Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zakupie GTX 950 stracę sporo fps w stosunku do mojej starej karty? I czy może kupić GTX960 2GB  https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-960-gaming-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-i-3x-dp-gtx-960-gaming-2g-706592/

Edytowane przez Ml1950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie GTX950 jest lepsza od R9 270 - zależnie od gry różnice wynoszą od 2-3 do 10+ fps , do tego jest odrobinę mniej prądożerna .

 

GTX960 i to jeszcze wersja 2GB to obecnie niezbyt opłacalna karta .

 

Za kilka dni pokaże się GTX1050 / 1050Ti - kup go albo dołóż do Rx 470 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na 1050 TI (1050 to będzie słabizna z zaledwie 2 GB RAM) w sklepach . Ten Radeon ma ciut przesadzoną cenę i może propozycja Nvidii będzie bardziej opłacalna. Szkoda teraz się spieszyć, bo może się okazać, że dokonałeś złego wyboru, a nowe karty Nvidii tuż za rogiem.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że mam niecałe 700 zł i ani złotówki więcej a 1050 TI ma kosztować 730 zł a GTX1050 590 

Jak wejdzie do sklepów to okaże się jaka będzie cena i czy jest znacznie wydajniejsza od RX 460. Po prostu będziesz wiedział na czym stoisz. Ja bym poczekał, bo to nie odległy czas, a nie będziesz miał do siebie pretensji, że mogłeś lepiej wydać te same pieniądze.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co do karty jako iż mojej starej karcie za kilka dni stukną 2 lata ( gtx760 ) przydała by się wymiana mam na oku Gigabyte gtx 1060 windforce i tu pytanie czy będzie ona wykorzystywana w pełni na tym sprzęcie.

 

Ares ddr3 8gb 2400Mhz cl11 ( w planie dokupienie kolejnych 8 razem z kartą )

i5 4460 3.20 GHz

GA-B85M-D3H B85

Vero M1 600W 80Plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Palita 1070 SJS a reszte zaoszczędź na memkach. Sam chciałem kupić tego MSI Gaming X ale ostatecznie wybrałem tego Palita. Nie wiadomo jaka sztuka cie trafi MSI niby mają fajne OC ale nie wszystkie kręcą się tak samo. Na chwile obecną są teraz problemy z memkami od Microna

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1070_modele_z_pamieciami_micron_z_problemami

 

Więc jak chcesz już kupić to kup lepiej tego Palita, mają fabrycznie wyższe takty niż modele Asusa czy MSI. Ja zresztą musiałem jeszcze memki wymienić na szybsze G.Skill 2400 Mhz 16GB (patrz podpis). Przecież możesz dołożyć te 8 GB ale najlepiej gdyby były te same jak w pierwszym co masz ale marka może być inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Opłaca się kupić RX 480 Sapphire Nitro+ 4GB w cenie ok. 1000 zł  do grania w fhd. Mam procesor I5-750. Obecna karta to hd7850 1GB.

 

Edycja.

Nieaktualne.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz po premierze karty graficznej GTX1050TI jeszcze raz zapytam żeby nie zrobić głupiego zakupu jaką kartę graficzną kupić do tego zestawu https://www.morele.net/inventory/info/MM4m9j/ mogę wydać maksymalnie 730 zł 

 

Czy ten model się pasuje? Bo widziałem tam jakieś inne 1050TI z 2 wiatrakami ale nie wiem czym się różnią i nie chce popełnić gafy 

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-ti-stormx-4gb-gdddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-box-ne5105t018g1f-975444/

 

Edytowane przez Ml1950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cenami nie poszaleli lepsze niereferenty po 9 stów. Ja bym jeszcze zaczekał z tydzień aż większość sklepów wprowadzi szersza ofertę 1050Ti może ceny trochę spadną... sam sie zastanawiam bo pogoniłem R9 270X i coś taniego szukam...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy stoi przed wyborem 1060 6GB.

Wstępnie wybrał te 3 modele:

Gainward Phoenix

Palit JS

Palit Dual

 

Ceny zbliżone. Zegary bodaj te same... ALE...

Strona Gainwarda dla modelu Phoenix GS podaje: 1847 Mhz (boost)/1620 Mhz (base).

No i tu zgłupiałem, bo sklep podaje zegary jak dla Duala.

 

Ja bym pewnie mu radził JS, ale jestem skrzywiony Palitem i może nie patrzę obiektywnie ;)

Coś obecnie ciekawszego z 1060 się pojawiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymienić swojego Radeona 7770, który pracuje w zestawie i5 3350P/8GB RAM/PSU 430W (jakiś Be Quiet). Gram w Full HD.

Jaką NOWĄ kartę opłaca się kupić? Najchętniej wydałbym max 700 zł, ale jeśli będzie znaczny przyrost wydajności to mogę dorzucić parę stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy stoi przed wyborem 1060 6GB.

Wstępnie wybrał te 3 modele:

Gainward Phoenix

Palit JS

Palit Dual

 

Ceny zbliżone. Zegary bodaj te same... ALE...

Strona Gainwarda dla modelu Phoenix GS podaje: 1847 Mhz (boost)/1620 Mhz (base).

No i tu zgłupiałem, bo sklep podaje zegary jak dla Duala.

 

Ja bym pewnie mu radził JS, ale jestem skrzywiony Palitem i może nie patrzę obiektywnie ;)

Coś obecnie ciekawszego z 1060 się pojawiło?

 Może MSI amor  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armor odpadł na starcie przez chłodzenie rodem z laptopa i nie wiem czy ustawienie go w polpasyw będzie możliwe...

Ooo  a sam chciałem Amora zamawiać. Amor ma takie chłodzenie jak Gaming X  ( MSI TORX )- w testach jeden z najcichszych. Jak masz jakieś linki do informacji o tym chłodzeniu , wrzuć bo pojawiły się dylematy co do kupna Amora OCV1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...