Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

spalił mi sie  hd4870, komputer juz paroletni wiec nie mam zamiaru pakować tam najnowszej karty tylko cos tymczasowego zanim postanowię upgradowac cały komputer, mam na myśli coś używanym do 200zl może więcej jeśli faktycznie jest sens, tym razem raczej preferuje karte nvidi bo gry w ktore grałem mialy zawsze jakieś problemy z AMD (path of exile,gta4), zastanawiałem sie nawet nad takimi antykami jak gtx260-285(i tak wydajniejsze od mojej karty)  ale teraz jest wiele nowszych wersji tych kart które spokojnie mieszczą sie w tym budżecie niestety nie mam o nich pojęcia, co polecacie ?

komputer:
Phenom II X3 720 /2.8GHz, AsRock M3A780GXH/128M, 4gb ram, zasilacz 500W

Edytowane przez maryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem tym razem chce  spróbować nvidie, po analizie rankigu wydajnosci i cen z allegro myślę ze gtx460 jest najlepszym wyborem, gtx260-285 niby jest podobne wydajnościowo i w niektórych wypadkach tańsze ale z tego co czytałem maja nieziemski pobór prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Earlendi

 

Testy masz choćby u nas na portalu - Asus i Sapphire , test niereferencyjnych R9 290X .

 

@fuey

 

A jak wygląda reszta sprzętu - procesor , płyta główna , zasilacz - marka , model i moc !!!

 

Wstępnie to w tej cenie to albo HD5770 albo GTX460 1GB .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stawiał bym na GTX460 1GB .

 

Jest szybsza ale też bardziej prądożerna .

 

Ew. odpuścić na razie kupno karty i kupić lepszy procek a działać na integrze z CPU .

 

Np I5 4440 jak starczy kasy .

 

Jak już o kasie mówimy - to ile masz kasy na całość , czy masz do wykorzystania jakieś części oraz czy planujesz kupić tylko samą skrzynkę czy to ma być skrzynka + monitor + peryferia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ceny kart konkurencji o podobnej wydajność czy nawet lepszej wydajności (r9 270) to ceny z przedziału 450-600 zł za używki. Tak więc cena według mnie normalna. I co jak co, ale GPU bez gwarancji bym nigdy nie kupił.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie jest na gwarancji, więc ciężko ocenić. Gigabyte lubią odwalać różne rzeczy. Problemy miałem z GTX 460 i GTX 670. Musisz zaryzykować. Chętnych nie ma za wiele.

 

 

A skoro o GTX 460 mowa to tak tyko przypominam że te karty wybitnie nie lubią procków dwurdzeniowych. Co prawda nowe stery niby to poprawiły, ale to się może tyczyć nowszych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tak wyczytałeś , że nv poprawiła stery dla 2core? Poprawili jedynie niektóre gry i na tym koniec , a jak masz 775 2core to nie ma żadnej poprawy i jest tragedia.

 

Poza tym 2core do gier to za mało od dawna , więc :>

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test/artykuł na PurePC Side. Więc może to tyczył sie poszczególnych gier.

 

  Ja od zawsze wierze że nic się nie zmieniło w tej sprawie. Dlatego napisałem "ponoć". Żeby nie było sam miałem E8400 i GTX 460. Potem zmieniłem na i5 2500K i różnica była kolosalna.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam kupować tego gtx (cięta szyna,cięty rdzeń,wszystko ma pocięte).Sensownym i tańszym wyborem jest używany pełny rdzeń np gtx 580 (jeżeli z pewnego źródła). Sam planuję zakup HD 7950 z 1,5r GW do 550zł mam nadzieję, że posłuży z 6 lat.Mam nadzieję, że  nie będzie problemów z przejściówką d-sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie błędne wnioski , ponieważ test wykonany był na haswellu i to samo masz na pclabie.

 

Haswell dzięki szybkiej pamięci podręcznej(2xwiększa przepustowść względem sb/ivy) potrafi "poradzić" sobie z większym narzutem na 2core w niektórych grach , kolejna rzecz to płynność pomimo przyzwoitej ilośći klatek to i tak często płynność nie jest dobra ,w przypadku 775 rozbieżność między to co wyrzuca fraps a płynnością na ekranie to już masakra jest i nie da się grać.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy opłaca się kupić     http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-260x-2gb-ddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-r7260x-dc2oc-2gd5-613649/    czy może coś innego ? moja zasiłka tagan 430 watt a proc xeon e5320 podkrecony do 2.5ghz

Edytowane przez esspero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor kręcony na 2.5 ghz,ale mam zapas jeszcze moge podkrecic do 2,7 a wyzej to musiałbym zmienić chłodzenie bo tempy do 60 stopni prawie dochodzą jeśli mam ponad 2.7 . A jakie inne karty graf polecasz ? Oczywiście żebym nie musiał wymieniać zasiłki i proca :D

Nie gram w HD. A czy mój zasilacz dałby rade tej karcie co podałem?

Edytowane przez esspero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nówek lepszych rzeczy niema. Chyba, że mogą być używane.Najlepiej podaj budżet.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka gra i jak wygląda reszta sprzętu .

 

Co innego Crysis 1 i inne gry z tego okresu a co innego GTA IV , Watch Dogs czy BF4 na medium i w tej rozdziałce .

 

Generalnie karta trochę szybsza od mojego HD4850 ( + DX11 ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WaszQ musiał się pomylić , E5320 to Quad , może myślał o Pentium Dual Core E5300 czy ogólnie o PDC E5xxx .

 

Choć procek nadal słaby - przy tych zegarach będzie pewno miał poziom wydajności Q8200 albo niżej , trochę mu brakuje do wydajności Q6600 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa  procesor 4 rdzeniowy. Pomyliłem go z PDC e5300. Chociaż jak Reyden napisał procesor nadal słaby wydajność jednego rdzenia jest bardzo mała, na Twoje szczęście coraz mniej gier korzysta z 1 lub 2 rdzeni a mnóstwo obsługuje 4. 

Zawsze możesz kupić kartę na wyrost i za rok zawitać na forum z 1000zł wtedy dołożysz i5 i boost będzie większy. Wszystko zależy od tego czy będziesz miał pieniądze i chciał zainwestować w i5 jeśli nie kup hd 7770 (250-300zł) lub r7 250x .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...