Jump to content
Sign in to follow this  
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Recommended Posts

Witam.
Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej głownie pod cs:go. Chciałbym wycisnąć te stałe 120 fps bez spadków.Gram na najnizszych detalach i wychodzi mi 40 fps.

Mój sprzet:
Win 7 Ultimate 32 bit
Procesor:Intel®Core i5 CPU 750 @ 2,67 GHz 2,67 GHz
Pamiec RAM: 4.00 GB (dostepne 3.24GB)
Karta graficzna: Nvidia GeForce 8500 GT 256 mb 

Czy wymiana samej karty graficznej pozwoli na komortową grę bez spadków?Jeśli tak to jaką polecacie tak do 200 zl 
Pozdrawiam 

• Downvote 1

Słuchajcie, zwiększam budżet do 3000zł - karta pod monitor LG 34UC98-W czyli 3440/1440

Mają śmigać takie tytuły jak Wiedźmin, Tomb Raider itd (jest szansa na full detale?)

@KuNa11

Do 200 zł to szukaj HD5770/HD6770 na allegro/olx , nie są to demony wydajności ( szczególnie dziś ) ale są sporo lepsze niż stary 8500GT , który nigdy nie był dobrą kartą .

@wojoo

Do 3K zł to poluj na GTX980Ti lub Fury X .

GTX ma więcej pamięci ale nie wiadomo jak się zachowa na DX12 , może się okazać że GTX ( jak i cały Maxwell ) to ślepa uliczka jeżeli wierzyć ostatnim plotkom ,

Fury X ma mniej VRAM , ale jest mniej prądożerna , chłodniejsza i ma zdecydowanie lepszą sytuację z DX12 .

Do tego sama karta jest bardzo mała , chłodzenie wodą robi swoje - co prawda trzeba mieć miejsce na samo chłodzenie .

Napisz jeszcze jaki masz procesor i zasilacz żeby się nie okazało że kupisz te karty do jakiegoś starocia pokroju C2D/C2Q czy Phenoma II .

Edited by reyden

Procesor to I7 6700K, płyta główna to Asus Z170 Pro Gaming (właśnie szukam jakiś lepszych pamieci bo mam teraz jakieś podstawowe 2x4GB)

Zasilacz to BeQuiet 500 lub 550W bronze ale juz nie pamietam bo to kupowałem z 5 lat temu (jak za słaby to żaden problem na wymiane :) )

No to gites ( prawie ) .

BQ może nie dać rady z tymi kartami , szczególnie że ma już 5+ lat .

Pamięci podałem ci w innym temacie .

Nikt nic nie jest w stanie pomoc? rozumiem, ze chciałbym karte za 200zł ale przy takim budzecie chyba mozna juz cos doradzic konkretnego...

A co tu jest do pomagania? Wyżej masz tylko Titana X - poza budżetem. Niżej nie ma niczego sensownego. Fury nie ma co brać. producent 980Ti to sprawa nie aż tak bardzo istotna, i tak trafi się sztuka, w której coś padnie, albo w której nic nie padnie. Może jedynie długość gwarancji ma znaczenie. Jeżeli ten Zotac faktycznie jest nowy (nierejestrowany) to po rejestracji można mieć 5 lat gwary chyba nadal.

Zotac dałem jako przykład - podobno maja od reki na magazynie 1 sztuke zamawiana pod klienta ale sie rozmyslil - 1 raz uruchamiana

Moze byc tez inna firma - jezeli sa jakies roznice w wydajnosci pomiedzy firmami to jaka w takim ukladzie wziac? jezeli nie ma to wezme zotaca bo dalej jest 5 lat gw

A i jeszcze jedno... chciałbym tez wersje ktora ma najwydajniejsze chlodzenie i jest najcichsza :)

Ewentualnie kupić Zotaca wersje Extreme?

Edited by wojooo

Wydajność zależy od taktowania rdzenia, ale na takim poziomie wydajności to się nie skaluje już w przybliżeniu liniowo tylko wyraźnie logarytmicznie. Czyli 5% wyższe taktowanie nie da 5% wyższej wydajności w sensie fps.

Przeciętnie rzecz biorąc karty, które mają wpisane domyślne wyższe wartości w biosie (co można sprawdzić w ich opisach), będą szybsze. Tak czy inaczej każda karta boostuje nieco inaczej, tak że i tak wszystko zależy od tego jaki konkretnie egzemplarz trafisz.

Wszystkie te sreme-extreme, bist i innej hajpergejming to przede wszystkim wyciąganie kasy od mniej zorientowanych i od tych, którzy kupują to ze względów społecznych. Brać można, ale się nie opłaca. 980Ti wydzielę niemało ciepła, więc niesłyszalne chłodzenia to tylko wodne. I znowu, może i jakieś karty są o te 10% cichsze niż inne, to już musiałbyś poczytać recenzji.

a biorac pod uwage Zotac 980TI AMP vs MSI 980Ti GAMING 6G

Która będzie lepszym wyborem?

Nie chcesz poczekać tych 2 miesięcy?

na co? :) coś nowego ma sie pojawić?

powracając do poprzedniego postu...

"Zotac 980TI AMP czy MSI 980Ti GAMING 6G"

Edited by wojooo
  • Downvote 1

Jak karta fabrycznie nowa ze sklepu to Zotac może być - 5 lat gwary vs. 3 w MSI .

MSI za to ma cichsze i wydajniejsze chłodzenie .

Cenowo wychodzi to samo... jeżeli mówimy o zotac AMP bez extreme i MSI

Msi jak patrzyłem na porownania to jest ponad 10db cichsza w stresie niz zotac extreme (a roznica w wydajnosci jest ok 5-6fps na korzysc extreme)

Czy przy rozdzielczosci 3440/1440 odczuje te 5fps w grach?

Nie ukrywam ze zalezało by mi tez na ciszy... nie chce mi sie bawić znowu w OC

~5 FPS to nie wiele , tym bardziej przy tej rozdziałce co masz .

Jak chcesz mieć ciszę to bierz MSI .

3 lata gwary to i tak dużo

na co? :) coś nowego ma sie pojawić?

powracając do poprzedniego postu...

"Zotac 980TI AMP czy MSI 980Ti GAMING 6G"

Teraz na targach computex nvidia ma pokazać karty takie jak 1070/1080. Szkoda by było kupić kartę za 3k,a  potem się okaże że nowe są o wiele lepsze. Tego nikt ci nie powie o ile lepsze to będzie albo w ogóle jakie to będzie, ale jak nie masz ciśnienia to czekaj.

Ja osobiście czekam na nowe i zobaczę co pokażą. Jak będzie lipa to wtedy poszukam jakiś używek.

Na niektóre produkty EVGA dawała 10 lat, teraz już nie wiem, bo się trochę pozmieniało.

Edited by Pazura

Z tymi 10db troche przesadziłem :) ale roznica jest tak czy siak...

64457060670a6.jpg

a tu porównanie wydajności wzgledem wersji Extreme

nie wiem czy mam patrzec na 1440P czy na UHD...

7d7b945091574.jpg

44a16b5264d0a.jpg

Teraz na targach computex nvidia ma pokazać karty takie jak 1070/1080. Szkoda by było kupić kartę za 3k,a  potem się okaże że nowe są o wiele lepsze. Tego nikt ci nie powie o ile lepsze to będzie albo w ogóle jakie to będzie, ale jak nie masz ciśnienia to czekaj.

Ja osobiście czekam na nowe i zobaczę co pokażą. Jak będzie lipa to wtedy poszukam jakiś używek.

Na niektóre produkty EVGA dawała 10 lat, teraz już nie wiem, bo się trochę pozmieniało.

Zanim sie pojawią, zanim będą w sprzedazy pewnie troche dluzej potrwa...

a jak beda duzo lepsze to sie wymieni :)

Edited by wojooo
  • Downvote 1

witam, jaka karte brac? gtx 960, czy radeona r9 380, albo r9 380x ?  960 i 380 cenowo prawie to samo rozne modele, 380x moge miec w tym samym przedziale cenowym ale tylko model XFX Radeon R9 380x - Black Edition, martwi mnie troche zasilacz czy da rade z radeonem - Antec VP600P niby 600W ale na +12 ma max 30 amp

martwi mnie troche zasilacz czy da rade z radeonem - Antec VP600P niby 600W ale na +12 ma max 30 amp

A chcesz tym spawać? 540W na 12V i do 30A na lini 12Vx.

Jeszcze GB 380x powinien być w tym przedziale.

Witam mam problem z wyborem karty graficznej do 1000zł.Zastanawiam się nad jakimś gtx 960  4 gb ale nie wiem jakiego producenta tej karty wybrać.Kolega namawiał mnie na gtx 780 3gb ale jego moge kupić tylko użwanego i się troche obawiam.Moglibyście mi coś doradzić?

GTX780 choć używka to jest kartą sporo mocniejszą niż GTX960 czy R9 380/380X , to kkonkurencja dla GTX970 / R9 390 .

Jak by poszukać wersji z gwarancją to można się zastanawiać .

Co do GTX960 - Asus / MSI / Gigabyte lub EVGA , pierwsza trójka daje 3 lata gwary , z chłodzeniem różnie - z reguły dobre i ciche , EVGA ma tylko 2 lata gwary , nieco gorsze chłodzenie ale rewelacyjną obsługę gwarancyjną .

EVGA ma tylko 2 lata gwary , nieco gorsze chłodzenie ale rewelacyjną obsługę gwarancyjną .

EVGA daje 3 lata rowniez, jak sie zarejestrujesz po zakupie.

W kwestii chlodzenia tez niczym nie ustepuje pozostalym. Do tysiaka mamy wersje SSC, najlepiej 4gb ram, a tam jest juz backplate i solidne radiatory, czyli 100% pasyw w windowsie, cicha i zimna w grach.

Np cos takiego:

https://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-960-4-gb-gddr5-128-bit-3xdp-dvi-i-hdmi-box-04g-p4-3967-kr-776793/

Za to samo od Asusa (strix 4gb) musisz dorzucic 85zl... w podobnej cenie jest tylko glosna turbinka.

Wysłużony radek 5850 zaczyna mi sypać artami, także szykuje mi się wymiana. Co najwydajniejszego dostanę do powiedzmy 500zl?

Pracować będzie z i5 2500k. Chłodzenie obojętne, będzie wodowana.