Skocz do zawartości
Gość Nemayu

Płyta z97 + i5 4690k za 1500zł max

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nemayu

Witam, zdecydowałem się wymienić i5 4570 na i5 4690k. W związku z czym muszę dobrać do niej płytę główną. Główne wymaganie od płyty to stabilne OC i stabilna bezawaryjna praca i jednocześnie przystępna cena, minimalne oczekiwane OC 4,5GHz. Główne zastosowanie PC to gry, głównie online. Chciałbym załapać się na promocję toptechcashback. Nie planuje SLI, pozostaje przy jednej karcie, może kiedyś wymienię na gtx960/970.
Zestaw:
i5 4570 >>>i5 4690k
B85M-D3H>> ???
Team Group Vulcan Gold DDR3 1600 CL9 (CL8 nie ruszy)
MSI GTX660 gaming oc

Corsair CX430

Gladius M40
Thermalright Macho BW

4x Noiseblocker XL1 (5V)

 

Moje typy:

Asus Z97-A (1498zł z przesyłką-gratis) lub Asus Z97 pro gamer (1512zł z przesyłką), które kosztują praktycznie tyle samo, lecz w innych sklepach.

Myślałem też nad sabertooth z97 mark 2 (1528zł z przesyłką-gratis)

 

Jedynie nie mam pojęcia czym dokładnie się one różnią i która będzie lepsza. Wydaje mi się, że z97 pro gamer, ale żadnego testu nie znalazłem...

Z97 Pro Gamer? Z97-A, a może coś innego?

Gigabyte odrzuciłem z powodu posiadania wadliwej płyty i karty graficznej od gigabyte i wolę póki co unikać. MSI odrzuciłem z powodu karty sieciowej killer i wątpliwej kontroli jakości, 3 piszczące karty graf pod rząd i cieknący smar z wentylatora.

 

Kody do WOTa itd. gratis do procka są tylko na agito? Dyskwalifikują z toptechcashback?

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci i5-4690K przy karcie pokroju GTX 660? Pytam serio.

Wiesz, że po jego zakupie FPS wzrośnie jedynie w ograniczonej ilości tytułów tj. Rome Total War, War Thunder, World of Tanks.

 

BTW. Jakie to gry online?

Czego oczekujesz od tego zestawu?

 

Jeśli nie mam patrzeć na opłacalność takiego zakupu przy reszcie sprzętu, to decydowanie wybrałbym połączenie Gamera z i5-4690K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Zapomniałem wspomnieć, że mam monitor 120Hz i preferuje granie w 120FPS lub w pobliżu, kartę graficzną można odciążyć obniżając grafikę, a procka nie da rady. Jeśli chodzi o gry to aktualnie czekam na coś godnego uwagi i pogrywam w Dizzel, LOL. Czekam na Blade and Souls(nikłe szanse), a docelowo Black desert. W międzyczasie zagra się w coś w singlu czasem, ale i tak wiele z nich ma FPS lock. Jeśli chodzi o kartę to już testowałem na choćby Dizzelu (pokój obok mam identyczny PC z GTX760) i różnica była nikła, tam gdzie spadały FPSy na gtx660 tam też spadały na GTX760.

 

Jeśli podałeś morele tak dla przykładu to ok, jeśli chodzi o cenę jest o 46zł drożej niż w proline.

 

Skoro zdecydowanie z97 pro gamer to co przemawia na jego korzyść? Coś czytałem, coś widziałem, ale bezpośredniego porównania nie widziałem.

 

///EDIT Zdecydowałem się na z97 pro gamer. Z opisu wynika, że ma lepszą kartę dźwiękową, cyfrową sekcje zasilania 8+2, odizolowana karta dźwiękowa(inne płyty akurat też), ładniej wygląda, ochrona przeciw przepięciom i przebiciom, karta intel ethernet. Jedyna wada jaką znalazłem to niska popularność.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogaty soft, przyjemne UEFI, świetny design, mocne audio i długo by tak wymieniać :)

Tu recenzja: http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1501

 

Jeśli chcesz wszystkie te bajery, to jest to wybór nr. 1.

Jeśli nie, no to możesz kupić Z97 PRO4 - to płyta bez otoczki gamingowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Właśnie zdążyłem przeczytać parędziesiąt minut wcześniej, ale dzięki.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...