Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

i5 2500K używany średnio 550 zeta

s1155 P67 używane średnio 150 zeta

 

 

na pewno na tym komfortowo pogra i podkręcać też będzie jak i co... do tego jakieś 2x 4GB 1600MHz plus reszta ze starego kompa i zestaw dla gracza jak z przed dwóch lat za 5K ze znanego portalu aukcyjnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie GTX660 jest zwykłe R9 270 .

 

Podkręcenie go do zegarów 270X to 2-3 minuty roboty a 100 zł masz w kieszenie , w dodatku karta jest lepszym wyborem w tej cenie .

 

Z r9 270 proponuję kartę Asus R9 270 2GB DC2 za 655 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, piszesz, że podkręcenie GTX660 czy R9 270 do 270X to 2 - 3 min?

I lepszym wyborem jest NVIDIA czy AMD?

 

Właściwie to nie gram w jakieś nowe gry tylko CoD (wszystkie) + Civilization V a ta gra działa na 660 bardzo dobrze bo ostatnio to sprawdziłem i pomyślałem, że chyba nie ma sensu dopłać do 270X skoro na GTX660 można też dobrze pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżek u nas nie ma .

 

Jak wygląda reszta sprzętu - procesor i zasilacz oraz jaki masz budżet ?

 

Karta ma być nowa czy może być używana ?

 

Wstępnie to R7 265 .

http://www.morele.net/inventory/info/lZUWH/ Narazie jest w tym Radeonka! Karta Jest Nowa.

Edytowane przez MrBartek1116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fx 6xxx wcale nie ma 6 rdzeni , tylko 3 + coś na kształt HT .

 

I3 też ma wspomaganie od HT - mimo 2 rdzeni jest szybszy niż czterordzeniowy PII X4 965 .

 

Ilość rdzeni czy takty nie liczą się aż tak - bardziej liczy się architektura i jej wydajność a niestety Intel ma dużo lepszą architekturę .

 

Tutaj masz test I3 3240 i FX-6350 - od tej strony 9 , czasam FX ma problemy z Pentium G2020 , nieco słabszym od I3 bo pozbawionym HT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fx 6xxx wcale nie ma 6 rdzeni , tylko 3 + coś na kształt HT .

To "coś na kształt HT" jest zdecydowanie bliższe "pełnym" rdzeniom niż HT.

Kiedyś procesory nie miały jednostek zmiennoprzecinkowych i nikt nie mówił, że są zero-rdzeniowe ;)

 

To, że AMD ma słabą wydajność per rdzeń, a taka w sumie dość dziwna architektura powoduje problemy w działaniu standardowych cpu schedulerów w systemach operacyjnych jest zupełnie inną kwestią.

 

W niektórych zastosowaniach(gdzie operacje zmiennoprzecinkowe nie są takie ważne) ma się to całkiem nieźle:

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd_fx8350_visherabdver2&num=8

post-183156-0-29110100-1406749715_thumb.png

Kompilacja krótsza o 4 sekundy niż na i7 3770k (przy czym niemal na pewno proc AMD jest na 4.6GHz podkręcony - coś autor pomieszał z podpisem wykresu ;)), a cena 2 razy niższa.

 

Szkoda, że w grach już tak pazura nie pokazuje :/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć co polecacie do 2rdzeniowego ivy bridge?

 

coś typu r7 260x byłoby pewnie najoptymalniejsze, ale jako że budżet zezwala, a i chce wycisnąć tyle ile sie da, gtx 750ti za ~500 byłoby sensowne (atx 350w, choć markowy, to troche sie o niego boje - więc prądożerność na uwadze), z tymże coś się 'porobiło', wycofano wiele modeli chociażby z morele, ogólnie mam wrażenie że wszystko poszło w góre w ostatnich dniach. Nie wiem, wy pewnie też nie, czy to przejściowa sytuacja.

 

interesuje mnie też kwestia sterowników, czy nvidia dokonała już takiego postępu z driverami współpracującymi z prockami 2 core, że nie trzeba już szczególnie zwracać uwagi na kompatybilność nvidia/amd.

 

nowa

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można przeczytać na zagranicznych forach , to jedynie lekka poprawa przy 337 , a przy 340 znowu kicha , generalnie nadal bardziej polecany jest zakup radka , do takich procków .

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b75ma-e33, g2120, (1x) 4gb 1600. zasilacz to Fortron o którego już tu pytałem przedtem i został oceniony jako ok (80+, choć starszy/pewnie leżak, używany rok bez k. graficznej).

 

gando to co masz na mysli to że zepsuli to co poprawili? ... czegoś takiego bym się nie spodziewał.

 

Tak sie zastanawiam bo dopiero kolejny skok jest przy r7 265, czyli sporo dopłaty, wyższy pobór prądu, no i cena mało zachęcająca na moment. Prawdopodobnie najlepszy czas był przy okazji 650ti boost lub podobnej, ale musiałem odłożyć zakup na teraz, a może nawet z 1/2ms poczekam skoro i tyle czekałem (ni ma w co grać na tym sprzęcie.. na integrze to wiadomo).

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gando to co masz na mysli to że zepsuli to co poprawili? ... czegoś takiego bym się nie spodziewał.

Kart nvidii źle się sprawują z procesorami dwurdzeniowymi. Jakiś czas temu była poprawa teraz podobno znowu jest gorzej. Tyle.

 

Masz dwa rdzenie? Nie chcesz nvidii. Tyle :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kart nvidii źle się sprawują z procesorami dwurdzeniowymi. Jakiś czas temu była poprawa teraz podobno znowu jest gorzej. Tyle.

 

Masz dwa rdzenie? Nie chcesz nvidii. Tyle :)

 

Pozdrawiam

 

czyli ty potwierdzasz że sytuacja się nie zmieniła ;) bo czytałem newsa na ppc pare miesięcy temu, to myślałem że teraz może być tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b75ma-e33, g2120, (1x) 4gb 1600. zasilacz to Fortron o którego już tu pytałem przedtem i został oceniony jako ok (80+, choć starszy/pewnie leżak, używany rok bez k. graficznej).

 

gando to co masz na mysli to że zepsuli to co poprawili? ... czegoś takiego bym się nie spodziewał.

 

Tak sie zastanawiam bo dopiero kolejny skok jest przy r7 265, czyli sporo dopłaty, wyższy pobór prądu, no i cena mało zachęcająca na moment. Prawdopodobnie najlepszy czas był przy okazji 650ti boost lub podobnej, ale musiałem odłożyć zakup na teraz, a może nawet z 1/2ms poczekam skoro i tyle czekałem (ni ma w co grać na tym sprzęcie.. na integrze to wiadomo).

 

Mam I3 3220 + GTX 750Ti.

 

Jak chcesz, zrobię jakiś test w wyłączonym HT i z włączonym HT.

 

Ale musi to być coś ogólnie dostępnego, bo mam straszną bidę na dysku (gry) :P

 

 

Aha... korzystam z WIN 8.1 64 bit + najnowsze sterowniki 340.52.

 

 

p.s... na sąsiednim forum, jest  temat dotyczący opłacalności   zmiany AMD 7770 na 750Ti.

 

Tam jest AMD 7770 + I5 2500K@4.5 GHZ vs GTX 750ti + I3 3220.

 

GTX 750ti + I3 3220 jest o 100-110% wydajniejszy w np. teście Aliens vs Predator DX11.

 

 

Jak to się ma do dwóch rdzeni Intela bez HT + GTX 750ti ?  muszę sprawdzić, tylko podaj coś konkretnego i z czym porównać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, zrobię jakiś test w wyłączonym HT i z włączonym HT.

 

 

To bardzo uczynne z twojej strony :) fajnie byłoby, bo wtedy faktycznie proc niemal identyk.

 

Wiesz ja nie wiem w czym miałoby sens to porównać. W czym możesz? Popularne, wymagające najlepiej gry :) 

 

ps

grałbym w 1600x900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz obecnie z grafiki w blaszaku ?

Wiem, że masz jakiegoś Pentiuma, ale GPU :sad:

Jaki masz system i sterowniki ?

Zrób test AvP.

 

http://downloads.guru3d.com/Aliens-vs.-Predator-DirectX-11-Benchmark-Tool-download-2553.html

Logi będą w:

2483150700_1406833842_thumb.jpg

Wyniki:

1. bez HT:

 

4291301300_1406835100_thumb.jpg

 

2. z HT:

 

3310097300_1406835136_thumb.jpg

 

 

p.s... bez HT jest odrobinkę lepiej :biggrin:

 

 

Test całkiem mocno obciąża CPU.

 

 

Zaraz pokażę zależność GPU od CPU w tym teście.

 

 

EDIT:

 

wyniki są zaskakujące, jak w wcześniejszym monitoringu :P

 

I3 3220 bez HT daje radę w tym teście idealnie.

 

Trzyma kartę na 98-99%.

 

1398082600_1406836692_thumb.jpg 2553826000_1406836694_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć co polecacie do 2rdzeniowego ivy bridge?

 

Tak naprawdę to nikt do końca ci nie odpowie na to pytanie nie posiadając tego cpu .Trzeba by przeprowadzić testy na 2core sb i ivy by wyciągnąć wnioski czy nv zmniejszyła narzut. Nv od 320.xx zaczęło mocno poprawiać wydajność na 2core(oczywiście dotyczy to tylko nowych platform) , ale oni poprawiają konkretne gry a nie rozwiązuje problemu globalnie. Tak naprawdę to nie licz na takie testy, w zasadzie nikt się na tym nie zna , a druga rzecz źle to wygląda marketingowo i nikt nie chce draźnić lwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side... tu bardziej chodzi o to, czy karta AMD będzie się lepiej "skalować" przy dwóch rdzeniach CPU, niż przy Nvidii.

 

Przedstawiłem Nvidie + dwa rdzenie.

 

Teraz kolej na dwa rdzenie CPU i AMD GPU pokroju 750ti :)

 

p.s... gry, które siedzą na CPU i tak zabiją GPU  przy dwurdzeniowym CPU :P

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy narzut = gorsze skalowanie , dasz 2core z kosmicznym zegarem a nadal będzie kiepska wydajność. Będziesz podbijał zegar na cpu wydajność będzie ledwo rosła , a użycie cpu będzie spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zauważelem, ale wtedy miałem E8400/Q9550, no i Nvidia.

 

Nie wiem, jak się zachowa w teście, który zrobilem post wcześniej karta AMD przy dwurdzeniowym CPU Intela.

 

Sam widzisz, że nie jesty źle, gdy CPU nie przekracza 90%.

 

C3 (Crysis3) zabije nawet I5, ale nie o tym mowa.

 

 

Wybrałbyś  260x, czy 750Ti do Pentiuma Ivy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...