Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Z testu na dzien dzisiejszy wygrywa 7600GS ale:

-nie wiem czy karta wykorzysta swoj potencjal przy moim procesorze

 

-nigdzie nie ma dostepnej tej wersji z Zalman'em

 

-EDIT-

Walka.

http://www.allegro.pl/item211285468_gigaby...n_agp_0db_.html

 

vs

 

http://www.allegro.pl/item212252680_agp_ga...4ns_zalman.html

Edytowane przez vulturE^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

73GT 500/1400MHz ma wydajność jak 7600GS 400/800MHz, z tym, że 73GT od Galaxy czy Palita ma dobre o/c.

 

więc 73GT.

Sam posiadam to to na AGP i mogę polecić, jak z o/c - nie wiem - nie kręciłem jej, ale ogólnie DiRT'a idzie odpalić ...

 

A wogóle:

http://www.allegro.pl/item212978832_innovi...000mhz_box.html

Te 600/1300 zrobi :) może więcej

 

 

http://www.allegro.pl/item211568231_wyprze...ysylka_5zl.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 7300 GT za 340 zł - duzo bo ze sklepu internetowego ale przesyłka za friko bo znajomy się uparł, żeby wziąć mu RAM'y a zasponsoruje przesylke. Zasilacz wzialem Chieftec'a 400W.

 

 

GF'a od Galaxy z chlodzeniem Zalman'a - taki jak w tescie powyzej.

Edytowane przez vulturE^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta karta na AGP http://www.ckznak.pl/index.php?cid=143&amp...SGal128+Zal+BOX nie bedzie za mocna do tego sprzetu :

AMD Sempron 2500 + 1.75 GHz

2x512 Ram

Asrock K7VT4A Pro

Modecom 350W

 

Prosilbym o odpowiedz albo jakies inne sugestie. I tylko karta na AGP ,acha jesli mozna to chcialbym uniknac postow typu zmien calego kompa bo to do komputera mojego brata bedzie wiec mu to starczy a ja jak spadna ceny prockow CoreDuo to prawdopodobnie zmienie swojego z podpisu na Intela a tamtego dam mu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasadę - olać brata (stąd mój 22-letni brat ma P3 i rive tnt2, a ja Sempa i 73GT :P) - więc w tym przypadku nie polecę zmiany całego kompa :)

 

A grafa z linku:

Jak najbardziej ok, ale 128MB to mało... lepiej zaopatrz się w:

http://www.imexcom.pl/index.php?d=produkt&...&from=ceneo

Palit

Ew polować na allegro, bo czasem nówki z gwarą chodzą w dobrych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, możliwe ze uda mi sie wychachmencic 560 zł za mojego świętej pamięci 6600gt od sklepu wiec bede miał troche gotówki. Zastanawiam sie czy warto troche dopłacic i kupic 1950xt za ok. 730 zl na agp, czy za te własnie 560 zl 7900gs lub 1950pro. Co sądzicie? Reszta sprzętu jak niżej, zasiłka zostanie wymieniona i mozliwe ze dojdzie drugie 1gb ramu uzywane, bo nowego kupowac nie bede. Proc mam@2500. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej przesiąść się na PCIE??

Cóż nie wiem czy jest sens. Procesor z czasem na dwujajowca mógłbym wymienic i na tej płycie, dokupic ramu i zestaw w miare przyzwoity. 1950xt na PCIe tez w podobnej cenie. Zastanwaim sie czy poczekac na takiego 2600xt na agp, ale to jeszcze troche czasu minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym kupić kartę graficzną na allegro do kwoty maksymalnie 140 zł do płyty głównej MSI KT4AV MS-6712 (v.1.X) ATX Mainboard. Bardzo proszę o radę i o konkretne linki :) Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje karty graficznej w cenie ~220zl. Zastanawiam sie miedzy GF 7300GT a Radeonem 1600Pro nie zglebiajac sie w poszczegolne modele. Co bedzie bardziej wydajne np GF http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=...TGal256+28ns+BO czy Radeon http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=...Asu256+BOX#test . Teoretycznie to wydajnieszy chyba x1600Pro czy sie mylę?

Odrazu mowie zeby nie polecac jakis kart z allegro czy innych sklepow internetowych bo karte potrzebuje na wczoraj i nie bede czekal az przysla. Dzieki za pomoc

Edytowane przez males66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą mojego 7300GT na coś mocniejszego.

Przebrnąłem przez masę tematów w stylu "7900GS(GTO) vs 8600GT(E) vs X1950Pro(XT)" i wybór padł na X1950Pro (lub XT*).

 

W temacie o radkach ruch niewielki, to może tu byście wskazali na swój typ w kategorii producent - tych kart. PowerColor ma ciekawe chłodzenie z tego co czytałem. Sapphire z kolei edycję "ultimate" z Zalmanem i radiatorkami. No i jest jeszcze solidny ASUS. W sumie to skłaniałbym się ku PC, tylko pytanie czy go jeszcze gdzieś dostanę.

Karty kręcić nie zamierzam, chyba, że już będę miał z czego pokryć ewentualne straty. :-) Można założyć, że kręcić nie będę.

 

* - no i pytanie, które mnie męczy najbardziej - czy mój obecny zasilacz, Tagan 380W, wytrzyma takiego X1950Pro lub XT?? Jeżeli nie no to czeka mnie jeszcze wymiana zasilacza a wolałbym już nie rozdrabniać się z funduszami.

 

[Teraz jeszcze do głowy mi wpadł pomysł wymiany s.939 na AM2/s.775, tylko tak by nie wywalić na to całej kasy, tylko dopłacić niewiele.. Tylko nie wiem czy takie coś będzie opłacalne. Ten X1950Pro nie będzie dławiony przez San Diego i 1GB DDR1??]

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leonidas - dzięki za odp. Aukcja przednia, dziwne, że na nią wcześniej nie wpadłem, bo też tam szukałem. Tak się jeszcze moment wahałem czy X1950 czy może 7900GS z CM, ale znowu też słyszałem, że one nie są wcale takie super, szczególnie to chłodzenie, no i Radek bierze 79gs tu i ówdzie (akurat te gierki co lubie to ATI rządzi).

Rozumiem, że w XT nie ma się co pchać bo pewnie przyrost mocy jest stosunkowo nieduży? Czy jeszcze poszukać XT jakiegoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tego Radka ale wersję na AGP - sam zmieniałem chłodzenie na Arctic Accelero bo boxowe chłodzenie Gecube to horror absolutny ! Jak przesiadłem się na PCIE to niestety nie starczyło mi na X1950pro tak więc kupiłem Galaxy 7900GS za 400 zł. W niej też musiałem wymienić chłodzenie. Gdybym dzisiaj kupował grafikę to na pewno poważnie bym się zainteresował Radkiem bo jest w wielu nowych grach wyraźnie szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leonidas - rozumiem. Ja sam zmieniając platformę na s.939 musiałem zadowolić się 7300GT gdyż już brakło funduszy. Taki "Pro" też swoją drogą powinien wystarczyć do 64-bitowego jednojajowca oraz już powoli odchodzącej w zapomnienie pamięci DDR, nieprawdaż? :) "XT" by się pewnie nudził... ("Pro" też pewnie trochę będzie, ale cóż...)

 

g8ic - nie, nie kręciłem go. Standardowe chłodzenie, brak czasu, brak zabezpieczenia w razie gdybym przesadził. :) No, lekko go tam pchnąć mógłbym wzwyż, ale to może kiedyś. Bardziej kręciłem w przeszłości, gdy te operacje dawały w miarę dobry przyrost FPS (tzn. teraz też zapewne dają :D, tylko mnie już właśnie nie zależy na tym jak kiedyś :P), teraz już mniej gram, mniej mi zależy. W końcu jednak mam wakacje i chciałem poszaleć - zmienić grafę tylko i... :]

 

Ee, chyba jednak wezmę 7900GS z CM. Ciut tańszy od tego docelowego Radka, zostanie mi na RAM, mniej problemów ponoć. Chociaż to całe HDR+AA mnie korci. Jeszcze takiego dylematu nie miałem. ;(

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 7300GT tyle ze w wersji AGP - ostro wykręcony jest (tak jak w sygnaturce), nie narzekam w sumie na wydajność, bo moge w wiekszosc gier pograc na 1024x768 i aax4 na high/full detalach przy fps~40 , ale taki stalker chodzi przyzwoicie tylko na medium w trybie dx9, tak samo w NWN 2 musialem wylaczyc cienie a reszte na full, poza tym chcialbym moc odpalac aax8 i wyzszy i grac w rozdzialce 1280x1024. I tu moje pytanie - czy oplaca mi sie kupowac do sprzetu jak w podpisie :

http://www.allegro.pl/item213505407_gecube...o_agp_box_.html

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się zapytać, którą kartę graficzną kupić do mojego sprzętu bo mój GF 440 MX już zaczął wysiadać =] .

Oto config :

Procek : AMD Athlon XP 1800+ (1543 Mhz - mam zamiar podkręcić jeszcze trochę )

Płyt główna : MSI KT3V (MS-6712)

Pamięć : Elixiry 1x 256ramu 1x 512 (mam zamiar dokupić 1gb)

 

No to chyba wszystko teraz Karty :

Szukałem Karty gdzieś tak do 350 złotych i zainteresowały mnie dwie :

GALAXY GeForce 7600GS 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (Zalman) (1 3ns) (600/1500) 327 zł

 

i

 

GALAXY GeForce 8500GE 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (1 4ns) (600/1400) 313 zł

 

Nie wiem czy znajdę coś lepszego. Karta ma służyć tak bardziej do rozrywki (czyt. gier). Jutro będę miał Gothic'a 3 i dla niego właśnie chcę wymienić kartę .

 

Prosiłbym o opinię .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie karty są na PCI-E !!

 

są odpowiedniki na AGP ale troche drozsze niz te na pci-e.

poza tym przy takim procesorze nie ma wogole sensu wymieniac karty...taki GF7600GS nie osiagnie nawet 50% swego potencjału.

Musisz sprzedac ten zestaw i kupic cos na am2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.

A gdybym wymienił procka na ten :

CORE 2 DUO E4300 1.80GHz LGA775 BOX

A no tak dopiero zauważyłem w evereście , że moja płyta nie ma złącza PCI-E ;/ ?

Jaką płytę główną byście polecali w takim razie ? Teraz to najważniejsze by była tania i nadawała się do oc, oraz oczywiście by miała PCI-E =].

 

Edit :

Chyba, że nic by nie zmieniać i zakupić tą kartę :

PALIT GeForce 7600GS 256MB DDR3/128bit TV/DVI AGP (Sonic) (2ns) (400/1000)

 

I tak by było chyba lepiej bo nie śpię na pieniądzach :)

 

Ale chciałbym zobaczyć co powiedzą inni użytkownicy .

Edytowane przez Anzelm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...