Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ten GTX570 to grzejnik , w dodatku nie najcichszy - karta referent .

 

Jedyny plus to wydajność .

 

Znowu R7 jest chłodniejszy , nowszy technologicznie i ma normalną gwarancję ale też jest słabszy .

 

Wybór należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

chciałbym się was poradzić w sprawie kupna używanej karty graficznej do starego komputera żeby był w miarę jak najbardziej wydajny. Komputer ma służyć młodemu do internetu, filmów i w miarę komfortowej gry w LoL'a.

 

Karta miała by działać z:

AMD Athlon 64 X2,

ASUS M2N4 - SLI,

2GB ramu.

Modecom 400W (wiem wiem ale o dziwno działa długi czas bez problemu).

 

Przedział cenowy do 80zł.

 

Z góry dziękuje za wszystkie sugestię.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Modecom feel II-400ATX

 

 

Która będzie lepsza?

 

ASUS 8600GT 256MB DDR3 PCI-E 
czy

Palit 8600GT 256MB DDR3 PCI-E ?

 

A może lepsza by była Nvidia Gainward GT 220 DDR3 1GB ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbym się jak jej nie ograniczał, w każdym razie lepiej weź mocniejszą, czyli radka. Teraz nie odczujesz różnicy, ale w przyszłości po zmianie procka i płyty, masz większą wydajność za tą samą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy x2 4200+@3GHz mój GT240 był ograniczany (czyli odpowiednik 9600GT). 9600GT możesz dostać na allegro za ~80zł. HD4850 to overkill do tego procesora, do tego ma wyższy pobór prądu. 9600gt to max co bym do tego brał. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga ma wyższy pobór mocy i Twój Feel klęknie, do tego wydziela więcej ciepła i można trafić na suszarkę. 4850 było awaryjne i możesz trafić na pieczoną kartę w piekarniku, za 80zł nie kupisz pewnej sztuki z dobrym coolerem. Za 4850 musisz dać 130-150zł

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić Asus EAH4770 Formula, użytkuję ją już od jakiegoś czasu.

Podobna wydajność co HD 4850 i GT9600, ale mniej prądu potrzebuje i ciut nowsza technologia w porównaniu tych kart. Jedyny minus to wentylator, chodzi jak prawdziwa formuła :), ale mam założony accelero z wentylatorem i cisza jak makiem zasiał. Na stan dzisiejszy HD 4850 to chyba tylko wersje piekarnikowe można spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja poproszę o poradę.

Komputer docelowo pod gry

Na ten moment jest tam:

mobo: GA-Z77-D3H

cpu: i3-2120

ram: Kingston DDR3 HyperX Genesis 4GB/1600 CL9-9-9-27 x2

 

Mniej więcej w ciągu 1-2 miesiąca przyjdzie do zakupu karty graficznej z przedziału 1000-1500zł, koło wakacji wymiana procesora ale to już w zależności od potrzeb jeśli ten przestanie dawać radę.

Czyli interesuje mnie karta graficzna na wyrost do tego i3, gdyż on jest w komputerze "przejściowo" a docelowo pod jakieś mocne i5 bo w grach z i7 pewnie nie bedzie pozytku, które wystarczy na kolejny rok czy dwa

 

Idąc tropem zestawów ze strony na przykład  MSI GTX 780 Gaming, a do tego później jakiś i5 na Ivy'm?

Edytowane przez goliath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX780 za ~1,5 k zł ?

 

Ciekawe gdzie , na morele ceny zaczynają się od 1 700 zł za referenty , sensowniejsze konstrukcje to koszt ~ 1 770 zł .

 

To samo skąpiec - najtaniej GTX780 to 1 719 zł .

 

Na allegro używek praktycznie nie ma poza jedną sztuką od Asusa za 1 500 zł ( na obecną chwilę bo to licytacja ) .

 

Z nówek widzę 1 sztukę MSI za 1,5 k zł ale sprzedający nie napawa optymizmem , do tego cena sporo niższa niż pozostałe karty .

 

Za ~1,5 k zł to lepiej brać R9 290 np. MSI R9 290 4GB Gaming czy Gigabyte R9 290 4GB WF3 - obie za 1 499 zł , ew. Asus R9 290 4GB DC2 za 1 509 zł .

 

Przy niższym budżecie to albo R9 280X od Asusa lub MSI za ~1100 zł lub GTX770 , także od tych producentów za ~1200 zł .

 

280X i GTX770 mają podobną wydajność , raz R9 jest lepszy a raz GTX - sporo zależy od gry , do tego R9 jest nieco tańszy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...