Jump to content
Sign in to follow this  
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Recommended Posts

Jakieś opinie na temat tej karty? Chce Zotaca z względu na 5 letnią gwarancje ale jeśli są z nią jakieś inne problemy (a już wyczytałem że aktualna wersja ma tylko aluminiowy radiator bez miedzianych ciepłowodów bo według Zotaca to nic nie zmienia) to może jednak szukać czegoś innego?

Edited by Ralfo

34 minutes ago, FxJ said:

Tak 1060-tki nawet 3GB, niebawem będą wyprzedaże też w PL to szukaj dobrej okazji.

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_czysci_magazyny_zieloni_dorzucaja_ssd_do_swoich_kart

No tak, gdybym mógł czekać to pewnie bym poczekał na nowe karty graficzne, ale niestety karta padła.

Czyli warto dołożyć do tego Zotaca? Bo te 800zł to i tak już ponad budżet trochę.

Edited by Ralfo

4 hours ago, FxJ said:

Dołóż do MSI Gaming X te są bardzo ciche.

Tutaj chodzi raczej o te 5 lat gwarancji, karta nie jest dla mnie a osoba która chce ją kupić chce mieć po prostu święty spokój na parę lat. R9 280 padł po 4 latach więc...

Guest Nemayu

Ralfo, Zawsze możesz kupić jakąś tanią, używaną kartę na przeczekanie, która niewiele straci na wartości albo nawet zyska.

FXJ, W takim wypadku nie zgadzasz się na korektę i żądasz wymiany na produkt nowy, wolny od wady, ewentualnie naprawę. Ty masz ostatni decydujący głos, oczywiście w pewnych granicach, ale tu sprawa jest prosta o ile korzystałeś z rękojmi.

1 godzinę temu, M.Mountain napisał:

Czy warto kupować Radeona dla FreeSync?

Mój monitor to lg 24mp59g (600zł)

Zdecydowanie TAK 

Mam jeszcze pytanie o 1060 lub 1070 ewentualnie. Od jakiej ceny warto kupować lub inaczej ile jeszcze czekać na spadek cen?

Padła mi karta R9 280X, byłem z niej bardzo zadowolony, właściwie większość gier chodziła mi na bardzo wysokich lub wysokich. Monitor 24 1080p. I5 4440. 

Zastanawiam się nad jakąś używaną kartą budżet ok 800 Ew może 900ale to max. Patrzyłem na portalach można za tyle wyrwać gtx 970 lub rx 480, gtx 1060 3 gb ram. Doradzcie co kupić, czego szukać. Nie pali mi się mogę obserwować i czekać na okazję. Karta do gier różnych na parę lat. Raczej nie będzie więcej niż FHD.  Najbardziej chyba skłaniam się ku gtx 970.  

Edited by krzypaw

Jeżeli pójdziesz na pewne ustępstwa w detalach -niektórych gier , brałbym NOWĄ 1060 , np:

https://proline.pl/zotac-geforce-gtx-1060-3gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-zt-p10610a-10l-p1277218

( jeżeli lekki hałas pod obciążeniem możesz zaakceptować ) , zawsze to trochę spokoju -podczas okresu gwarancyjnego ...

23 godziny temu, krzypaw napisał:

Padła mi karta R9 280X, byłem z niej bardzo zadowolony, właściwie większość gier chodziła mi na bardzo wysokich lub wysokich. Monitor 24 1080p. I5 4440. 

Zastanawiam się nad jakąś używaną kartą budżet ok 800 Ew może 900ale to max. Patrzyłem na portalach można za tyle wyrwać gtx 970 lub rx 480, gtx 1060 3 gb ram. Doradzcie co kupić, czego szukać. Nie pali mi się mogę obserwować i czekać na okazję. Karta do gier różnych na parę lat. Raczej nie będzie więcej niż FHD.  Najbardziej chyba skłaniam się ku gtx 970.  

Ogólnie nie opłaca się kupować używanych kart graficznych w takim budżecie... kupisz używkę bez gwarancji, której ryzyko padnięcia jest dość spore. Sam zauważyłem po sobie, że... grafika wytrzymuje około 5 lat a później zaczynają się artefakty lub brak obrazu ( miałem nową 8800 GTS, padła po 5 latach, HD7870 również padł po 5 latach od zakupu nowego ). Dlatego jak widzisz wolałbym nową z gwarancją. Mojego Hd7870 z artefaktami ktoś kupił, następnie po około tygodniu wystawił za dwukrotność ceny jako sprawnego i najlepsze, że znalazł na nią jelenia. Gdzieś na forum wyczytałem, że najlepiej kupować nowe karty graficzne, następnie przed końcem gwarancji je odsprzedawać kupując znów nową... może to postępowanie ma jakiś sens i dzięki temu uniknie się pozostania z uszkodzoną kartą graficzną bez gwarancji??

Co do zotaca, również go borę pod uwagę przy zakupie nowej karty graficznej, jednak gwarancja 5 letnia dla pierwszego właściciela to jest coś... biorąc pod uwagę, że wydajesz około 1300zł na kartę graficzną.

Edited by Marcinas83

Dnia 10.08.2018 o 21:22, Phill76 napisał:

Jeżeli pójdziesz na pewne ustępstwa w detalach -niektórych gier , brałbym NOWĄ 1060 , np:

https://proline.pl/zotac-geforce-gtx-1060-3gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-zt-p10610a-10l-p1277218

( jeżeli lekki hałas pod obciążeniem możesz zaakceptować ) , zawsze to trochę spokoju -podczas okresu gwarancyjnego ...

Sam jestem w podobnej sytuacji, szukam karty jedynie pod Prepar3D, X-plane. (do całej reszty innych gier używam PS4). Obecnie mam i5 2500k, 8gb i zepsutego (artefakty) R9 270X by MSI. Czy ten Zotac jest w porzadku? Czy lepiej poczekać na premiery nowych kart, a może starsze 1060 6GB czy 1070 potanieja.. Nie chce wydać więcej niż 1000-1100zł  do okazjonalnego polatania. Nie pali mi się też na już

Rzeczywiście promocja zacna.. obawiam się jedynie, że jak wyjdzie następca 1060 to w podobnej cenie niedługo byłaby o wiele lepsza jakość

1 godzinę temu, KageYoshi napisał:

Rzeczywiście promocja zacna.. obawiam się jedynie, że jak wyjdzie następca 1060 to w podobnej cenie niedługo byłaby o wiele lepsza jakość

Tyle, że następca będzie najwcześniej na gwiazdkę, a promo jak na dzisiejsze czasy gdzie sprzedaje się starocie powyżej ceny startowej sprzed 2 lat ujdzie.

• Upvote 1

Czy opłaca się kupić kratę używaną w kopercie przez 8 miesięcy z gwarancją jeszcze ponad dwuletnią ?? Rx 580 ??pomijając cenę czy ta karta będzie jeszcze długo służyła do normalnego użytkowania czy po pół roku padnie ??

Prawdopodobnie chodziła na granicy swych możliwości, ale jeśli posiada jeszcze 2lata gw. to nie ma czym się przejmować moim zdaniem. Padnie to ją zareklamujesz. Jeśli oczywiście cenowo dobrze wypada.

Edited by Dart9

Moje HD5850 umarlo (chyba - randomowe zwiechy, problemy z bootem, i wstawaniem monitora,brak outputu, przy 2 kosciach ramu?! - mimo ze memtest i OCCP nie wykazuje problemow po 2 dniach) musze potestowac czy na IGPU bedzie to samo.

I teraz pytanie, 1030 czy RX550... Komp z sygnaturki I3-2100 + 8GB - czasem popykam w DOTA2 i tyle. Nie moge znalezc nowych testow :|

Zastanawialem sie nad zmiana platformy na 2200G/2400G ale musialbym jeszcze zmienic ramy :| A kupca na moja obecna platforme nie wiem czy znajde i za ile aby taki wariant byl w ogole jakos sensownie oplacalny.

Mimo iz kusi opcja nr. 2 gdyz zaczalem robi sporo obrobki video, i jednak I3 to padaka troche w Vegas studio.

Edited by Aurora001

Dnia 13.08.2018 o 06:52, krzypaw napisał:

Czy opłaca się kupić kratę używaną w kopercie przez 8 miesięcy z gwarancją jeszcze ponad dwuletnią ?? Rx 580 ??pomijając cenę czy ta karta będzie jeszcze długo służyła do normalnego użytkowania czy po pół roku padnie ??

Jeśli cena jest ok to bierz. Jak padnie to padnie. Od tego masz gwarancję.

Plotki mówią o przełomie paźdzernika i listopada , wtedy ma się pojawić RTX 2070 i RTX ( GTX ? ) 2060 , możliwe że RTX będzie tylko przy 2070 , 2060 to będzie GTX .

Z nówek to nie znajdziesz nic lepszego niż ta HD5770 , w używek podobnie - HD5770 / HD6770 albo jak troche dołożysz to sprawne HD6850 / HD7750 .

2200 zł, i7 6700k, 1440p.

MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING za 2189 zł

czy

MSI GeForce GTX 1080 ARMOR OC  za 2199 zł

Jak jest z kulturą pracy tego armora? Opinie rożne.

Czy czekać co pokaże 2060 i za jaką cene? 

Jeśli nie jest to zakup wymuszony "na już", to lepiej poczekaj na realne testy nowych grafik, około 2 tygodnie.

Z tych dwóch ja bym brał 1080, może będzie trochę głośniejsza, ale można samodzielnie ustawić krzywą wentylatorów, czyli dążyć do zmniejszenia poziomu hałasu kosztem trochę wyższej temperatury. Jeśli jesteś cichofilem, to inna sprawa.

Edited by mrcszyman

Hey, moja MSI GAMING 270X powoli pada. Patrząc na ceny 2070, w ogóle nie opłaca mi się czekać na 2060, gdyż chciałabym się zmieści w 1400zł (jeśli naprawdę warto to dopłacę trochę). Jestem niedzielnym graczem i karta graficzna to po prostu dodatek do mojego prywatnego kompa na którym pracuję. Średnie/ wysokie ustawienia to dla mnie norma, nie czuję potrzeby podkręcania ani ultra.

W przyszłym roku jak wyjdą lutowane Intele to wymienię całość na i5-9xxxx i 16GB, obecnie to zestaw i5-4670, 8GB RAM, 2 SSD + HDD/ Buda dość duża jak na zestaw z średniej półki, bo to Fractal Define S. Zasilacz be queit! 550W bronze, nie planuję zmieniać, bo jeszcze żyje. W pracy to będą docelowo 3 monitory, w grach jeden FHD.

Wstępnie zdecydowałam się na 580 ze względu na zapas VRAM. Najbardziej lubię grać w RPG i strategie, czasem otwieram jakieś większe PSD.

Pytanie: Który 580 mam wybrać? Na morele jest ich... 21 wersji w 8GB. Wstępnie podoba mi się https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-580-armor-8g-oc-8gb-dl-dvi-d-hdmi-2-dp-2-atx-rx-580-armor-8g-oc-1220555/

Ale też kusi: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-580-aorus-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdisplayport-box-gv-rx580aorus-8gd-976899/

Ma 2 HDMI, 2 DP i DVI (co jest ważne, bo mam jeden taki mały monitor na którym podglądam konsolę)

Zanim utopię kasę to wolę zapytać :)

Ta Sapphire jest super. Dzięki, cena w porządku, elegancka, różnorodność portów :) To teraz mam jedno pytanie: czy ta karta nie jest wyżyłowana za bardzo? Taktowania są o trochę wyższe od tego MSI. Chciałabym, żeby to był dobry zakup na lata i żebym ze spokojem mogła oddać komuś potem sprzęt.

Hej,

Jestem niedzielnym graczem i potrzebuję rady, czy może potwierdzenia moich wniosków.

Mam obecnie i5 6600k,  do tego monitor full-HD, bez free sync, z odświeżaniem 60hz. Do tego zasilacz bronze 550W.

Jako, że zawsze siedziałem na słabych grafikach, to w końcu postanowiłem kupić coś z górnej półki.  Wstępnie wybór padł na używaną 1080ti. Rozumiem, że to wiązałoby się z wymianą zasilacza. Jednak czytając coraz więcej postów zacząłem się zastanawiać czy taka grafika ma sens przy moim sprzęcie, bo różnicy w f-hd i przy tym ekranie zapewne  nie będzie widać czy mam 90 czy 60 klatek. Karta powiedzmy do Wiedźmina 3. Niepotrzebna do pracy na kompie.

I teraz pytanie: Czy brać 1080ti i liczyć na to, że karta starczy na dłużej niż np 1060/580. Czy nie liczyć na to (wszak karta nie jest wieczna i po grawancji może paść) i wziąć właśnie coś pokroju nowej 580 za połowę ceny 1080ti  i potem za kilka lat zmienić na średnią półkę. A może coś pomiędzy i gtx 1070?

I ostatnie pytanie, jeżeliby już doszło do wyboru 580 vs 1060 , to którą byście polecili?

Michał

Cześć,

Chciałbym trochę wzmocnić swój komputer

Obecny konfig to: i5 2500k, 12gb ramu i amd hd6850 1gb.

Myślę o zmianie karty na coś mocniejszego, żeby dało się zagrać w nowe gry, karta raczej używka w rozsadnej cenie.

Co polecacie ?