Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

HD 6950 albo GTX 560 Ti niech sobie kupi ;)

 

Tapa tapa ZTE V967s

HD6950 czy 560Ti są niby ok. ale prądu żrą co niemiara :)  Ale to już nieaktualne, bo skubaniec kupił okazyjnie HD 7950 Boost od Sapphire za całe 450zł :zonk:  Normalnie gały mi wyszły jak to zobaczyłem - gość co mu go sprzedał musiał być w ciężkiej potrzebie. Na pocieszenie oddał mi po kosztach Macho Rev.A BW (100zł) i set 2x4 Corsair Vengeance 1600 CL9 (250zł) które wział od tego samego typa - cooler mu się nie mieścił, a z pamięciami to chłopak zapomniał że ma płytę na DDR2 i wszystkie sloty obsadzone :D  No ale nic, przynajmniej tyle skorzystałem, chociaż takiej okazji na HD 7950 to nie odżałuję.

Edytowane przez zriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R7 265 2GB albo dołożyć do R9 270 .

 

R7 265 to to samo co HD7850 , które można dostać na allegro za 400+ zł  ,niektóre karty mają jeszcze gwarancję .

 

Albo pokoparkowe R9 270 z gwarancją z allegro .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam pytanie jaką kartę polecacie do tego zestawu tak do 500-600zł ale szukam z nowych.

Intel Core i3-3220, OCZ ModXStream Pro 500W, HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3, ASRock B75 Pro3 Intel B75 LGA 1155,  Obudowa Aerocool VS-9 ADVANCE

 

 

R7 265 2GB albo dołożyć do R9 270 .

 

R7 265 to to samo co HD7850 , które można dostać na allegro za 400+ zł  ,niektóre karty mają jeszcze gwarancję .

 

Albo pokoparkowe R9 270 z gwarancją z allegro .

Dobrze reyden prawisz, ale ja bym mu kazał dołożyć jeszcze dodatkowe 4GB pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R7 265 2GB albo dołożyć do R9 270 .

 

R7 265 to to samo co HD7850 , które można dostać na allegro za 400+ zł  ,niektóre karty mają jeszcze gwarancję .

 

Albo pokoparkowe R9 270 z gwarancją z allegro .

Dzięki wielkie za poradę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. Chciałbym wymienić kartę graficzną na bardziej wydajniejszą  , posiadam Lga 775 :) ,w przyszłym roku może zrobię przesiadke na 1150 /1155 to ew. kartę zachowam. Budżet na ten moment do 450zł :) Proszę o jakieś sugestię .

Obecny sprzęt:

 

Ga-P31-DS3L 

Intel Xeon E5450 3GHz 

Goodram 2x2GB 800Mhz CL6

Sapphire HD 6670 Gddr5

Aerocool VP-450 

 

Tak rozważałem 7770/7850/650Ti np. 

Z góry dzięki .   :)

Edytowane przez K@milos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale słyszałem ,że opłaca się brać wersje 2GB ? 7850

 

Poprzednio korzystałem z takiej - bardzo fajna karta, zarówno w cenie nowej wtedy była naprawdę OK, jak i używki jeśli sprawne można upolować w dobrej cenie - imho można śmiało brać, wszystkie gierki śmigają jak się ją połączy z dobrym prockiem i sporą ilością RAM. Jeśli grasz w full HD to bierz wersję 2GB obowiązkowo. Jeśli nie, to możesz brać 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam

Chciałbym prosić Was o porade co do zakupu karty graficznej, dysponuje takim zestawem

 

Procesor: I5-2500k @4500

Płyta:       Asrock P67 Pro B3

Ram:       Hyperx 1600 8Gb

Dysk:       SSD Plextor M5S 128 Gb

Zasilacz:  OCZ Modstream 600W

 

Waham się nad zakupen dwóch kart graficznych a mianowicie:

 

MSI GTX 780 Lightning - mam możliwość zakupu nówki w cenie 1200 pln

MSI GTX 970 Gaming   - w okolicy cenowej 1470 pln

 

Czy bedzie odczuwalna różnica miedzy tymi dwoma kartami oraz czy opłaca się dopłacic różnice w cenie do GTX 970?

 

Chciałbym zakupić optymalną karte za około 1500.

Edytowane przez Dwulicowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy zakup GTX 970 przełoży się na wzrost wydajności względem 780 ? bo jeśli wydajność pozostaje na takim samym poziomie to doplata ponad 200 pln za niższy pobór energi nie wiem czy się opłaca.

Bede wdzieczny za sugestie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie ma za dużego wyboru jak myślisz o graniu. Z używek masz większy wybór w tej cenie. Za to w  cenie 410 zł masz R7 260:

 

http://allegro.pl/msi-radeon-r7-260-msi-1gb-ddr5-i4896527727.html

 

To jest nówka ze sklepu.

 

Tylko pytanie czy zakup GTX 970 przełoży się na wzrost wydajności względem 780 ? bo jeśli wydajność pozostaje na takim samym poziomie to doplata ponad 200 pln za niższy pobór energi nie wiem czy się opłaca.

Bede wdzieczny za sugestie 

 

W tej cenie bardziej się opłaca wziąć GTX 780 o czym wspomniałem w poprzednim poście. Wymieniłem dodatkowo plusy ew dopłaty do 970'tki. Odpowiedź to oczywiście 780. Co innego jak cena by wahała sie na poziomie +50-80zł. Przy ponad 200 zł już można przeboleć te 3GB i wyższy pobór energii.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS R9 280X DirectCU II vs Radeon r9 280x tri-x oc

 

Witam. Mógłby mi ktoś przedstawić konkretne porównanie tych dwóch kart graficznych bo niewiem czy wardo doplacac te 150~ zł do wersii tri-x oc czy wyposażyć się w DirectCU II .

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Vollyink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto. Raz że masz tylko 2 lata gwrancji. Dwa że chłodzenie w tym Sapphire wcale nie jest taki ciche i 3 chyba najważniejsze że w tej cenie można dostać już R9 290.  Dla mnie bezsensowny zakup.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Spalił mi się GTX 460, co nadaje się na zastępstwo do ok 500-600zł?

Płyta: Gigabyte MA-770T-UD3

Procesor: Athlon II 3,0 x 4

Ram: 4gb

Zasilacz: Corsair 550W

Edytowane przez kona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś odblokować pamięć L3 w procesorze? Twój procesor to już bardzo słaba konstrukcja,próbuj go odblokować a jak nie to szukaj na allegro Phenoma II x4 i podkręć go pod 4ghz.

Kartę również szukałbym używaną hd7850 za około 300zł.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś odblokować pamięć L3 w procesorze? Twój procesor to już bardzo słaba konstrukcja,próbuj go odblokować a jak nie to szukaj na allegro Phenoma II x4 i podkręć go pod 4ghz.

Kartę również szukałbym używaną hd7850 za około 300zł.

Nie bawiłem się w odblokowywanie, ale poczytam o tym;) Komp służy mi głównie do obsługi AutoCada, a z gier to jedynie Fifa15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto. Raz że masz tylko 2 lata gwrancji. Dwa że chłodzenie w tym Sapphire wcale nie jest taki ciche i 3 chyba najważniejsze że w tej cenie można dostać już R9 290. Dla mnie bezsensowny zakup.

Z tego co patrze to 290 jest 100 zl drozsza a to juz ponad moj budżet.

Głośnosc chlodzenia nie ma dla mnie znaczenia bo moj obecny komputer brzmi jak silnik w samolocie i chyba sie przyzwyczaiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest spora. 290 to poziom GTX 780 i 970 czyli droższych kart niż R9 280x Oczywiście nie w każdej grze, ale sporej części. Poczytaj sobie testy.  Te karty ostatnio potaniały. Ew jak Ci kasy brak to szukaj używek z Allegro. Pełno tego w niezłych cenach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...