Skocz do zawartości
hamons

zacinanie okien- eksperyment z ShadowPlay

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie... postanowiłem sprawdzić funkcje NVIDIA GeForce Experience. Wszystko było ok do czasu gdy nacisnąłem ShadowPlay Ekran sie wyłączył i włączył jakby monitor z innego źródła otrzymywał obraz. Procesor był w 99% procentach obciążony. Od tamtej chwili zauważyłem ze okna nie przesuwają się płynnie lecz jakby były szarpane. Niektóre okna (np gier w których nie dało sie zmniejszyć okna) są otwierane nie w całości. Po naciśnięciu pojawia się dopiero reszta okna. 

Wie ktoś co się stało i jak to naprawić?

 

PS. Mój sprzęt to GTX 970 i i5-4690K 

Edytowane przez hamons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hamons

Lagi/stuttering to dosyć powszechny problem z shadowplayem, wystarczy zajrzeć na zagraniczne fora. Wywaliłem experience w cholerę i w niektórych grach mam teraz lepszą płynność, a z shadowplayem stuttering miałem nawet kiedy nie nagrywałem.

 

Tak z ciekawości, nagrywasz na HDD czy SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie posiadam tylko HDD... za jakiś czas kupie SSD ale tylko do systemu. Nie zajmuje sie nagrywaniem chciałem tylko sprawdzić jak to działa.

A i kolejną rzec jaka zauważyłem -wentylatory chodzą głośniej.

Edytowane przez hamons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ShadowPlay przestał (dosłownie) działać poprawnie od wersji 2.0.

 

To jest jakaś patologia, bo przecież mnóstwo użytkowników zgłasza problemy i nie widać poprawy - jest coraz gorzej :(

 

Sam nagrywałem filmiki z gier (początkowe wersje SP) i było miód-malina.

 

Teraz się nie da  :(

 

 

Co do zasobożerności... przy nagrywaniu filmików z gier, program przy I3 3220 + 750Ti + WIN10 64 bit, powoduje spadek 3-4 FPS.

 

To jest praktycznie nic :)

 

 

HDD spokojnie daje rady, jeżeli transfer zapisu danych nie jest niższy  niż 50MB/S.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Reinstalacja, aktualizacja sterownika nic więcej. Ja problemów z shadowplayem nie mam. Ostatnio miałem zwiechy na 5 sek przy zapisywaniu trybu cienia, ale wyłączenie procesu pomogło. Możesz powyłączać wszystkie niepotrzebne programy, może któryś z nich nie może działać razem z shadowplay. Np evga precision X robi ostatnio problemy ze wszystkim i antycheaty wykrywają niestabilność systemu gdy jest włączony, a gry się crashuja (przynajmniej u mnie). Hwmonitor powoduje zwiechy gdy jest włączony podczas gry w Dizzel. Może to być jakikolwiek program, który do tej pory pracował normalnie i nie powodował niestabilności, więc wyłącz wszystko i dopiero wtedy odpal shadowplay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu jest dostępna wersja Experience 2.2.2.0 i wszystko działa jak należy na WIN10 TP 64 PL.

 

Nic się nie zacina, poprawnie startuje, nagrywa, itp.

 

Sterownik 347.25.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...