Skocz do zawartości
bachnackulos

ASUS ROG swift PG278Q vs EIZO Foris FG2421 lub inny do 3000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stoję przed takim wyborem lub czekaniem na 27 VA 2560x1440. Mój CRT spisuje się dobrze, ale chciałbym zadbać trochę o oczy.

 

Monitor ma być do gier, aczkolwiek w kwestii jakości kolorów a szczególnie koloru czarnego nie jestem ignorantem. Miałem kiedyś e-IPS LG E2370V i granie w Doom 3, FEAR lub Skyrim nocą było męką.

W ASUSIE boję się kątów i słabego czarnego, zaś ten EIZO to podobno loteria totalna, do tego czasem jakieś problemy z podświetleniem, cross hatchingiem i podobno EIZO ma go wycofać z produkcji.

 

Który polecacie ? A może mają godnego rywala ?

 

 

Ewentualnie może czekać na monitory AMD z Freesync ? Kiedy takowe mają się pojawić? 

Czytałem też na pclab w innym temacie coś o IPS 120 Hz w przyszłym roku ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie takowy szit rynkowy...

 

do DOOMA 3 tylko NEC 20wgx2 (sam go kilka razy przechodzilem na tym cudenku :) )

http://olx.pl/oferty/q-20wgx2/

 

nic lepszego nie kupisz nawet za kwote 3 tys,

 

 

wspomniany wyzej przezemnie monitor dostrzezesz kolosalna roznice, a tym bardziej grajac noca przy zgaszonym swietle, zasluga tego jest zapewne szyba i genialna glebia kolorow, juz nie wspominajac o idealnej czerni - jest to najlepsza matryca LCD jaka zostala wyprodukowana na rynku, 

 

wiem co mowie majac nec p232w,

 

testujac  inne modele ktore przy dzisiejszych standardach i ekologi, wprowadzone przez [ciach!]a UE nawet 30% nie dorownuja staruszkowi jakim jest nec 20wgx2 

 

 

aaa jeszcze dodam wazne info, do gier i filmow w nocy zapomnij o MATOWEJ MATRYCY!!!!

do swojego nowego NECa dorobilem sobie szybe, lecz to nie to samo.... w rogu pokoju ZA SOBA mam zaswiecona  lampke, aby czern nie byla wyblakla, sprana, ogolnie teraz wyglada dobrze lecz lampka zaswiecona! STARY NEC nie potrzebowal lampki, a czern w grach i filmach byla cudna, dlatego gralo sie rewelacyjnie na grach "po ciemku", juz nie wspominajac o horrorach :)

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie takowy szit rynkowy...

 

do DOOMA 3 tylko NEC 20wgx2 (sam go kilka razy przechodzilem na tym cudenku :) )

http://olx.pl/oferty/q-20wgx2/

 

nic lepszego nie kupisz nawet za kwote 3 tys,

 

 

wspomniany wyzej przezemnie monitor dostrzezesz kolosalna roznice, a tym bardziej grajac noca przy zgaszonym swietle, zasluga tego jest zapewne szyba i genialna glebia kolorow, juz nie wspominajac o idealnej czerni - jest to najlepsza matryca LCD jaka zostala wyprodukowana na rynku, 

 

wiem co mowie majac nec p232w,

 

testujac  inne modele ktore przy dzisiejszych standardach i ekologi, wprowadzone przez [ciach!]a UE nawet 30% nie dorownuja staruszkowi jakim jest nec 20wgx2 

 

 

aaa jeszcze dodam wazne info, do gier i filmow w nocy zapomnij o MATOWEJ MATRYCY!!!!

do swojego nowego NECa dorobilem sobie szybe, lecz to nie to samo.... w rogu pokoju ZA SOBA mam zaswiecona  lampke, aby czern nie byla wyblakla, sprana, ogolnie teraz wyglada dobrze lecz lampka zaswiecona! STARY NEC nie potrzebowal lampki, a czern w grach i filmach byla cudna, dlatego gralo sie rewelacyjnie na grach "po ciemku", juz nie wspominajac o horrorach :)

Można gdzieś naprawiać jeszcze CRT? Kompletnie teraz straciłem wiarę w sens LCD przy moich nawykach pracy z komputerem.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawic pewnie by sie dalo, musisz poszukac....

 

tez mialem CRT CTX, po kupnie nec 20wgx2 w 2006r, poznalem prawdziwy swiat rozrywki jakim sa gry filmy, az do roku 2013, potem probowalem go zastapic i niestety bylo to NIEREALNE, wkoncu zostalem przy nec p232w lecz to juz nie to samo :(

 

nie wrocilem do staruszka gdyz przestalem grac na grach, a filmy ogladam rzadziej,

 

 

P.S

 

co do filmow aby czer na filmach byla czernia robie taki myk, ze do obrazu jaki wyswietla film wlaczam w MPC-HC cienka ramke biala ktora odziela obraz filmu od czarnej ramki monitora i ciesze sie na filmie czernia obrazu :)

 

maly myk, a czern na obrazie wyswietlanego filmu jest naprawde zadawalajacy, jak to mialo miejsce w rewelacyjnym nec 20wgx2

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...