Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

@Klaus specjalnie zauważalnej różnicy to nie ma, miedzy HD7770 a gtx460, natomiast róznica między HD7770/gtx460 a HD7850 to jakieś ~30%, to jest dość sporo, jedynie ze względu na procka, HD7850 skrzydeł nie rozwinie i z tego powodu, różnica między gpu, faktycznie będzie nieduża.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Club_3D/HD_7850_RoyalQueen/28.html

perfrel.gif

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Posiadam kartę graficzną GeForce 8800GT ( http://www.nvidia.pl/object/geforce_8800gt_pl.html ) lecz powoli kończy swój żywot ( już raz byłą wygrzewana). Także muszę kupić nową , chciałbym coś podobnego do niej lecz raczej nie gorszego, minimalnie lepsza może być ale nie znacznie (gta 4 szło bezproblemowo gothic 4 też do czasu później już minimalnie cięło ) może być nowa a może być używana dużo kasy też bym nie chciał wydawać tako ok 300zł max.

Specyfikacja kompa:

zasilacz - modecom 500w

procesor - intel core 2 duo E8400 3ghz

płyta główna -asus p5q se

pamięć ram 2x -kingston 2gb ddr2

dysk 500gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakiś czas temu padła mi karta graficzna Palit Radeon HD4850, mam teraz nVIDIA GeForce 9500 GT (kolega znalazł w szafie) kasy za bardzo nie ma ale w sumie ale parę stówek bym ogarną.  A że zima idzie i wątroba krzyczy to bym w coś sobie pograł.

Mój złomik
procesor - Intel Core 2 Duo E8400 (chce zmienić na Intel Core 2 QUAD Q9550)
płyta  - ASUS P5Q
karta - nVIDIA GeForce 9500 GT
ram - 2x1gb 2x2gb ddr2 400MHz pc2 6400 Kingston
dysk - 2x1000gb SATA 6Gb/s (Seagate ST31000524AS i WDC WD1002FAEX-00Z3A0)
zasilacz - Chieftec GPS 550AB A
system - win7 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wymieniał procka to zamiast tego Q9550 bierz Xeona E5440 S771 , ponad 2x tańszy niż Q9550 a to jego serwerowy odpowiednik .

 

W aukcji masz wszystko napisane - linki do gotowych biosów oraz artykułu o modyfikacji procków S771@S775 .

 

Co do karty - to nawet po wymianie nie ma co rzucać się na mocną kartę , HD7770 to optymalna karta dla tego Quada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać HD7770 2GB , karta jest za słaba aby wykorzystać tyle VRAM , nawet w HD7850 2GB nie wiele daje .

 

Dopiero przy kartach pokroju HD7870 / GTX660Ti tyle pamięci jest sensowne .

 

Przeróbka S775 jest bezpieczna i dziecinnie prosta - bios masz już spreparowany , tylko musisz wyciąć 2 plastiki w gnieździe procka na swojej płycie , do tego adapter na CPU ( powinien być już założony ) .

 

Co do OC - ten Xeon również się dobrze kręci , może nawet lepiej niż Q9550 , w końcu Xeony powstają z lepszych części wafla gdzie krzem może być mniej zdegradowany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CS:GO najbardziej liczy się procek , karta jest na drugim miejscu .

 

Karta jest nieco słabsza niż HD4850 , choć jak nie przesadzisz z detalami to powinna sobie radzić w grze .

Ok mam tego HD5750 i odkupie za flaszkę od kumpla. 

 

Na ustawieniach:

 

62481000333794469587.png

 

Grając 5VS5 - maksymalny FPS 200, minimalny 120, średnio 160-180. Grając FFA 34 sloty, minimalny FPS 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX970 jest mniej prądożerna , do tego szybsza w wysokich rozdzielczościach .

 

Bierz GTX970 - albo Asus StriX albo MSI Gaming .

na prądzie akurat mi mało zależy, 

bo w tym tescie niby gtx 780 ma te 5% więcej :x

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych?page=0,23

 

ta 970 to gaming g4 czy zwykła? 

Edytowane przez nushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką byście wsadzili kartę graficzną do tego zestawu? http://www.morele.net/inventory/info/WouD1Z/
Osobiście myślę nad R7 265 - opłaca się? Nie za mocna na ten procesor? Mam na ten moment na nią jakieś 500zł i chcę jak najtaniej jak najwydajniejszą kartę. Gram w 1280x1024 maksymalnie. Zasilacz - Chieftec GPA-450S8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek może być .

 

O nowych kartach zapomnij przy tym budżecie , w dodatku musisz jeszcze kupić zasilacz .

 

Proponuję PowerColor HD5770 1GB PCS+ za 200 zł + Fortron MDN 350W za 25 zł .

 

Karta wymaga dodatkowego zasilania więc będziesz musiał się także zaopatrzyć w przejściówkę 2x Molex - PCI-E 6pin .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o tej karcie ?

 

http://gigabyte.strefamarek.allegro.pl/gigabyte-geforce-gt-630-2gb-ddr3.html

 

Bądź o tej:

 

http://gigabyte.strefamarek.allegro.pl/gigabyte-geforce-gt-730-2gb-ddr3.html

 

 

Jeżeli chodzi o tą przejściówkę, to już mam ją.

Edytowane przez Halo132

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie podane karty to padaki na pamięciach DDR3 .

 

Daleko im do HD5770 czy GTX460 .

 

Zrozum jedno - za ~200 zł ( bo część z tych 250 zł trzeba przeznaczyć na markowy zasilacz ) nie kupisz nowej wydajnej karty .

 

Ew. zostań na razie na tym GTS250 i dozbieraj kasę , karta nadal szybsza niż GT630/GT730 .

 

A teraz kup nowy , markowy zasilacz np. Fortron HCN 460W za 133 zł w morele.net .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...