Jump to content
Sign in to follow this  
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Recommended Posts

17 godzin temu, Michikun napisał:

Szukaj RX 480 będziesz zadowolony

RX 570 nie będzie lepszym wyborem?

Hej! Wymieniłem pół roku temu komputer, kupiłem wszystko oprócz karty graficznej teraz po plotkach na temat Ampere zastanawiam się nad sensem kupna RTX 2070 Super i czy nie lepiej może kupić używany GTX 1080 Ti (dodam że nigdy nie kupowałem używanych podzespołów). Mój PC aktualnie to:

AMD Ryzen 5 2600 @4Ghz

X470 Aorus Gigabyte 7

4x 8 GB RAM Corsair 3200mhz cl16

Silentium PC Supremo FM2 Gold 750W

Asus GTX 1050 2GB (sic!)

Witam.

Którą 1660 super będzie najcichsza, dostępna w tej chwili? ;-) nawet 1dB robi różnicę.

Ew. zastanawiam się czy nie dołożyć do RTX 2060, tylko też by się jakaś promka na cichą karte przydała. Może MSI RTX 2060 Gaming Z? Palit Jetstream?

Edited by zejnowski

Bezapelacyjnie Gigabyte GTX 1660 GAMING OC z trzema wentylami. sprawiłem sobie taką i tryb półpasywny jest wspaniały. Mało tego - wentylatory się nie kręcą nawet w menu gry przy 45*C! Rewelacyjna wydajność tego chłodzenia może sobie na to pozwolić. W stresie niewiele przekracza 60*C i nadal jej nie słyszę.

Edit: sry, nie doczytałem, że chodzi o wersję super... Ale może super też jest w wersji Windforce 3X.

Edited by SzczYpior_n1

Cześć, 
czy tracę coś kupując kartę PNY GeForce GTX 1660 XLR8 Gaming OC SF 6GB GDDR5 (kod producenta: VCG16606S), od pełnowymiarowej karty GTX 1660?
Tylko ta jest dostępna w sklepie stacjonarnym i zaskoczyła mnie wielkość karty, nie wiedziałem, że takie są.
PS.
Mam i5-6500 i monitor z rozdzielczością 2580x1080

Tracisz jak chodzi o kulturę pracy i temperatury. No i masz monitor 1440p więc ta karta będzie za słaba, żeby uciągnąć granie w tej rozdzielczości.

• Like 1
  • Downvote 1

Dzięki za odpowiedź.
Jaką w takim razie polecasz kartę, najtańszą która uciągnie tą rozdzielczość.
Pierwotnie myślałem nad gtx 1660 super.
Zasilacz mam ANTEC 500W

Nie schodziłbym poniżej RTX 2060 Super jeśli myślisz o graniu w najnowsze tytuły bez zbijania wszystkich ustawień graficznych do niskich.

• Like 1
  • Downvote 2

Bez przesady. To nie jest pełne 1440p, tylko format 21:9 o niższej ilości pikseli niż pełne 1440p i 1660 Super sobie poradzi w niej na co najmniej średnich. W większości gierek nie trzeba będzie schodzić z wysokich.

12 godzin temu, SzczYpior_n1 napisał:

Bez przesady. To nie jest pełne 1440p, tylko format 21:9 o niższej ilości pikseli niż pełne 1440p i 1660 Super sobie poradzi w niej na co najmniej średnich. W większości gierek nie trzeba będzie schodzić z wysokich.

A w RTX 2070 byście szli w laptopie? Czy 2060 jest w zupełności wystarczające?

Mój procesor to Ryzen 5 2600X, potrzebuję karty graficznej do grania w FullHD do 800 zł. Wybór padł na XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+, 8GB GDDR5, o taką: https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-oc-8gb-gddr5-dvi-d-hdmi-3xdp-box-rx-580p8dfd6-1225605/?tech_page=2&reviews_rate=4&reviews_page=2

Czy to będzie dobry wybór w tej cenie? Podkreślam, że karta ma być nowa, nie chce używanych "okazji" z Allegro czy OLX, bo już się kilka razy na nich sparzyłem. Jeszcze dodam, że mój zasilacz to SilentiumPC Vero L2 600W 80 Plus Bronze, więc chyba powinien dać radę. ;)

Brałem też po uwagę te nowe Geforce-y GTX 1650 Super, w testach wypadają całkiem dobrze, mają sporo mniejszy pobór prądu, ale mają tylko 4 GB pamięci, a to już teraz w niektórych grach zaczyna być niewystarczające,  więc chyba raczej odpada.

GTX 1660 w sklepach najtańsze są koło tysiaka, a ten Radeon jest o 200 zł tańszy.

Tak więc, jeśli nie ma nic lepszego w tej cenie, to chyba wezmę tego RX 580 od XFX

W dniu 27.11.2019 o 22:01, Michikun napisał:

Jak ci nie spieszno z zakupem to poczekaj parę dni do weekendu. Może w piątek trafi się jakaś promocja.

No i miałeś rację. Poczekałem i w ranach black friday właśnie zamówiłem na X-Kom GTX 1660 za 799 zł. :)

W dniu 27.11.2019 o 22:01, Michikun napisał:

Jak ci nie spieszno z zakupem to poczekaj parę dni do weekendu. Może w piątek trafi się jakaś promocja.

No i miałeś rację. Poczekałem i w ranach black friday właśnie zamówiłem na X-Kom GTX 1660 za 799 zł. :)

Hej,

Szukam karty do zestawu i5 6400 ; 8GB Kingston Savage DDR4 2133MHz; MSI B150M Mortar ; SilentiumPC Vero 500W.

Budżet, do 1500zł.

Do gier, fullhd, 60Hz póki co.

Zastanawiam się czy taka 2060 to nie będzie overkill... Może rozsądniejszym wyborem byłaby 1660Ti + dokupić 8gb ramu?

Z góry dzięki za sugestie.

Hej.

Padła mi karta graficzna MSI GTX 770 2GB DDR5 (256 Bit) i zastanawiam się, czy warto wchodzić w coś lepszego albo sprawić sobie podobną używkę (770 albo 970).

Mój sprzęt to:

• Płyta główna MSI B85-G43
  • Procesor Intel i5 3.2GHz
  • Pamięć Crucial Ballistix Sport, DDR3, 16 GB,1333MHz
  • Zasilacz XFX TS 550W
  • Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225
  • Obudowa Zalman Z3

Zastanawiam się nad kartą pokroju GeForce GTX 1660 OC 6G (nową da się kupić poniżej 1000zł) albo wersją Ti bądź Gaming (1200-1450zł). Czy procesor bądź płyta nie będą w jakiś sposób ograniczały takiej karty? Jeżeli warto, to co jest teraz godne polecenia w okolicy 1000zł?

Zaznaczam, że aktualnie nic nie podkręcałem i pewnie też nic nie będę podkręcał po zakupie ;)

Edited by D3jviD

Godzinę temu, B@nita napisał:

Co tak drogo? Aaa, sklep typowo komputerowy ;)...tu masz taniej: Klik

Tylko, że ja dałem mu GTX 1660 Super, a ty mu dałeś GTX 1660 ;)

• Upvote 1
  • Downvote 1