Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Przy użyciu 100 % GPU, temperatura osiągnęła 60 stopni. W GTA, nie miałem artefaktów. W Benchmarkach tez. Co do OC, to sam nie wykonywałem tylko aplikacja MSI Gaming app, zrobiła to za mnie. Gdy wystąpiły artefakty karta była na fabrycznych ustawieniach. Artefakty tak jak pisałem występowały tylko w menu, po zmianie ustawień graficznych.


EDIT: Nie doczytałem, że mam napisać w dziale 960.

Edytowane przez Wojtaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, roznica wydajnosci miedzy gtx 960 a 970 bedzie wieksza i naprawde odczuwalna, czasami nawet ponad 60%. Zasugerowalem sie wynikiem z benchmarka a dopiero potem przyjrzalem sie blizej jak to wyglada w fps'ach. 

Zobaczylem test tych kart na youtubie w wiedzminie 3, gtx970 udzwignal ultra detale z pelna miodnoscia.

 

Nie wiem ale odnosze wrazenie ze ten gtx 960 moze sie okazac niezbyt przyszlosciowy. No chyba zeby grac ciagle na medium detalach.

 

Ech, liczylem na to ze dam za karte kolo 8 stow tak jak to bylo 4 lata temu, wtedy radeon hd 6950 byl za 840zl i byl na owe czasy tak silny jak dzisiaj gtx 970.

Nie spodziewalem sie ze trzeba bedzie dac za karte az 1400zl , nadal trudno mi to przelknac.

 

Nie wiem czy moze po prostu to zly czas na zakup? Czy tez wszystko juz tak podrozalo ze teraz zabawa sie zaczyna od 1400zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na cenę w USD, cena w złotych to pochodna kursu.

960-tka 2GB do 800 zł nie jest złym zakupem, choć jest to jeden z segmentów, w którym można brać pod uwagę konkurencję (R9 380).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz iść w R9 290 lub mimo wszystko dopłacić do 970-ki, w końcu kartę kupuje się na rok, dwa, czasem styknie i na trzeci. A może i warto zainwestować w R9 390? Czort wie co narozrabia DX12.

 

Dla mnie warto dopłacić do 290, 970 lub 390-ki.

 

960-ką możesz być rozczarowany, ale niekoniecznie.

 

Kolega również miał AMD 6950, ja GTX660, oboje zdecydowaliśmy się na MSI 970-kę. 390 jeszcze nie było w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduje sie na gtx970 , juz za dlugo sie napatrzylem na jego mozliwosci zeby teraz byc zadowolonym z 960, a r9 290 jest jednak bardzo glosna + bardziej pradozerna. Poza tym pora sprobowac czegos innego niz radeony, ktore (nie wiem jak to okreslic) ale czesto "szarpia" i gubia plynnosc mimo sporego fps.

Nie mam pojecia czym to jest spowodowane ale to "zjawisko" juz od paru lat obserwuje, chociazby w takiej grze jak skyrim. Wyglada to tak jak gdyby pewien rodzaj tekstur (chropowata powierzchnia - drewno, wnetrza jaskin, domow) powodowala utrate plynnosci podczas rozgladania sie - efekt jakby przeskoku. Niewazne, odbiegam od tematu.

 

Jeszcze tylko jedna rzecz: kultura pracy, ktory z modeli 970 bedzie w miare nieglosny do 1400zl ? Wiecej nie dam, takze msi odpada;)

Na pewno zalezy mi na tym zeby pracowal ciszej od mojego radeona HD6950 Dual Heatpipe 1GB (HD-695X-ZDFC)

 

czy lepiej: Zotac GeForce GTX 970 (ZT-90101-10P), tu jak dla mnie pracuje naprawde cicho: https://youtu.be/OfsuPWFEcQg?t=4m47s
a tu juz nie:
 
 
Nie wiem moze macie jakies w tym doswiadczenie bo trudno znalesc info o tym ktory jest nieglosny. Mam przeczucie ze im glosniejszy tym tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kliku dni jestem zachwyconym posiadaczem Xeon X5460@4GHz. Dawno kupowałem swój komputer i sądziłem, że mam port grafiki AGP a na szczęście jest PCI-e 16 v.1. Jaką najszybszą grafikę mogę zainstalować aby nie przekroczyć maksymalnej przepustowości portu? Musi posiadać DisplayPort i możliwość wyświetlania rozdzielczości 4096x2160. Marzy mi się GTX 970 ale dopiero jak używki będą po 600zł. Zamiast w nowy komputer wolałbym zainwestować w monitor 4K. Hobbystycznie rysuję w SketchUp i AutoCad.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o GTX970 przy tym procku .

 

W ogóle nie wiem czy któraś z kart serii 9xx będzie poprawnie tutaj działać - X5460 demoenem wydajności nie jest .

 

Z kart zdolnych do wyświetlenia tej rozdziałki i mających port DP brałbym GTX750Ti np. Gainwarda GS 2GB za 535 zł .

 

Choć i tą kartę procek będzie hamował .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.3dmark.com/fs/5372995

http://www.3dmark.com/search#/?mode=advanced&url=/proxycon/ajax/search/cpu/fs/P/752/500000?minScore=0&cpuName=Intel  wpisz w w CPU X5460  i daj szukaj.

 

Taka ciekawostka.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chyba seria 7 nie wyświetla 4K?

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-750ti-golden-sample-2gb-128bit-dvi-minihdmi-vga-426018336-3071-gtx-750ti-2gb-636767/

 

Jednak wg specyfikacji producenta więc temat rozwiązany:

http://www.nvidia.pl/object/geforce-gtx-750-ti-pl.html#pdpContent=2

 

Seria 7 nie posiada DP więc nie uzyska się 60Hz dla 4K.

Pozostaje chyba GTX960:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-960-2gb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx-960-2gd5-721276/

 

Czy potrzebuję jakieś przejściówki z zasilacza aby dodatkowo podpiąć do niej zasilanie czy jest zasilana wyłącznie z portu PCI?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo nie wiedziałem, że istnieją takie porównywarki. Wielkie dzięki. Poniżej użytkownik leci na podobnej płycie P35 DDR2 i GTX970!

http://www.3dmark.com/fs/5883082

 

Czyli jednak procesor do gier wypas, na poziomie  I5 4590.

Muszę koniecznie zwiększyć ram do 8GB i pobawię się w modernizacje 7 letniego grata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NostradamuSek

 

A co ma syntetyk do grania ?

 

Raczej szokujące jest jakie karty do tego procka podpinają do testów.

 

 

Ooo nie wiedziałem, że istnieją takie porównywarki. Wielkie dzięki. Poniżej użytkownik leci na podobnej płycie P35 DDR2 i GTX970!

http://www.3dmark.com/fs/5883082

 

Czyli jednak procesor do gier wypas, na poziomie  I5 4590.

Muszę koniecznie zwiększyć ram do 8GB i pobawię się w modernizacje 7 letniego grata :)

 

Nie ma tak dobrze, procek musi robić robotę. Tak jak Reyden pisze ci.

 

Poza tym 7850 tak jak ci piszą nie wystarczy?

http://allegro.pl/sapphire-hd-7850-2g-ggdr5-oc-i5629564687.htmlposiada DP

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7850-dual-x-1gb-oc-gddr5-hdmi-2xdvi-display-port-11200-27-20g-644113/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg testu Cinebench R15 mój podkręcony Xeon X5460 ma wydajność Intel CORE I5 2500K 3.3GHz i do niego należałoby odnosić i dobierać kartę grafiki.

Co do Radeona 7850 to w testach Autocad dostaje baty od GF. Tak więc patrzę na liczbę rdzeni CUDA i tu optymalnie wypada GTX 960 (1024). Wąska szyna 128bit nie przeszkadza. Prądu tez umiarkowanie pociągnie wiec może bez wymiany zasilacza się obejdzie. Sprawdziłem - zasilanie 6pin posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno oczekiwać aby karta, która kosztuje 350 zł nie dostawała batów od karty kosztującej 800 zł.

 

Po co w ogóle ma być ta karta oprócz wyświetlenia pulpitu 4k? Bo chyba nie do grania w 4k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tylko do wyświetlania 4k. W gry ostatnio grałem 10 lat temu. No ale mając takiego GF chętnie bym coś odpalił i postrzelał z synem na 50" plaźmie FHD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej taki cel próbował osiągnąć przy użyciu HD 7870 / HD 7950 w cenie około 500 zł, zamiast brać 960-tkę za 800+ zł.

 

Ale w sumie to mnie ciekawi jak 960-tka zachowa się na PCIe 1.0, to może faktycznie weź i opisz tu wrażenia?

 

Ja chyba jutro też zakupię 960-tkę, ale to tylko dlatego, że dziś sprzedałem 970-tkę, a chcę zachować możliwość sporadycznego zagrania w W3 na 1440p, to niżej już schodzić nie bardzo mogę, przetestowałem jak się gra na GTX 750. Ale tak obiektywnie patrząc, 960-tka opłacalna jest słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecilibyście szanowni koledzy do 1000zł do mojej machiny czasowej? Używki mile widziane.

 

TYLKO NVIDIA ze względu na główny system, czyli OS X.

 

Dwie opcje:

1. Karta do aktualnego procka

2. Karta przy ewentualnej sprzedaży i5 oraz wymianie na coś pokroju i7-2600 (jeżeli jest sens).

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 960.

 

GTX 780 jeżeli uda się trafić w cenie do 1000 zł. (obecnie widzę taka ofertę na aukcji)

 

Wymiana na i7 niczego nie zmienia.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę opinię z innego forum, użytkownika który testował:

 

NAJCICHSZY zotac>gigabyte>palit>zwykły msi NAJGŁOŚNIEJSZY 

 

Unikaj EVGA, mimo że chłodzenie robi solidne wrażenie, a same karty są jednymi z droższych, z tego co czytałem w sieci, wentylator(y) tam zastosowane są głośne, mają wysokie napięcie startowe, i na minimum są stanowczo za głośne. Nie da się z tym nic zrobić, bo obniżając napięcie czy to z regulatora zewnętrznego, czy edytując bios, wentylator się zatrzyma, i nie da się go spowolnić żeby był cichy.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

NAJCICHSZY zotac>gigabyte>palit>zwykły msi NAJGŁOŚNIEJSZY

 

Czyli nie powinienem się rozczarować biorąc tego gigabyte-a?:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-750-ti-2gb-gddr5-128-bit-gv-n75td5-2gi-701478/

 

Wziałbym Zotaca ale nie ma hdmi tylko mhdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaką kupić cichą, oszczędną , optymalną kartę do konfiguracji OCZ 600MXSP, i5-2500,Nazwa płyty głównej ASRock Z68 Extreme4 Gen3  (2 PCI, 2 PCI-E x1, 3 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Dodam że gram tylko w War Thundera

(Stara karta się posypała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie. 

Niedawno założyłem temat z prośbą o pomoc w wyborze karty do 500zł. Został mi polecony gtx750ti.

Jednak mój budżet wzrósł do ~700zł. Teraz pojawia się pytanie jaka karta?

Z jednej strony jest gtx950 z małym zapotrzebowaniem na prąd, w miarę dobra wydajnością, ale nie pewnym dx12.

Z drugiej strony jest 270x z większym zapotrzebowaniem na prąd, taką samą wydajnością, pewniejszym dx12, ale jakby nie patrzeć to jest 2 letnia karta.

Dlaczego zależy mi na wsparciu dx12? Kiedyś zakładałem podobny temat. Usłyszałem coś w stylu "bierz mocniejszą kartę z dx10, dx11 ci się nie przyda". Jak to wyglądało w przyszłości? Kumpel jako tako grywał sobie na gtsie450, podczas gdy ja na gtxie275 mogłem co najwyżej ogrzewać dom. Na czym mi zależy? Płynność, nie mam dużych wymagań, zresztą nie mogę ich mieć przy sprzęcie tej klasy, ale gra się ma odpalić i działać. Nie ważne na jakich ustawieniach, ale ma zapewnić stałą liczbę klatek. 

Aktualny sprzęt:

G3420

H81M-S2PV

4GB Ram

Thermaltake 530W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...