Skocz do zawartości
kaszalot23

Komputer 5k +

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam. Chcę kupić komputer, konkretnie samą jednostkę, poczytałem parę recenzji,opinii, różnych zestawień polecanych przez różne strony, przez użytkowników, ale tutaj jeszcze nie pisałem tematu odnośnie tego składaka, chciałbym kupić do 24 czyli do świąt aby był u mnie. Sama jednostka + windows+pasta.

Cel gry

OC - nie robiłem nigdy, nie umiem, aczkolwiek chcę mieć odblokowany ten cały mnożnik w razie dodatkowego zapotrzebowania 

monitor - 24 " full hd

budżet 5 tysięcy dobiłem właśnie dziś, wczesniej brakowało mi ok 7 stówek i tak się orientowałem co by tu kupić, ale dzis oficialnie mam 5 kantów uszykowane w portfelu, 200 moge dolozyc, bo podobno oddają z płyty glownej + procesor jesli wezmie sie na jedna fakturę i zglosi o zwrot?

 

moja propozycja to : 

 

karta graficzna - msi gtx 970- 1579 zł

 

-procesor i5 4690k myslalem nad i7 4790k, ale poczytałem ,ze sensu nie ma tego brac pod same gry,a nawet nie starczyłoby mi kaski na to - 935zł

 

chłodzenie CPU- Thermalright HR-02 - Macho - 204 zł

 

system - windows 8.1 szczerze obawiam się tego , bo moze mi się nie spodobac,aczkolwiek nie chcę być w tyle więc wezme to zamiast 7 - 399 zł

 

pamiec ram myslalem nad  G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz cl10 , ale jednak zdecydowalem się na to g.skill ripjawsX ddr3 2x4GB 2133mhz  z mniejszym taktem,ale rowniez mniejszym opóźnieniem cl9-349zł

 

zasilacz - cm g550m modularny 80+ wydaje mi się, ze spokojnie ogarnie ten sprzet - 269zł

 

dysk ssd - crucial mx100 256 gb - 409zł

 

mobo - msi gaming 3 wydaje sie byc optymalnym rozwiazaniem - 465 zl

 

dysk hdd - wd caviar 219zł

 

obudowa - Fractal Design Define R4 - wyciszona z dwoma filtrami przeciw kurzowymi duza , moze designe nie powala, ale ma robic robote, a nie ladna byc - 389zl

 

pasta arctic mx2 - 25zł 

 

razem 5242 - ewentualnie z 4 dyszki rabatu - 195 zł za promocje plyta+ procek

 

 

CO O TYM MYŚLICIE ? PROSZE SMIALO PISAC CO TU NIE TAK JEST, CZYM MOZNA ZASTAPIC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, opłącalniejsze było by wzięcie płytki od ASRocka

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-pro4-z97-lga1150-z97-pro4-640933/

dostajesz dobrą płytę główną z możliwością OC i też masz ten rabat. HDD jak przypuszczam to 1TB, więc O.K. Między i5 4690k, a i7 4790k odczułbyś tylko różnicę w programach wykorzystujących wiele wątków i przy renderowaniu jakiś scen, filmów itd. Zamiast MSI GTX 970 proponowałbym

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/

W Gigabycie dostajesz wyższe taktowanie w trybie Boost jak i trzy złącza DisplayPort, a nie jedno jak w MSI.

 

Jeśli coś źle napisałem to proszę mnie poprawić, ale jestem nowy na tym forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś źle napisałem to proszę mnie poprawić, ale jestem nowy na tym forum ;)

proszę

 

Według mnie, opłącalniejsze było by wzięcie płytki od ASRocka

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-pro4-z97-lga1150-z97-pro4-640933/

(...) też masz ten rabat.

Nie prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa - Fractal Design Define R4 - wyciszona z dwoma filtrami przeciw kurzowymi duza , moze designe nie powala, ale ma robic robote, a nie ladna byc - 389zl

OMG :D Przecież Define R4 to jedna z najbardziej klasycznych obudów :D Tak czy siak, w cenie poniżej 400 zł to super opcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/mwaLEv/

 

Wyszło   5300. Zestaw taki jaki chciałeś z tym dyskiem M550. Przy kwocie powyżej 5000 zł lepiej dołożyc do szybszego dysku.  MX100 to budżetówka. Ale jak Ci braknie kasy to oczywiście można brać MX100. Aż tak bardzo nie odczujesz różnicy w wydajności.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew weź tańsża płytę. Np ASUS Z97-P. Chociaż z drugiej strony ten Gaming 3 ma dobra kartę dźwiękową. Jeśli nie posiadasaz własnej na PCI-ex to lepiej zostać przy Gaming 3. To naprawdę udana płytka za rozsądne pieniądzie.

 

p.s obie płyty łapią sie do programu Intela na zwrot kasy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły zestaw Devila. Zawsze można pozostać przy MX100 256GB i dołożyć 100 PLN do zakupu zasilacza z certyfikatem GOLD.

Jest to jednak zestaw za ponad 5K PLN. Warto przy takim budżecie zainwestować w PSU z wyższej półki. Zaznaczam od razu, że G550M jest i tak bardzo dobrym modelem PSU.

 

Tak przedstawia się moja propozycja: http://www.morele.net/inventory/info/7BgOt4/

MX100 ustępuje M550 - zgodzę się z tym, ale na poziomie gracza jest to różnica nie do wyłapania. Zresztą M550 posiada te samy wady co MX100. Patrz testy techraport? (nie pamiętam dokładnej nazwy, kiedyś wrzucałem link) i stwierdzone problemy z wydłużonym dostępem do komórek pamięci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...