Skocz do zawartości
lukjac

Zestaw do gier za 5k. Dobry?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę o ocenę zestawu do gier w full hd, czy dobrze złożony i czy w tej cenie mogę kupić coś lepszego lub też czy nie przepłacam:

mob: MSI Z97 GAMING 5
zasilacz: Antec True Power Classic GOLD 550W
cpu: Intel Core i5-4690K
chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho BW
ram: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9
gpu: MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5
ssd: Crucial MX100 256GB
buda: SilentiumPC Gladius X60 Pure Black
pasta na cpu: Gelid GC-Extreme

będę kręcił cpu do 4,5GHz i gpu trochę,

kupując na morele wychodzi 5000zł,

oczywiście będę czekał aż pln do dolara się umocni bo teraz to kupywać nie opłaca się w ogóle, każdego dnia jakaś część z mojego planowego zestawu drożeje to o 10zł a to o 20zł,
proszę o ocenę i pozdrawiam serdecznie, często tu zaglądam

Łukasz
Edytowane przez lukjac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o modularnym, aż w końcu zrozumiałem, że jest mi on w ogóle nie potrzebny,

jak napisał 'Kruk' na morele.net: "podpięcie dwóch dysków twardych i napędu, zasilania karty graficznej oraz wentylatorów (molex) wymaga podpięcia wszystkich przewodów, więc z odpinanych kabli i tak nie skorzystamy."

 

jak reszta podzespołów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia nie wezmę nigdy obudowy od SPC i Tobie też to radzę dołóż do Fractal design define r4  a  będziesz zadowolony

a oszczędziłbym na płycie głównej

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-g43-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-g43-640728/

też ma możliwość OC na dobrym poziomie i dużo tańsza 

 

Mam nadzieję ,że pomogłem

Edytowane przez detmot5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4690K dobry wybór - kręci się do 4,5 GHz nawet bez jakiejś kosmicznej pasty. Kluczem jest tylko chłodzenie. Najlepiej coś z 6-8 hetpipe'mi.

 

Swoją drogą. Czemu do stosunkowo dobrego zestawu dla gracza, wkładasz przeciętnych dysk SSD? W końcu powinno zależeć Ci na wydajności. Nie lepiej jakieś evo lub Plextora M6S? Miałbyś tu też 256 GB a nie 240 GB i cenowo wcale dużo nie trzeba dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4690K dobry wybór - kręci się do 4,5 GHz nawet bez jakiejś kosmicznej pasty. Kluczem jest tylko chłodzenie. Najlepiej coś z 6-8 hetpipe'mi.

 

Swoją drogą. Czemu do stosunkowo dobrego zestawu dla gracza, wkładasz przeciętnych dysk SSD? W końcu powinno zależeć Ci na wydajności. Nie lepiej jakieś evo lub Plextora M6S? Miałbyś tu też 256 GB a nie 240 GB i cenowo wcale dużo nie trzeba dokładać.

 

Co Ty za głupoty pleciesz? Tak jakby liczba heatpipe'ów miała kluczowy wpływ na wydajność danego chłodzenia. Liczy się tu wszystko - jakość pasty, równa podstawa, heatpipe'y i jakość ich łączenia, powierzchnia oddawania ciepła przez żebra, przestrzenie między żebrami... Do tego dochodzi wentylator i jego możliwości...

 

No i MX100 to obecnie jeden z najbardziej opłacalnych dysków SSD, tak więc moim zdaniem zestaw jest złożony bardzo porządnie.

 

lukjac - spytaj się ich w morele, jaką pastę obecnie dodaje Tr do Macho. Jeśli to CF3, to nie trzeba kupować innej, ponieważ to doskonałe smarowidło.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta przy i5-4690K ma marginalne znaczenie. Jeżeli trafisz na sztukę z mizernym glutem, to obojętnie co zamontujesz na nią i tak przywitasz się z temperaturami rzędu 80C przy maksymalnym obciążeniu np.: podczas renderingu.

 

No to jeszcze jedna propozycja: http://www.morele.net/inventory/info/O9ayru/

Tym razem obudowa od Fractala i zasilacz CM - do tej konfiguracji w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamowilem podobny zestaw, zamiast gaming 5 wzialem 3, nie ma sensu drozszej brac, zasilacz wzialem cm g550m 550 modular, bude fractala designe r4 wzialem reszta taka sama + win 8.1 box, mialem czekac az ceny zbija, ale mowie co tam bede przy 5 k+ żulił 50 zł czy tam 70 i wzialem teraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie wzialbys tej obudowy od spc?

nie wziąłbym ze względu na moje doświadczenia z "wiotkością" oraz spasowaniem paneli bocznych :) FD define r4 jest prawie 2x cięższa co oznacza większą stabilność oraz jest wyciszona więc wiesz ja następny raz nie wezmę obudowy od spc ale muszę przyznać ,że zasilacze to mają fajne (m1) którego posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...