Jump to content
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Recommended Posts

Mam stary komputer w domu słuzy on głównie do grania młodszemu bratu w starsze mniej wymagajace gry i ogladanie filmów 

Zasilacz Be quiet p4 400W

płyta asus p5k vm

procesor intel e8400 podkrecony do 3.5

z chłodzeniem arctic cooler 

ram 4 gb

Brakuje tylko karty graficznej komputer jedzie na zintegrowanej i chciałbym cos nowego do 400 zł mógłby ktoś doradzic mi którąś z kart?

U mnie z takim samym procesorem śmigał HD7850 2GB. Wiedźmin 3 śmigał w 1680x1050 po obniżeniu kilku ustawień bez zacięć.

Jak wyżej. Nie pchaj nowej karty w ten zestaw.

Czesc.
Warto brąć to kartę http://www.komputronik.pl/product/363867/wyprzedaz-gigabyte-radeon-r7-360-2gb-oc.html w tej cenie czy lepiej dopłacic do RX 460 lub  GTX 1050. Karta niby po naprawie ale gwarancja 36mc. Dodam, ze idze do małej obudowy Gladius s10. Procek to i3-6100 8gb ram i zasilacz 500W Antec. Gram niewiele, głównie CS:GO Palladins i z kumplami Left 4 dead 2 a z bardziej wymagających Project CARS.

Poprzeglądaj, czy satysfakcjonują cię jej osiągi, bo cena dobra, ale.. to konkurent GTX 750 Ti, a więc średnio, jak na dziś.

Projekt Cars Pooglądaj też na youtubie, bo tak jak pisze możesz być rozczarowany wydajnością, acz do starszych, czy mniej wymagających gier powinna wystarczyć.

Edited by NostradamuSek
  • Upvote 2

Pod koniec miesiąca kupuję w końcu kartę.

900zł - RX 470?

1200zł - 1060 6GB?

Jest sens w ogóle brać 1060 do reszty sprzętu? Jak trzeba to i procka na i7-2600 wymienię, bo drogo zmiana nie wyjdzie :)

Gram w 1920x1080 albo 1680x1050 - zależnie od tego, czy grę odpalam na TV, czy na monitorze.

Edited by sthEn

O, ta cena 1025 zmienia dużo :) Jakoś żyłem w przekonaniu, że RX480 = 1060 cenowo.

4 GB raczej na moje zachcianki wystarczy? Obstawiam, że RX480 i tak jest za wolny na 8GB, prędzej co innego ją zblokuje, niż pamięć?

Zobaczę, czy uda mi się przezwyciężyć fanboizm NVIDII (będzie ciężko)  :)

Edited by sthEn

Fanboizm to robia gimbusy,a nie dorosle osoby.   Kupujesz to co najbardziej oplacalne. Jak doplata niewielka to warto wziac. Poczytaj testy w jakich grach sobie radzi lepiej GTX 1060 a w jakich RX 480 i zdecyduj.  Do tej rodzielczosci starczy spokojnie RX 480 4GB lub mozna sie szarpnąć na GTX 1060 6GB jak masz na to kase. Procek masz jeszcze w miare dobry. 

Hejka. RX 480 4GB za 1100 zł czy GTX 1060 6GB za 1250 zł? Opłaca się dopłacać te 150 zł za kilka klatek więcej? Z góry dzięki.

1. IMO nie, ale to zależy od gry.

2. Kwestia na ile karta ma wystarczyć i do jakiej rozdzielczości ma być używana.

2a. RX powinien mieć dłuższe wsparcie i starczyć na dłużej. GTX ma tendencję do szybkiego starzenia.

2b. Jednak jeśli za niedługo masz zamiar wymieniać, to obojętnie. Obie są dobre.

3. IMO lepiej dopłacić 99zł do 8GB.

• Upvote 1

Sponsorowane testy na premierę, a rzeczywistość po 2-3 miesiącach często mocno się różnią.

No to tak: Dobra do OC, ale głośniejsza od konkurencji.

IMO lepiej zerknąć na XFX GTR albo MSI gaming X.

Powiedzmy:

1. MSI G X

2. XFX GTR / GTR B

3. Sapphire nitro +

4. reszta czyli Asusy, Gigabyte itd.

Oczywiście opinia wysoce subiektywna.

@Szawel

Karta używana będzie do rozdziałki 1080p, ma wystarczyć jak najdłużej, w domyśle 3-4 lata co najmniej(za kilka lat chcę grać przynajmniej na low-medium, a nawet przy 720p w najnowsze produkcje, wiem, że rozwoju wymagań do gier nie da się przewidzieć).

RX będzie miał dłuższe wsparcie, a sterowniki tak dużo dają? Ja czasami je aktualizuję co rok albo pół roku i zawsze mi wszystko fajnie chodziło. Poza tym sprzedawca u którego będę ten sprzęt zamawiał poleca bardziej geforcy bo radeony dużo częściej ludzie zwracają u niego na gwarancję, a geforców prawie w ogóle.

Edited by migus11

@Szawel

Karta używana będzie do rozdziałki 1080p, ma wystarczyć jak najdłużej, w domyśle 3-4 lata co najmniej(za kilka lat chcę grać przynajmniej na low-medium, a nawet przy 720p w najnowsze produkcje, wiem, że rozwoju wymagań do gier nie da się przewidzieć).

RX będzie miał dłuższe wsparcie, a sterowniki tak dużo dają? Ja czasami je aktualizuję co rok albo pół roku i zawsze mi wszystko fajnie chodziło. Poza tym sprzedawca u którego będę ten sprzęt zamawiał poleca bardziej geforcy bo radeony dużo częściej ludzie zwracają u niego na gwarancję, a geforców prawie w ogóle.

Powiedz sprzedawcy żeby wreszcie wyrwał się mentalnie z minionej dekady i patrz na testy oraz własną opinię. Jako siedzący w sprzedaży od 15 lat mogę złośliwie dodać, że moi ludzie też polecają to co słabiej idzie a na magazynie pełno ;)

Wysłane z mojego D6603

Niesamowite, pierwszy raz od wielu lat kupiłem kartę nie od NVIDII ze względu na używany jako główny system MacOS. Już ze smutkiem chciałem formatować dysk, ale spróbowałem postawić jednak Sierrę od nowa... taka niespodzianka :)

Zrzut_ekranu_2017_02_08_o_22_32_08.png

PEŁNIA SZCZĘŚCIA, bo GTX1060 jeszcze chyba nie działa na OS X :)

W sumie też się skłaniam ku MSI (mam obecnie od nich no i jest dużo lepsza dostępność tej karty w polsce), chociaż  XFX kusi (głównie za świetne recenzje i testy).

Zieloni odpadają - FreeSync w monitorze ;)

Reszta sprzętu to:

AsRock H81M

i5-4460

16gb ram

SSD

Obecnie latam na 270X i właściwie do ostatniego tygodnia wszystko w co grałem to odpalała na medium/high bez zająknięcia i często działa lepiej niż droższe nvidie, ale w dostałem ostatnio kilka szybkich strzałów na twarz od nowych gier, które delikatnie podsunęły mi myśl, że to już czas na zmianę ;p