Skocz do zawartości
Cewix

[post #10]Karta Graficzna do 1100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Windows7 64bit
Mój sprzęt to:
Płyta główna: GA-78LMT-S2 GIGABYTE TECHNOLOGY
Procesor: AMD FX-6100
Ram: 8GB ddr3 1.3Mhz
Zasilacz:tm600silent

Moje pytanie brzmi, czy karta XFX R9 280X boost będzie pasować do płyty głównej i czy zasilacz utrzyma to wszystko bez problemów?

A jeśli zasilacz nie da rady to jaki polecacie?

Edytowane przez Cewix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś gotowy podejmować ryzyko eksportu losowo wybranych części komputera do Krainy Wiecznych Megahertzów to jak najbardziej karta na tym zasilaczu powinna ruszyć i przy braku pecha może działać latami.

 

TDP tej karty to 250W (realnie bierze mniej), a twój zasilacz ma zapewne realnie patrząc linię 12V: 350-400W mimo tej sześćsetki w nazwie. Tak że wystarczy, bo procesor potrzebuje poniżej 100W.

 

Natomiast warto mieć świadomość, że to z "czarnej listy" zasilacz.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój sprzęt to:

Gigabyte GA-78MT-S2
AMD FX-6100
(Zasilacz będę kupował za 200zł więc powinno być ok)

A mój budżet to 1100zł(ewentualnie troche więcej jeśli będzie się opłacało)
Jaką polecacie kartę graficzną tak aby działała na tej płyce głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-6100 podkręcony?

Standardowo taktowany prezentuje wydajność +/- i3 na SB.

 

Hmm ciężki orzech do zgryzienia. 

Ja osobiście nie wydawałbym aż takiej gotówki na zakup karty graficznej - nie wykorzystasz w pełni jej mocy. Jeżeli w grę wchodzi OC, to dobierz do tego CPU R9 280:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-280-oc-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-gv-r928wf3oc-3gd-634799/

 

Jeśli nie, to spokojnie można zastosować R9 270:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270-oc-2gb-ddr5-256bit-pci-e-2dvi-hdmi-dp-box-r9270-dc2oc-2gd5-599490/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie wykorzystam w pełni jej mocy, ale chce od razu kupić coś pożądnego, bo procesor w nie dalekiej przyszłości też mam zamiar kupić ,dlatego chodzi mi tylko o to, czy płyta główna da rade :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nic mocniejszego w tym budżecie nie ma sensu kupować bi wzrost wydajności nie jest adekwatny do ceny. Jak chcesz coś mocniejszego niż r9 280 to kup gtx970 ale tu ceny od 1400zl. Pod koniec stycznia będzie miał premierę gtx960 więc poczekalbym z zakupem karty na twoim miejscu co nie zmienia faktu że z tym procesorem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie tworzyć nowego tematu.

Do ile mogę podkręcić ten procesor, żeby sam procesor jak i płyta główna się  nie spaliła, oraz jaki polecacie poradnik który przedstawi mi w prosty sposób jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...