Jump to content
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Recommended Posts

Witam

Poszukuję nowej karty w zamian za Radeona HD 6850.Moje oczekiwania co do karty to większa wydajność,nieco mniejsze zużycie energii, 3 letnia gwarancja oraz żeby była zasilana przez złącze 6 pinowe.W ostateczności mogą być 2 złącza 6 pinowe,odpowiednie kable posiadam jak i zasilacz.Koszt  max do 700 zł. Myśle na tą kartą graficzną http://www.tinyurl.pl?gQh8h7cg

Czy szukać innej karty.

Taką kwotę oczywiście jestem w stanie dołożyć.Jak z głośnością tej karty?

Niestety ten sklep ma złe opinie,poszukam w innych sklepach.

Edited by Niezły Apacz

Witam, jaką kartę graficzną możecie polecić do tego zestawu:

Płyta: ASRock 890GX Pro3

Proc: AMD Phenom II X4 955 Black Edition

RAM: 2x4 GB KINGSTON 1600

HDD: SAMSUNG HD502HJ 500 GB

PSU: XFX PRO 550W

Max budżet jaki mam do wykorzystania to 500 zł.

Jako że to pierwszy mój post , Witam Wszystkich Serdecznie . Chciałbym was poprosić o pomoc.

O ile nie miałem problemu w wyborze zasilacza , to mam w wyborze karty graficznej , mój dziadek to:

płyta: Gigabyte GA-946 GMX-S2

proc:INTEL CORE 2 QUAD Q6600 2.40GHz

ram: 2x2GB DDR2

1HDD: WD 2500 AAJS - win7 32bit

2HDD: WD 3200 AAKS - win7 64bit

zasil: ENERMAX LIBERTY 620W

dodam że grafika do wymiany to: ATI Radeon HD 3400 series.

Grafika może być ze średniej półki w dość rozsądnej cenie aby dzieciaki mogły pograć w gry m.innymi: GTA 4 , Gothic 4 itp.

Z góry dzięki .

Pozdrawiam.

w przeciagu najblizszego tygodnia planuje zakup karty graficznej.Jeśli chodzi o budżet to nie ma limitu ale uważam, że do moich potrzeb gtx760 jest za mocny (chyba, ze jestem w błedzie to mnie poprawcie.)

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7870-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1100-4800-wer-oc-overclock-gv-r787oc-2gd-460530/

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-hd7870-xt-tahiti-le-1000-5000-double-dissipation-2gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-2xdisplayport-box-fx-787a-cdfc-le-586531/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270xoc-2gb-ddr5-pci-e-256bit-dvi-hdmi-dsub-box-gv-r927xoc-2gd-599377/

grac na niej bede w TES3(mocno zmodowany), TES5(mocno zmodowany), path of exile, metro.

Wczesniej mialem przez około miesiac 7790, która prawie dawała rady ze zmodowanym TES3, natomiast z TES5 było ciezko pomimo niskiej rozdzielczosci w jakiej gram (1360x768).

Pomińmy ograniczanie karty przez procesor, poniewaz w niedlugim czasie zafunduje sobie i5

skoro zamierzasz zmienic procks to karta musi isc mu w pawrze minimum to gtx770 lub cos z ati 280x. zaraz potem zapragniesz zmiany monitora na fullhd i karta dobrana do obecnej rozdzielczosci okaze sie za slaba. dlatego dobrze ocen sytuacje i 2x sie zastanow.Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edited by zaodrze244

tutaj zaczyna sie problem, bo aktualnie uzywam 32' TV i nie chce brac czegos 22'(czyt dalej).Tymbardziej, że TV wisi na scianie na uchylnym uchwycie. Teraz jestem w kropce bo na najblizszy czas pomyslane bylo kupno gpu cpu i tv. Pytanie jaka powinna być kolejność bo wszystko na raz to troszkę za dużo Dołączona grafika

edit: oczywiscie nie musi byc wszystko w morelach. Tam po prostu najwygodniej sie szuka (;

Edited by Yogi311

Jako że w wątku HTPC nie padła żadna propozycja, przekopiowuje tutaj.

Potrzebna karta graficzna na low-profile do mojego HTPC żeby obsłużyła gierki na emulatorze np. N64, jakieś proste indie ze Steama oraz Rocksmith 2014. Integra nie daje rady w Rocksmith i haczy. Budżet ~300zł, fajnie by było mniej i coś z rynku wtórnego. Z powodu bardzo ograniczonej ilości miejsca w budzie, raczej karta jednośledziowa. Do tego ile taki potwór potrzebowałby Watów?

Obecne bebechy :

Intel G1610@2.60Ghz

4GB RAM

Gigabyte GA-B75N (PCI-E 3.0 x16)

Zasilator 200W Chieftec

Windows 7

A czy może być używka , czy tylko nowa?

Nowa to trochę kosztuje , wolałbym coś około 300

jak masz 300 to szukaj czegoś na allegro.

moim zdaniem lepiej dołożyć i kupić 660gtx - cena około 550zł http://allegro.pl/palit-gtx-660-2048mb-gddr5-i3834641790.html pierwsza lepsza aukcja na allegro. 

B4zyl Szukaj 7750 lowprofile

Najtańsza 360zł

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7750-1gb-low-profile-11202-10-20g-507067/

Na allegro poniżej 300 nie ma nic ciekawego

Yogi zależy jak długo będziesz musiał odkładać na nowy TV. Ja bym wziął najpierw GPU potem TV

Edited by kaijitsu
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Pamięć karty nie ma nic wspólnego z pamięcią systemową RAM .

Karty na pamięciach DDR2 są z reguły wolne .

Z nówek to HD7750 DDR5 , do niekręconego Q6600 nie warto pakować GTX660 .

grzesi764, HD7750 nie była propozycją dla ciebie. 

Jak już to HD7770, cena ok 360-400zł.

Używana karta graficzna i to bez gwarancji jest ryzykownym wyborem, nie wiadomo kiedy padnie, czy może już padła i jest po reanimacji w piekarniku.

Yogi zależy jak długo będziesz musiał odkładać na nowy TV. Ja bym wziął najpierw GPU potem TV

Właśnie dlatego napisałem w swoim pierwszym poście, że rozdziałka 1360x768 ponieważ nie bardzo spieszy mi sie do kupna nowego TV (ten działa i ma się całkiem dobrze...), a nie widzi mi sie go za grosze sprzedawać bo kto by to kupił (; . Czyli tak jak myślałem najpierw zajmę się gpu później cpu. Pytanie tylko które 7870, 7870xt czy r9 270x czy cos stopień wyżej? a moze nV? Zakładam, że każda z nich robi te 1200 na rdzeniu.

Edited by Yogi311

OD AMD to odświeżony HD7870 aka R9 270X o wydajności HD7870XT . 

Od NV to GTX660Ti aka GTX760 . 

Wyżej to dopiero warto brać GTX770 . 

grzesi764, HD7750 nie była propozycją dla ciebie. 

Jak już to HD7770, cena ok 360-400zł.

Używana karta graficzna i to bez gwarancji jest ryzykownym wyborem, nie wiadomo kiedy padnie, czy może już padła i jest po reanimacji w piekarniku.

Czy na prawdę nie da się zejsć z kosztami po niżej 300, nie chcę jakiejś wypasionej graffy bo i sprzęt już leciwy .

Czy na prawdę nie da się zejsć z kosztami po niżej 300, nie chcę jakiejś wypasionej graffy bo i sprzęt już leciwy .

jest jeszcze hd6670 ddr5 ale to ~2x słabsza karta od hd7770... do starszych tytułów nadaje się, nowsze tytuły niskie detale i rozdzielczość

np. http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-radeon-hd-6670-1gb-gddr5-128b-i3837227136.html

grzesio bierz radka 5770 lub 6770 i nawet w 200zł się zmieścisz, od jakiegoś solidnego allegrowicza, na tym spokojnie pograsz i w nowsze tytuły (batman arkham origins, Assassin's Creed IV: Black Flag, PES2014) do tego konfigu nie opyla się kupować jakiegoś wypasu, tym bardziej dla dzieciaków które nie muszą grać na super wysokich ustawieniach ;)

• Upvote 2
  • Downvote 2

Tylko ze dzieciaki zapewne nie wiedza co to jest video settings i beda grac na tym co podpowiada domyslnie gra. Na 4850 to zazwyczaj byl medium/high i grac sie tak nie dalo :p

Edited by kaijitsu
  • Upvote 2
  • Downvote 1

grzesio bierz radka 5770 lub 6770 i nawet w 200zł się zmieścisz, od jakiegoś solidnego allegrowicza, na tym spokojnie pograsz i w nowsze tytuły (batman arkham origins, Assassin's Creed IV: Black Flag, PES2014) do tego konfigu nie opyla się kupować jakiegoś wypasu, tym bardziej dla dzieciaków które nie muszą grać na super wysokich ustawieniach Dołączona grafika

DZIĘKI ! O taką podpowiedź mi chodziło , już lecę z poszukiwaniami .

• Upvote 1
  • Downvote 2

Tylko ze dzieciaki zapewne nie wiedza co to jest video settings i beda grac na tym co podpowiada domyslnie gra. Na 4850 to zazwyczaj byl medium/high i grac sie tak nie dalo Dołączona grafika

to tata im pomoże, kwestia kilku kliknięć, nawet nie wiesz jak dzieciaki to szybko chwytają, a po co im karta która nie wykorzysta 100% możliwości pod tym konfigiem ? na tych kartach spokojnie pograsz na medium 1280x1024 w to co napisałem, gwarantuje to, ponadto mając dwójkę dzieciaków na serio są też inne wydatki, sam może kiedyś zobaczysz  ;)

• Upvote 1

to tata im pomoże, kwestia kilku kliknięć, nawet nie wiesz jak dzieciaki to szybko chwytają, a po co im karta która nie wykorzysta 100% możliwości pod tym konfigiem ? na tych kartach spokojnie pograsz na medium 1280x1024 w to co napisałem, gwarantuje to, ponadto mając dwójkę dzieciaków na serio są też inne wydatki, sam może kiedyś zobaczysz  Dołączona grafika

właśnie o to mi chodziło , jeszcze raz serdeczne dzięki.