Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie to i ja sie wtrynię ;] Lepiej Palita 9600gs (oczywiście sonic) czy dopłacić ok 100 zl do Palita 9600gt.

 

Dodam jeszcze że za bardzo nie chce mi sie bawić w kręcenie :> Już taki niekrętliwy jestem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to i ja sie wtrynię ;] Lepiej Palita 9600gs (oczywiście sonic) czy dopłacić ok 100 zl do Palita 9600gt.

 

Dodam jeszcze że za bardzo nie chce mi sie bawić w kręcenie :> Już taki niekrętliwy jestem ;]

Eee a to już rok 2008/2009 ? :]

 

GT ma więcej psów o ile sie nie mylę, także opłaca się dopłacić :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kupić do xp2500+ [3200]?

oczywiście agp, chodzi o to, aby karta nie była zbytnio ograniczona procem, czy 1650pro będzie w sam raz?

kiedyś na necie widziałem zestawienia benchmarków dla różnych procków z różnymi kartami, ma może ktoś link?

 

a no i jaki zasilacz do tego byłby wymagany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem gs 7900 gainwarda bliss z 512 ramu...niestety to nie wersja golden sample, wiec pamieci nic nie moge podkrecic (do 1400max), a oc rdzenia konczy sie okolo 580Mhz

 

ale mimo wszystko byl to dobry zakup - żadna gra juz mi nie haczy, odpaliłem obliviona i wyglada pieknie, nfsmw prawie tak samo, i tyle ze ciut płynniej chodzi niz na radku 9800pro@xt, reszta gier dostala porządnego kopa(2-3 razy wiecej fps, przy wyzszym poziomie detali/IQ, na radku juz na medium cza bylo jechac)

CoD2 pieknie zasuwa, reszty mi sie nie chcialo sprawdzać...

 

i 3d marki - 18000pkt w 2003, 8000 w 2005, wiecej mi nie trzeba(zwłaszcza ze w marki sie nie gra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a jak wypadają w pojedynku:

 

galaxy gf 7300gt 256mb ddr3 zalman

galaxy gf 7600gs 128mb ddr zalman

oraz

Sapphire radeon X1600XT 256MB [w rankingu była wyżej niż zwykły 7600gs - nie wiem jak to wygląda z tymi galaxy.. ]

 

ta ostatnia : http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAP+X1600XT+256+128 za 445zł

Edytowane przez .vip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej od zwykłego 7600GS była, bo zapewne była to wersja DDR2(tego 76GS).

Wg. mnie 7600GS dcdr3 będzie wydajniejszy od X1600XT.

A już napewno tańszy, bo za ~350zł można kupić Palit 7600GS 256Mb DDR3, który z 450/1000MHz chodzi ~520/1500MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kupić do xp2500+ [3200]?

oczywiście agp, chodzi o to, aby karta nie była zbytnio ograniczona procem, czy 1650pro będzie w sam raz?

kiedyś na necie widziałem zestawienia benchmarków dla różnych procków z różnymi kartami, ma może ktoś link?

 

a no i jaki zasilacz do tego byłby wymagany?

6800gs

co do zasilacza...nie widac twojego konfigu i obecnej zasilki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a były gdzieś może jakieś testy jak wypada porównanie

 

Galaxy gf 7600gs 256mb DDR3

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7600GS+256+P3

 

a

 

Gigabyte 7600GT 128MB DDR3

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+7600GT+128+PCIE

 

cena podobna - 7600gt nawet tańszy : )

Edytowane przez .vip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum Galaxy - na nie chłopski tez (tylko że akurat ten ma głośne i mniej wydajne chłodzenie niż wersja z zalmanem)

 

Ktoś sie machnął w opisie albo ten GT to kastrat jakiś - ma mieć 256 MB.

 

No i galaxy też ma 128Mb (7600gs) kartę tylko oczywiście taniej niz ten gigabyte, za to z lepszym chłodzeniem (60Mhz na rdzeniu se podciągniesz poza tym karty sa identyczne)

 

ps czytałeś komentarze pod tym gigabytem ?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Rafał

2006-12-13 odradzam,odradzam,odradzam -resrtarty,restarty,restarty :(

2

DeF

2006-10-07 no i pojawił sie dziwny produkt w ofercie gigabyte. restartuje sie bo sie

grzeje do ponad stu stopni. w zasadzie słabsza od 7600 gs. tamtego

przynajmniej mozna duzo jeszcze na rdzeniu i na pamieciach podkrecic (gpu

600 z wiatrzaczkiem połozonym na radiator. pamiatki na 1000 chodza) wiec po

co niby to kupowac? juz lepiej kupic galaxy 7600 gs nawet bez zalmana

6

ksiadzDORODZIEJ

2006-09-25 Karta masakra,gigabyte po raz pierwszy dalo ciala,Na roznych konfigoracja

sprzetowych karta powoduje restarty kompa w srodowisku 3D.Ciekawe co na to

polski dystrybutor

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do 450 złoty na AGP !? Tylko nie mowcie, ze 7600GS DDR3...bo ich ani na Allegro, ani w sklepach nie ma w takich cenach ;) No chyba, ze ktos mnie zaskoczy jakimś linkiem ;] A słcuhajcie w takim razie do 350złty, zamiast standardowo x1650pro/7300gt/6800gs coś takiego:

 

http://www.allegro.pl/item157834390_galaxy...ji_okazja_.html

 

Wydaje mi się, ze może być całkiem wydajne 16p6v + 256bit ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, ze pakowanie 450 zeta na karte do obecnego zestawu, to trochę bezsens niestety... ;| Pewnie nie opłaca sie tutaj wrzucac nic ponad Nv6600, bo potem procek będzie wąskim gardłem...Stworzyłem nowy temat, bo chyba powstał nowy problem, a raczej potrzeba nowej inwestycji ;]

 

Zapraszam:

 

Nowy temat - czyli nowy zestaw...

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxer Edward ja kupiłem to dla mnie bomba i za 449zł troche masz mało ramu jeszcze jedna kość by stykła 512.:

http://www.allegro.pl/item155938717_palit_...1000_agpx8.html

Pisałem dlatego do 450złoty, bo tak odłozyłbym jeszcze kase i kupił odrazu dodatkowe 512 ramu...jak najbardziej zdawałem sobie z tego sprawę :wink: Koledzy jednak polecili mi zmianę platformy i może jednak sprobuję ;]

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupic komputer za 0k 3600zł [bez monitora, klawiatury itp...] No i nie wiem jaką karte do niego wybrać, zeby sie opłacało - z serii R80 chyba brac sie nie oplaca wiec nie wiem co wziac, tak zebym mogl sobie pograc w kazda gre na max detalach... Dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym zmienic karte grafiki na lepsza:)

Chce na nia wydac ok 300-400zl (lepiej blizej 300 :D )

FAjnie bedzie jesli da sie ja podkrecic ale woallbym zeby i bez tego dobrze chodzila:P, najchetniej kupilbym jakiegos Gf 7300- 7600 ale nie mam pojecia na co sie zdecydowac

 

Moje parametry kompa to:

 

Proc: x64 Athlon 3000 Venice

Plyta: Abit KN8 nForce4

Ram: 2*512DDr400 cl2.5 + 2*256 DDR400

Zasil: Chieftec

Grafika: Asus Extreme N6200GE 128mb 128bit

 

Chce miec wiecej fps w wolfensteinie :P z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje kupno karty graficznej za ok 1000 zł... Do niedawana bylem zdecydowany na 7900gs 1,2 ns 256 bit 512 mb ddr3 od GALAXY, ale przeczytalem ostatnio kilka pozytywnych komentarzy na temat MSI 7900gto 1,1 ns i mam maly dylemacik :/ prosilbym Was o pomoc... wszystko bylo by piekne gdyby bla 7900gto od Galaxy :/ bardzo lubie ta firme, do Microstaru jakos nie mam przekonania, ale i tez niewiele o niej wiem, powiecie mi cos o tym producencie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...