Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

6870 to coś pomiędzy 7770 a 7790 (bliżej tej drugiej), to bardzo stara generacja i amd już jej nie wspiera w dodatku dostaje lanie w każdej nowszej grze na dx11, z resztą tak naprawę podobna sytuacja jest z gtx560ti, z drugiej strony 7850 i gtx650ti raczej za 300zł będzie bardzo ciężko znaleźć więc proponuję zainteresowanie się hd7790 którą możesz szukać tez pod nazwą r7 260x (rebrandowana karta).

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę tematu kart, więc  zapytam Was o zdanie...

 W cenie 880zł za GTX 960 od Evgi z 4GB pamięci ? Szyna pamięci tylko 128 bit... Czy warto dopłacić  700zł do R9 390 od Sapphire ? Czy to się przełoży na wydajność wydając prawie jeszcze raz taką kwotę?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Zobacz sobie testy gry pod ktora szukasz karte (zakladam ze cos nie domaga na high) i ocen czy chcesz dolozyc drugie tyle za fps ktore cie zadowoli. :)
W wymagajacych grach na high/ultra, 960tka z 4gb wyciagnie nawet 60fps na twoim procu, czy potrzeba wiecej to juz sam wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mówiłem wielokrotnie- kupowanie teraz karty graficznej z 2gb pamięci do grania w fullhd jest pomyłką. Nie pamiętam w jaką ostatnio grałem produkcję która zużywała poniżej tych 2gb.

Zamiast kupować tego gtx770 2gb który mimo że dalej jest wydajną kartą, lepiej zainteresuj się r9 280x który mimo wieku broni się ilością pamięci.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mówiłem wielokrotnie- kupowanie teraz karty graficznej z 2gb pamięci do grania w fullhd jest pomyłką. Nie pamiętam w jaką ostatnio grałem produkcję która zużywała poniżej tych 2gb.

Zamiast kupować tego gtx770 2gb który mimo że dalej jest wydajną kartą, lepiej zainteresuj się r9 280x który mimo wieku broni się ilością pamięci.

Nie jestem fanem AMD, więc tylko nvidia wchodzi w grę. Więc rozumiem 3GB w zupełności starczy mi ?

Edytowane przez busterje1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/product/282448/Elektronika/Cz%119%15bci_PC/EVGA_GeForce_GTX_960_4GB_SuperSC_GAMING_ACX_2_0_.html?utm_source=PAP&utm_medium=Tradedoubler&utm_campaign=main

 

Różnie z dostępnością jest ale za tą cenę warto spróbować i poczekać.

 

Edit: tfu zmienili cenę, jeszcze niedawno było 879zł więc nie zawracaj sobie nią głowy.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/product/282448/Elektronika/Cz%119%15bci_PC/EVGA_GeForce_GTX_960_4GB_SuperSC_GAMING_ACX_2_0_.html?utm_source=PAP&utm_medium=Tradedoubler&utm_campaign=main

 

Różnie z dostępnością jest ale za tą cenę warto spróbować i poczekać.

 

Edit: tfu zmienili cenę, jeszcze niedawno było 879zł więc nie zawracaj sobie nią głowy.

Ok wstrzymam się jeszcze z zakupem grafiki i może rzucę się za pare miesięcy na używaną gtx970, chyba najlepszy wybór do gier.

Edytowane przez busterje1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam wymienić moją kartę graficzną na coś noszego. Celuję w GTX'a 970. Pytanie którą opcję producentów wybrać? Zastanawiam sie nad Asus'em lecz czy będzie to dobry wybór? Kryterium wyboru jest wydajność oraz cisza. Mój Gigabyte 7970 daje się we znaki.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz żeby nie zaśmiecać proszę o przeniesienie tematu do kart graficznych bo chciałbym się poradzić co kupić ;)

http://www.ceneo.pl/26718543#tab=spec

http://www.ceneo.pl/31223235#tab=spec

http://www.ceneo.pl/26718543#tab=spec

Zastanawiam się nad tymi kartami i nie wiem czym powinienem się kierować, czy kupowanie tych tańszych kart ma jeszcze sens. Chciałbym pograć w GTA V, Fallouta 4 na w miarę wysokich detalach ale bez szaleństw. Przede wszystkim, jak sprawdzić czy dana karta jest kompatybilna z płytą główną?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pierwsze karty odpadają - to wolne padaki .

 

GTX750Ti już jest w miarę OK ale cudów się po niej nie spowiedziewaj .

 

F4 na detalach high może zadławić tą kartę .

 

To ma być nowa karta czy może być to używka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o używki to przedewszystkim musisz mieć swiadomość że sprzęt może ci paść , zresztą tak samo jak nowy - dziś to loteria .

 

Tyle że w przypadku nowo kupowanego sprzętu masz gwarancję i jak się coś dzieje to odsyłasz na gwarancję .

 

Z używkami jest gorzej chyba że trafisz na kartę z gwarą .

 

Do tego używane karty mogą mieć większe temperatury i hałas - układ chłodzenia może szwankować lub być zużyty .

 

Z plusów - stosunek wydajności do ceny .

 

Np. MSI R9 270 2GB DDR5 Gaming za 575 zł , mająca trochę ponad 2 lata gwary .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego ja bym tego radka co podał ci reyden brał z miejsca, bo naprawde okazja ;)

 

Pograsz sobie na tej karcioszce  bez problemu na wysokich z wyłączanym aa w full hd :)

Edytowane przez Pleps123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ot.

Kilka stron wcześniej jest o mojej padniętej HD7850 (artefakty) i chęci zakupu nowej karty. Dzisiaj zastosowałem metodę z piekarnikiem (youtube). DZIAAAAAŁAAAAAA. Żadnych artefaktów, śmiga jak nówka.

Jeszcze raz przepraszam za ot i wrzask ale zaoszczędziłem kilka stów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak długo ci podziała i czy czasem nie uszkodziłeś czegoś jeszcze .

 

Piekarnik to raczej ostatnia deska ratunka , odratowana w ten sposób karta może podziałać kilka dni lub kilka miesięcy .

... lub 20lat.

 

uwielbiam takich wieszczy, takich wpisów są tysiące.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze że to zrobił i że ktokolwiek się w to bawi. W sumie karta warta nie tak dużo. Pozostaje Ci odkładać pieniążki na nową kartę. Im szybciej tym lepiej.  Pozdrawiam .

Mam 41 lat i nie w głowie mi tego typu żarty. Karta była uwalona i nic nie stało na przeszkodzie aby spróbować tego dziwnego sposobu. A jak podziała tydzień, to i tak dobrze. Mam inne wydatki niż uwalona karta. Jak padnie, to dam znać :). Zrobione na podstawie tego filmiku:

Edytowane przez Theng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...