Jump to content
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Recommended Posts

4,4 Ghz na 2500K to raczej średnio , szczególnie jak to procek z początku produkcji - ES-y i pierwsze wersje sklepowe robiły po 5+ Ghz , to tego lutowany IHS sporo dawał przy chłodzeniu procka .

W kwestii chłodzenia jeden z lepszych procków , dużo lepszy niż kolejne rewizje / generacje .

Wydajnościowo też niezły , szczególnie jak by poszedł na ~5 Ghz .

Co do karty - spokojnie można brać GTX1060 , przy OC w okolicach 5 Ghz można się pokusić o 1070 .

Jaką masz płytę i ram ?

Dziękuje Wam za cenne odpowiedzi - dobrze jest trafić na ekspertów w dziedzinie :) Ja nietety od kilku ładnych lat nie siedze w sprzetach komputerowych i czuje sie... nieswojo :-).

Powiedzcie jeszcze odnośnie tego GTX1060 - Kupować 3 GB ramu czy 6GB. Poza tym rozpiętość cenowa tych samych modeli też jest  spora - czym się sugerować ?

Zastanawiam się w ogóle czy nie wydam pieniedzy w błoto - obecnie mam monitor FHD i raczej nie zanosi sie abym wskakiwał z wiekszymi rozdzielczościami?

Może po prostu starczy mi GTX1050 ? np.

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx1050-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-gv-n1050oc-2gd-975580/

Dodatkowo chce kupic na tą i5 lepsze chłodzenie i pewnie zrobie drugie podejście z O/C

Co sądzicie o:

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-pure-rock-bk009-667931/

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-3-bk018-625559/

Czy rzeczywiście warto dopłacać do droższego modelu?

Jeszcze raz Wam dziekuje za pomoc!

Edited by wargavoc

gtx 1060 6GB.  Myślę, że z  przedziału cenowego 1100-1250zł każda jest ok (mają dobre recenzje).

Są lepsze, takie jak MSI Gaming X czy Asus Stix , ale koszt także odpowiednio większy

Cooler cpu, przykłady:

Thermalright macho rev 2  właściwie legenda, wyrobił sobie znakomitą renomę   223zł

Macho rev A  tą legendę zaczął tworzyć ten model    204zł

SPC Grandis 2 xe 1436 cichy i walczy równo z klasowymi coolerami,  nawet z TR "Macho" czy Noctua  - 200zł test 1  test 2(niemiecki)

BeQuiet shadow rock slim  180zł

Cryonig H5 universal z innej stajni, dobre i ładne  190zł

Na podstawie twoich przykładów- duża rozpiętość cenowa.  Można tańsze, ale mogą być nieco głośniejsze jeśli uda się podnieść wydoko taktowania procesora. Nie podałeś szerokości obudowy, a co za tym idzie jakie zmieści się chłodzenie. Jak będziesz przeglądać coolery zwróć uwagę na to czy nie będą kolidowały z kościami RAM. Niektóre je omijają, a niektóre zasłaniają jeden slot

Edited by Dart9

cześć a jaka kartę graficzną byście polecili żeby wyświetlała obraz w 4k na tv. chodzi mi o pasywna 100 procent czyli 0 db I żeby naprzyklad w tym 4k pociągnela starego wowa cata woltk bo gram na lapku na nvidia Quadro 6600 I daje rade 50fps HD.

no a chciałbym pograć na tv bo lepiej z kanapy na Bluetooth myszka i klawa. będzie podpięcie hdmi najlepiej nvidia. podstawą będzie core 2 duo w przyszłości i3

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

@alepajonki

Jeśli nie przeszkadzają Tobie k. grafiki używane, to możesz poszukać 980ti za kilkanaście stówek - do rozdz. 1440p/60kl nadal jest spoko, w części najnowszych gier, o ile wystąpią spadki fps, trzeba zejść z ultra o stopień niżej - moim zdaniem, jeśli nie chcesz wydawać 2000-3500zł za nówki 1070-1080ti, to jest to chyba jedyna karta, która spełniałaby Twoje wymagania

980ti po porządnym OC jest wydajniejsza od 1070 po OC - maxwelle zdecydowanie lepiej kręcą się od pascali (zysk %-wy klatek jest wyższy dla starszej generacji). Minusem jest jedynie prądożerność - wypada mieć przynajmniej 550, a najlepiej 650W w zasilaczu dobrej klasy.

Chyba, że wydajność 980ti/1070 jest dla Ciebie niezadowalająca...

Edited by mrcszyman

Hej, chciałbym kupić GPU do i5-3570K@4,4GHz i XFX 450W (408W na +12V). Mam obawy, że zasilacz nie da rady uciągnąć 1070ti/1080. Jeśli miałbym wybrać 1070tkę, to jaką wersję najlepiej? Jeśli 1070, to myślę o MSI Aero (turbinka), jakimś Zotacu, bądź wyrwaniu jakiejś używki. Czekać jak ceny się ustabilizują po premierze 1070ti? 

Ze stajni AMD będzie to RX 560? Jakoś zawsze wolałem radeony. 

Ale tu nie ma co woleć. Bierze się to co najbardziej opłacalne w danej chwili i jest to 1050Ti.  Radeon RX 560 będzie wolniejszy i w niczym nie będzie lepszy. Ani w jakości obrazu czy czym innym.   

• Upvote 1

Witam serdecznie,

Posiadam już dość leciwy PC bez karty graficznej:

I5 4460- wiem, wiem to już dziadek

Corsair H80i GT

Asus H97 Plus

2x 4gb DDR3 Crucial Balistix Sport 1600 MHz

3x SSD Samsung 850 pro 256 GB RAID 0

1x WD Blue 1tb

Asus xonar dx

Corsair cx 500m

Nzxt h230

Ogólnie dość budżetowy zestaw.

Jednak chciałbym sobie czasem okazyjnie pograć w jakieś konkretne wyścigi samochodowe typu Forza Motorsport 7, Forza Horizon 3 lub NFS Payback.

W związku z tym potrzebuje karty graficznej.

Co byście polecili do tego zestawu?

No chyba że nie warto już w to inwestować?

Myślałem o GTX 1070, 1070ti lub 1080 ewentualnie słabszego 1060 6gb.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Proc i5- 4690K @4.4 Ghz, plyta MSI Gaming 5 Z97.

Jaka karta do wymiany, mam r9 280x, czas na zmiane. Celuje w 1080, tyle czy to nei bedzie przerost formy a jesli tak to dlaczego konkretnie? Tylko nie piszcie ze "proc bedzie waskim gardlem  itd." - jesli tak to w jakim aspekcie?

Z gory dziekuje za porade.

Nie będzie. Ale bardziej opłacalny będzie GTX 1070Ti przy obecnych cenach GTX 1070 i 1080.  Napisz do jakiej rozdzielczości i ile masz kasy. 

Tu masz w niezłej cenie:

https://www.x-kom.pl/p/390593-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1070-ti-gaming-oc-8gb-gddr5.html

Edited by Devil

Dzieki Devil

No wlasnie zdania sa podzielone - czy oplaca sie 1070TI przy praktycznie tej samej cenie bo za 2300 mozesz dostac Plita 1080 JS. A zawsze 1080 to nie wusrubowany 1070...

Przeznaczenie to FHD i pozniej 1440, ogranicza mnie troche monitor teraz (FHD 60Hz), w przyszlosci wymiana na 144 HZ

Ice Lake desktop to może być i za rok , więc trudno mi jednoznacznie doradzić jaką kartę najoptymalniej teraz kupić ... ale do obecnego CPU ( 4460 ) w/g mnie 1060 6GB ...

Za rok , i wcześniej zapewne>karty też będą nowsze , czy lepsze i dużo szybsze trudno jednoznacznie odpowiedzieć też , ale sterownikami będą starsze powoli "stosownie" tępione ;p 

sumując : kupując teraz , dajmy na to 1070Ti ( pseudo nowość ) za dosyć dużą kwotę , okazać się może za ~pół roku , że to staroć się robi ;p - więc raczej skłaniałbym się ku 1060 6GB ( nieźle daje rady na teraz ) , a jak zmienić w przyszłości> to mobo/cpu/ram/psu i ew. Gpu jak będzie mało "powera" ...

Edited by Phill76
  • Upvote 1

Hej, zastanawiam się nad kupnem karty graficznej, monitor 24 60hz fhd ,procek i5 6402p, 8 GB ramu, chce kupić kartę graficzną myślę nad 1060 3gb, 570 4gb, czy lepiej dopłacić i wziąć 6gb lub na esc.pl widzę 580 8gb za 1260zl

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Brałbym 1060 6GB lub w/w Radeon 580 8GB ( jeżeli np: Freesync wymagany ), 3GB wersje 1060 na pewno bym odpuścił.

XFX RX 580 8GB widzę za 1299 - wydaje się to sensownym wyborem.

[ Jedna moja uwaga-karta może nie być zbyt cicha. Można to skorygować trochę poprzez UV ( underwolting - zmniejszenie napięcia rdzenia/pamięci w sterowniku ) i ręczną zmianę krzywej wentylatorów. ]

Jeżeli lekki hałas nie wadzi - nie czytaj "uwagi" w nawiasie ;p

Z lepszych 1060 6GB  np: MSI Gaming >Gigabyte Aorus> Palit JS ( tu "spoko" cena w miarę w esc.pl - i-na teraz- dostępna ).

Edited by Phill76

Cześć jakie są Wasze opinie o tej karcie graficznej? 

Zotac GeForce GTX 1060 MINI 6GB GDDR5

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx1060-mini-6gb-gddr5-192-bit-3xdp-hdmi-dvi-box-zt-p10600a-10l-1019133/

Z góry dziękuję za odpowiedź 

Jeśli nie przeszkadza Ci, że będzie słyszalna bo np. grasz w słuchawkach, to bardzo udana karta jak za te pieniądze.