Skocz do zawartości
Maestro22

zestaw ~3500 do gier oc/wc bez monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie ma co owijac tzn.tak jak w temacie. Mianowicie zamierzam postawić budę pod samsunga le32 d450. Samsunga zostaje na 100% bo jest to "nowy" nabytek. :) Głównie gry i powrót do oc. Nie siedziałem w temacie od czasów gdy xp1700+ JIUHB robił szał we wsi. ;p Po przestudiowaniu 1000 stron i tematów wydaje mi się ze wiem jeszcze mniej. ;/ to ze procki AMD to dno i zakup intela jest raczej nie unikniony to wiem. Ale jak przedstawia się kwestia GPU i zasilania? Dodam że docelowo chciałbym WC zastosować(za 4-5 miesięcy) tak ze na teraz potrzebna:

 

Płyta główna: Asus Z97-K DualDDR-1600

Procek: chciałem fx-8350 (ale nie widziałem żeby ktokolwiek komukolwiek go polecił) wiec i3 4150 3.5GHz? Czy i5?

Gpu: Palit GeForce GTX970 4GB GDDR5(256Bit) -możliwe WC?

Ram:Corsair Vengeance 8GB 1600mhz xmp blue. Druga kość ewentualnie później.

 

Orientacyjna kwota powyższych czesci to ok. 2.5k. Co do reszty to nie mam zielonego pojęcia. ;/ Kwota nie jest sztywno ustalona jeśli będzie warto to mogę dołożyć. Przypominam o tym WC. Zanim je kupie (3-4 mies) to poczytam trochę(laik), jednak nie chciał bym wymieniać takich elememtow jak obudowa lub coś. Obecnie mam lapka wiec do zestawu dołączamy wszystko. Z napędem DVD włącznie. Bez SSD. Może się okazać że części które przedstawiłem w ogóle do siebie nie pasuja a woda tylko w kranie poleci wiec proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam i czekam na odp. :)

Edytowane przez Maestro22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

 

http://www.morele.net/inventory/info/y2c5TB/

 

Masz tu gotowy zestaw.   Płyta pozwala na wsadzenie tam procka pod OC jakbyś chciał. Aby myśląc o OC trzeba będzie dołozyć do procka i5 4690K.  Co do obudowy to celowo jej nie podałem. Niech sie wypowie jakiś właściciel WC jaką budę warto wziąć pod chłodzenie wodne.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłbym jednak do Z97-K. Będziesz miał wodę, to i na pewno będziesz chciał wycisnąć z CPU tyle ile się da. 

Sekcja bez odpowiedniego nawiewu w Z97-P może się "gorączkować". 

 

WC fajnie wygląda w Enthoo Pro w wersji z oknem. Polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny model podałem kolego. He he. Znaczy się myślimy podobnie i decyzja zapadła. No Entheo pierwsza klasa tylko cena. Nie ze za drogo ale początkowo miała być tylko zamiana. Sell Lenovo i za równowartość budę. No i teraz już z 2k się zrobiło 3.5 i nie mam nadal towera, myszki, klawiatury i listwy. myślę czy by nie wstrzymać się z obudową 3mies i razem z WC kupić. Teraz niestety nie mogę sobie pozwolic na wszystko. Tymczasem pozycze jakąś od kogoś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup budy to najważniejsza decyzja przy budowie WC.

 

Gdzie ty przestudiowałeś te 1000 stron i tematów, że chcesz podkręcać i wodować i3?

 

Daruj sobie to WC, dobrze ci radzę. Wymarzone klocki Lego zakupione w wieku 40 lat już nie cieszą...


Poza tym kompletowanie elementów do WC zajmuje często kilka miesięcy, dostępność jest różna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 40 to mi dobrych 10 brakuje. WC ma być dopiero na lato wraz z kupnem procka właśnie w tym celu. Niestety nie stać mnie na jednorazowy wydatek rzędu 5-6k. A wc to chyba nie trzeba modernizowac co pół roku wiec to inwestycja na dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz budować WC, temat nie jest martwy. Ma jednak zupełnie inne cele niż lata temu.

WC nie robi się dla ciszy czy niższych temperatur. To jest osiągalne na AC i to znacznie taniej.

AC przegra wyraźnie z WC w zasadzie tylko przy konfiguracji multiGPU.

 

Jeśli chcesz robić WC, dobrym pomysłem jest, by nie kupować teraz obudowy. Poprzeglądaj 1000 galeri/worklogów WC i wybierz obudowę. Tu nie ma co żałować kasy i 400-500zł nie jest kosmiczną kwotą. Możesz też szukać obudowy używanej. Zapłacić np. 300-400 za używaną zamiast 800 za nową robi różnicę.


No i pozostaje w tej sytuacji kwestia grafiki, kupujesz taką, na którą dostaniesz blok.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...