Jump to content
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Recommended Posts

Jak myslicie, warto poczekac do wyjscia rx 500, czy nie ma sensu? Pytam w kontekscie teoretycznych spadkow cen. Mozna juz teraz kupic rx 470 4gb za 800zl, to bardzo dobra cena. Moze spasc jeszcze nizej, czy raczej, na jeszcze wieksze obnizki nie ma co liczyc?

Edited by Krydor

A jaka platforma ?

Bo co innego przedpotopowe C2D/C2Q ( nawet po ostrym OC ) a co innego 2500K@5 Ghz czy 7700K@5 Ghz .

Z GPU to różnie , w jednych tytułach masz 60+ fps przy FHD i detale ultra na GTX1050Ti/GTX1060 a w innych nawet GTX1070 ma problemy z 50-60 fps . .

Witam,

Obecnie posiadam platformę i5 6600K na stocku Monitor 29" 21:9 i 16GB ram i karte gigabyte windforce 6850 1GB.

Jestem niedzielnym graczem, ale zawsze coś tam odpale na 30 min żeby pograć.

Ostatnio zauważyłem że gry zaczynają więcej wymagać tzn muszę schodzić poniżej średnich :).

Chciałbym kartę do ok 650 zł. Nie musi być nowa ale muszę poszukać na Fakturę. Wiem że obecnie za ok 1050 zł mogę mieć fajną 480tkę, ale trochę przesada wydawać tyle kasy żeby pograć parę minut.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

chyba się skuszę na tego palita :). Zacząłem czytań testy 1050Ti i komentarze i tam pojawia się karta RX 470. Tylko cena z tego co sprawdzałem sporo wyższa bo 665 zł vs 820 zł = 155 zł różnicy a w wydajności podobno ok 30% ? To prawda ? Warto dokładać te 150 zł ? Idąc dalej najtańsza  480tka kosztuj ok 930 zł czyli dołoże kolejne 100 zł i będę miał petardę. EHHHHH

Edited by hublus

Jaka karta graficzna do 750zł max? Może byc używka. Reszta sprzetu to:

G4560

Msi b150m night elf

8gb ddr 2400

OCZ 700W Modular

SilentiumPC Aquarius x70w(3 wentylatory)

Windows 7 (niestety)

Dodam iż w pokoju mam raczej zimno,więc i temperatury powinny byc nizsze :D Z racji,że chce miec "przyszlosciowy" sprzęt to gustowalbym w radkach.

Akurat czekanie to w obecnym momencie średni pomysł , za miesiąc a nawet wczęśniej zacznie się okres komunijny i związany z tym szał cenowy .

O ile wpływ na ceny używanego sprzętu raczej będzie nie wielki to nowy sprzęt może podrożeć , dopiero pod koniec maja lub na początku czerwca ceny się ustabilizują i potem zaczną spadać .

• Upvote 2
  • Downvote 1

Zakład ?

Na poważnie:

1. Wygórowane ceny ( jeszcze nie osiągnęły cen sugerowanych a najczęściej są niżej )

2. Premiera "nowych kart" AMD

3. Tańszy dolar ( nie ma jednak 100%  pewności )

4. Trend spadkowy ( ale to normalne)

• Downvote 2

Jak ma się wydajność RX470 do mojego HD7870 GHz Edition? Bo niestety muszę oddać i zastanawiam się właśnie nad RX470.

Mój zestaw: I5 4460, 8GB, rozdzielczość 1680x1050.

Gram w War Thunder, Wiedźmin 3. Pewnie Mass Effect też zahaczę.

G1 Gaming ma ciekawą cenę.

Edited by Theng

Jaka wersja - referent czy coś lepszego ?

R9 290 to generalnie dobre karty , nadal mają wsparcie w sterownikach choć są prądożerne .

Choć jest szansa że to pokoparkowa karta - na radeonach najczęściej pracowały koparki BTC czy innych kryptowalut , może ci się trafić karta mocno katowana przy BTC .

Bez przesady używanie Radków do tego celu już dawno przestało być opłacalne i trzeba mieć  mega pecha. W każdym razie ja bym R9 290 olał bo to już jednak nieco stara karta mimo dalszego wsparcia. Zdecydowanie bym brał RX 470.

• Upvote 1

@Devil Właśnie o to chodzi,że rx470 chodzą dopiero od 800zl+ a ja mam 700zl max,ewentualnie lekko powyzej.

@reyden Miałem brać niereferenta od Asusa,ale widze że ktos mi go sprzątnał. Zostały Sapphire tri-x. A ty co bys polecil do +/- 700zl?

Edit. Są jeszcze te gtx780,ale jak to gtxy pewnie sie juz zestarzaly. Dodam ze mam windows 7 wiec ciezko z directx12 ;/

Edited by A-Thrawn

@Devil Właśnie o to chodzi,że rx470 chodzą dopiero od 800zl+ a ja mam 700zl max,ewentualnie lekko powyzej.

A nie możesz wziąć na raty 20x0 na allegro? Ja tak będę brał RX470 za 820 zł. Wychodzi 41 zł miesięcznie.

• Upvote 1

Zawsze problem największy to cena a raty 0 % to fajna sprawa ale lepiej poczekać ,ja już siedzę jak na patelni bo komp 9 latek i ciągle się pierdzieli ,więc najlepiej już natychmiast ale czekam na premierę rx serii 500 podobno bardziej dopracowane są pod względem poboru prądu a nie tylko podkręconych zegarów pamięci ,ciekaw jestem bardzo co to za karty no i jakie ceny .Trzeba poczekać do 18 IV,może się zmieścisz do 800zł za rx 560 ,kto wie ???

Edited by bronkel

Polecacie Gigabyte rx470 i sam też na niego miałem ochotę. Ale poczytałem i dołożyłem (50 zł) do MSI Gaming X.

W Gigabyte mają piszczeć cewki i wiatraki hałasować pod obciążeniem. Nie zamierzałem się o tym przekonywać na własnej skórze.