Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zebrałem się na zakup karty graficznej do 1000zł. Moja specyfikacja :
CPU: I5 4570 3.20 GHZ
GPU: GTX 750 1Gb Msi
RAM: 2 x 4Gb 1600Mhz
Zasilacz: Silentium Deus G1 500w

I teraz pytanie przy tym procesorze będzie lepiej działał GTX 960, R9 380 czy R9 280x ? Najwydajniejszą z tych kart jest 280x, lecz tu pada pytanie, czy w nowszych grach nie lepiej będą sobie radziły te dwie nowsze karty. Ostatnio też test directx 12, wykazał, że nowy radek serii 300x, dostał olbrzymiego kopa. Najbardziej kładę nacisk na wydajność, więc patrząc na te trzy karty, która jest najlepszym wyborem, przy zbliżającym się directx 12 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała seria R9 wg AMD:

 

API DirectX® 12, Vulkan™ i OpenGL® 4.5

Gotowe do walki dzięki wydajności zoptymalizowanej dla API nowej generacji (DirectX® 12, Vulkan™, OpenGL® 4.5, Mantle) i zaprojektowane od początku tak, aby zapewnić Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się najnowszymi grami dziś i w przyszłości.6,7,8

 

Ja rozumiem, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sklep. Powinna być nowa.

 

Masz jakieś pytania?
ZADZWOŃ do nich
tel. 24 2355577 

 

Możesz też rozważyć, tą, ale dowiedz się dlaczego tylko 12 miesięcy gwary

 

http://allegro.pl/karta-asus-r9-290-4gb-ddr5-gwarancja-12mc-fv23-i5595814745.html

 

lub już drożej.

 

http://allegro.pl/mocna-karta-graficzna-msi-radeon-r9-290-4gb-pci-e-i5043752676.html

 

Możesz też tu zadzwonić jak sprawy mają się:

 

http://allegro.pl/nowy-asus-r9-290x-matrix-rog-box-gwarancja-i5591396298.html

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszystko poprzewracało się do góry nogami. Będę niedługo musiał zapłacić mandat, coś koło 300zł. Także powracamy do maksymalnej ceny 1000 zł. GTX 960 vs GTX 770 vs R9 280x vs R9 380. Którą z nich ? Z tego co widziałem to w testach, co nowsza gra to gtx 770 i r9 280x gorzej sobie radzą, ale nadal lepiej niż GTX 960 i R9 380. Którą z nich wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX960 2GB albo szukać używek R9 290 / GTX780 .

 

Ostatnio widziałem na allegro używane GTX780 za ~1 k zł .

 

R9 380 to nic innego jak rebrand R9 285 , a to znowu lekko zmodyfikowany R9 280 .

 

Obecnie cała seria R9 3xx to ogdzewane kotlety , w wielu przypadkach poraz 2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 780, jest dość dużo na olx, poniżej 1k. Ale w nowszych grach będzie on nadal wydajniejszy od gtx 960 i r9 380 czy będzie odstawał technologią i będzie mu ubywało klatek ? Jeszcze się zastanowię, bo jak patrze na wydajność gtx 780 to bym go wziął, ale trochę mam niechęć do używek, ale jeszcze pomyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX780 jeszcze przez długi czas będzie lepszy niż GTX960 / R9 380 , choć w przypadku DX12 GTX7xx będą bezużyteczne bo nie obsłują DX12 .

 

W DX11 i niżej GTX780 jeszcze długo będzie miał przewagę nad GTX960 / R9 380 choćby z racji większej ilości VRAM ( i tego że ją w pełni wykorzysta czego o GTX960 / R9 380 4GB nie można powiedzieć ) , szerszej szyny czy większej ilości ROP/TMU/SP .

 

GTX780 to bardziej konkurencja dla GTX970 / R9 290 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Moja karta graficzna msi radeon r 270 x padła 

Teraz ludziska jaką kartę polecacie kupić tak aby lol śmigał na 60 fps na full detalach potrzebuję karte tylko pod lola więc jak najniżej cenowo bym prosił.

 

Specyfikacja komputera: 
Płyta główna:asus M5A97 pro. 
Ram:8 GB Patriot Intel Extreme Masters. 
Procesor:AMD Phenom II black edition 965 3.4Ghz. 
Zasilacz: cooler master rs 600 acab l3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet .

 

Nówka czy używka ?

 

Z nowych to R7 265 / R9 270 , z używek to HD7850/HD7870/HD7870XT lub pokoparkowe R9 270 .

 

Ile fps miałem na swoim R9 270X ?

 

R7 265 / HD7850 powinny zapewnić podobną ilość fps , HD7870 / R9 270 praktycznie identyczną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej starej r9 około 160 fps było potrzebuję nową kartę a do 600 zł myślę budżet 

A gtx 750 ti nie dał by rady ?

 

Jak widze to ludzie na tym gtx maja po 130 fps w lolu na ultra na full hd

No chyba że sie nie da go podpiąć pod moją plyte główna\

Jak widzę na stronie producenta to da rade więc co o tym sądzicie

Edytowane przez Cada23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX780 jeszcze przez długi czas będzie lepszy niż GTX960 / R9 380 , choć w przypadku DX12 GTX7xx będą bezużyteczne bo nie obsłują DX12 .

 

W DX11 i niżej GTX780 jeszcze długo będzie miał przewagę nad GTX960 / R9 380 choćby z racji większej ilości VRAM ( i tego że ją w pełni wykorzysta czego o GTX960 / R9 380 4GB nie można powiedzieć ) , szerszej szyny czy większej ilości ROP/TMU/SP .

Co masz na myśli pisząc o wykorzystaniu 4GB vram? Są testy pokazujące większą wydajność R9 380 4GB nad 2GB wersją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - mają wspaniałą i perspektywiczną kartę i po prostu serce ich boli, żeby się miała marnować, dlatego postanowili sprzedać, ale z wielkim, naprawdę gigantycznym żalem. Prawie nie chcą sprzedawać, ale jakoś się w końcu przemogli. A już na pewno nie dlatego, że nagle coś zaczęło się sypać albo słabo chodzić.

 

Ale i tak nie dorównują tym co sprzedają 4670K z nieużywanym chłodzeniem boxowym, chodził z chłodzeniem za 200 zł, nigdy nie był podkręcany. :) Miałem nawet takiego egzamplarza, który oskalpował procka nie po to, żeby puścić go wyżej, ale po to, żeby był chłodniejszy, bo go serca bolało, że 60 stopni ma jak grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, chce poznać powody, dlaczego tak trzymasz stronę zielonych. Wiele lat, byłem za nimi, ale po gtx 960 trochę w nich zwątpiłem, a poza tym trzeba spróbować czegoś nowego. To brać R9 380 2gb/4gb, bo widzę, że i tak te 4 gb, nie ma kolosalnej różnicy, a jest droższa o 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...