Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Z serii 8600 najbardziej opłacalne są Pality 8600GT - pozostałe modele są nie opłcalne. Chociaż przy takich pieniądzach raczej bym brał Galaxy 7900Gs Super lub któregoś Radeona X1950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam sie nad wyborem karty graficznej ;] Teoretycznie jestem zdecydowany na 8800 GTS 320. Jednak słyszę tak skrajne opinie na temat tej grafiki, że tym bardziej nie wiem co wybrać. Sugestie userów zawierają się od 8800 GTS 320 (Lanc, Kas, hydro) poprzez 7900GS (2 x tańszy - kev), 7900GTX (devilek), 7950GX2 (sobih), ATI 1900 (devilek), 8800 GTS 640, 8800 GTX. Opinie są tak skrajne, że mam więcej znaków zapytania niż odpowiedzi :/

Co do moich wymagań to rozdziałka 1280x1024 (praktycznie tylko i wyłącznie - LCD), płynność w nowych grach (oczywiście w tej rozdziałce), wiadomo, że nie jak najniższe detale tylko też trzeba oczy trochę nacieszyć ;] Krótko mówiąc, chcę sobie pograć w gry typu Crysis czy World in Conflict. Dobrze by chyba też jednak było jakby zawierała DX10, a to automatem skreślałoby wszystkie starsze grafy. Karta ta ma być na nieco dłuższy czas. No i wiadomo: im taniej tym lepiej (8800 podobno mają w ciągu miesiąca stanieć). Co do fizycznej strony karty, to ważne żeby była cicha ;] Chyba tyle z moich wymagań :P Jak mi się coś więcej przypomni to dopisze ;]

Edytowane przez N1CO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam sie nad wyborem karty graficznej ;] Teoretycznie jestem zdecydowany na 8800 GTS 320. Jednak słyszę tak skrajne opinie na temat tej grafiki, że tym bardziej nie wiem co wybrać. Sugestie userów zawierają się od 8800 GTS 320 (Lanc, Kas, hydro) poprzez 7900GS (2 x tańszy - kev), 7900GTX (devilek), 7950GX2 (sobih), ATI 1900 (devilek), 8800 GTS 640, 8800 GTX. Opinie są tak skrajne, że mam więcej znaków zapytania niż odpowiedzi :/

Co do moich wymagań to rozdziałka 1280x1024 (praktycznie tylko i wyłącznie - LCD), płynność w nowych grach (oczywiście w tej rozdziałce), wiadomo, że nie jak najniższe detale tylko też trzeba oczy trochę nacieszyć ;] Krótko mówiąc, chcę sobie pograć w gry typu Crysis czy World in Conflict. Dobrze by chyba też jednak było jakby zawierała DX10, a to automatem skreślałoby wszystkie starsze grafy. Karta ta ma być na nieco dłuższy czas. No i wiadomo: im taniej tym lepiej (8800 podobno mają w ciągu miesiąca stanieć). Co do fizycznej strony karty, to ważne żeby była cicha ;] Chyba tyle z moich wymagań :P Jak mi się coś więcej przypomni to dopisze ;]

z ciekawości ... co złego o 8800gts słyszałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to info? Sam w ciągu miesiąca mam zamiar kupic 8800 GTS...

Wszędzie pełno newsów na ten temat, tylko ciekawe ile w tym prawdy.

z ciekawości ... co złego o 8800gts słyszałeś ?

Słyszałem, ze w grach z DX10 się nie sprawdza na tyle jak oczekiwano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kupie grafe Nvidi bo jakos Ati (mimo ,ze teraz mam) jakos mnie caly czas zraza z tymi sterownikami ciagle sa z nimi klopoty. Wybor padl na 7900GS ale teraz tak pomyslalem ,ze moze kupic sobie z 512 na pokladzie bo posiadam LCD 19 i wrazie czego zawsze mozna by wtedy pograc w rozdzialce 1280x1024. Dlatego prosilbym was o pomoc w wyborze karty mam dwa typy jeden ma 256 na pokladzie a drugi 512, pamieci niby sa te same ale nie wiem jakby bylo z OC jakbym chcial podkrecic. to sa te dwie karty

256 MB http://www.ckznak.pl/index.php?cid=143&amp...SGal256+12CM+BO

 

512 MB http://www.ckznak.pl/index.php?cid=143&amp...SGal512+12Za+BO

 

Jak myslicie ?? A moze jakas inna propozycja tak do 500 zl bo zostawiam obecna karte u nich w rozliczeniu za ktora powinienem dostac tak kolo 170 zl wiec karta moze kosztowac tak 670 zl jakby co bo w koncowej kalkulacji i tak wyjdzie 500 zl.

 

Acha tylko jakby co to prosilbym o podawanie kart z tego sklepu gdyz bede brac u nich

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie pełno newsów na ten temat, tylko ciekawe ile w tym prawdy.

Żadnego dotąd nie widziałem :blink: Nawet przed chwilą googlowałem. ale tylko o obniżkach Intela piszą, o 8800 ani słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kupie grafe Nvidi bo jakos Ati (mimo ,ze teraz mam) jakos mnie caly czas zraza z tymi sterownikami ciagle sa z nimi klopoty. Wybor padl na 7900GS ale teraz tak pomyslalem ,ze moze kupic sobie z 512 na pokladzie bo posiadam LCD 19 i wrazie czego zawsze mozna by wtedy pograc w rozdzialce 1280x1024. Dlatego prosilbym was o pomoc w wyborze karty mam dwa typy jeden ma 256 na pokladzie a drugi 512, pamieci niby sa te same ale nie wiem jakby bylo z OC jakbym chcial podkrecic. to sa te dwie karty

256 MB http://www.ckznak.pl/index.php?cid=143&amp...SGal256+12CM+BO

 

512 MB http://www.ckznak.pl/index.php?cid=143&amp...SGal512+12Za+BO

 

Jak myslicie ?? A moze jakas inna propozycja tak do 500 zl bo zostawiam obecna karte u nich w rozliczeniu za ktora powinienem dostac tak kolo 170 zl wiec karta moze kosztowac tak 670 zl jakby co bo w koncowej kalkulacji i tak wyjdzie 500 zl.

 

Acha tylko jakby co to prosilbym o podawanie kart z tego sklepu gdyz bede brac u nich

Jesli do pieciu stow to mze X1950GT 512? O ile sie nie myle to od PrO rozni sie tylko taktami...Jak 670 to wiele osob poleca X1950XT 256.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

a modowałbyś 7900GTO@GTX

napewno chce podkrecic do wartosci GTX, albo jeszcze wiecej :] o/c wchodzi w gre, ale nie jest konieczne. to samo tyczy sie radeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno chce podkrecic do wartosci GTX, albo jeszcze wiecej :] o/c wchodzi w gre, ale nie jest konieczne. to samo tyczy sie radeona.

to znalazles jakiegoś GTO?

 

http://www.allegro.pl/item207717201_msi_ge..._dance_mat.html

 

drogo troche nówka

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

za tyle to pewnie, ze sie nieoplaca. a rozumie, ze zalezy ci na nowce?

chodzi mi to, ze gdyby cena nie byla bariera to czy mimo wszystko wzialbys tego radeona czy gto. prosze nie pisac o jakiejs innej grafie, bo zalezy mi na uzasadnieniu wyboru miedzy tymi dwoma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by identyczne były i np nówki za 750zł to bym GTO brał, jak mam brać nówke Radka ZT 512 za 740zł a nówke GTO za 860zł to RADEON wypada lepiej.

 

Używek ani tej ani tej NIE MA FAJNYCH i pewnych (na PPC nikt nie spzredaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj kupilem Galaxy 7900GS 256 MB CoolerMaster'a 600/1600 i jutro ja odbieram gdyz w tym sklepie nie sa w stanie zalatwic juz tej karty ktora chcialem a mianowicie Galaxy 7900GS 512 MB z pamiatkami 1.2 tylko jak juz to mogli zalatwic z pamiatkami 1.4 a nie wiem jakby sie kreciula wiec zrezygnowalem. W sumie to az chyba tak duzej roznicy nie bedzie miedzy 512 a 256 bo max mojego monitora to 1280x1024. Wkoncu ta 7900GS 600/1600 wypada w testach bardzo dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ciagle mam dylemata :P wiedzialem, ze grafa to taka czesc w kompie ktora bedzie najtrudniej kupic :]

A za ile mialby byc ten XTX ? po wejsciu R600 jakos drastycznie ceny XTXow nie spadly :?

Oczywiscie mam na mysli prawdziwe XTX 650/2000 512 DDR4

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...