Skocz do zawartości
RPGamer2014

Dobry laptop dla gracza z wydajnym chłodzeniem?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa w cenie do 3500zł do najnowszych gier, aby płynnie chodziły. Zależy mi też na dobrym chłodzeniu, gdyż mój obecny laptop (dell n5110) podczas przeglądania internetu ma ponad 60 stopni w CPU i GPU, a jak chciałem wieśka 2 odpalić to temp. skoczyła do 83 stopni. Znalazłem taką listę:

MSI GE60 2PC-488XPL

Lenovo IdeaPad Y50-70

Asus G550JK-CN383

MSI GP70 2PF-074XPL

 

Zastanawiałem się na początku nad komputerem stacjonarnym, ale potrzebuję mieć wydajny komputer pod ręką, aby móc go swobodnie przenosić. Oprócz wysokiej wydajności w grach takich jak wiedźmin 2 i 3 (mam nadzieję, że pójdzie), BF 3 i 4, Titanfall, the evil within i innych zależy mi na dobrym chłodzeniu, zwłaszcza w miejscu, w którym trzymam lewą rękę. Nie wiem kto był taki mądry przy projektowaniu laptopów, ale w wielu modelach część pod klawiaturą z lewej strony jest najgorętszą częścią.

Więc może opiszę w skrócie czego szukam w laptopie:

- wydajny procesor ( i5 albo i7 )

- wydajna karta graficzna z pamięcią GDDR5

- wydajne chłodzenie ( po paru godzinach grania chcę, żeby powierzchnia pod dłońmi miała w miarę normalną temperaturę

- prosty dostęp do wymiany HDD ( W moim dellu trzeba rozerbrać całego lapka, żeby móc się do niego dostać)

- prosty dostęp do CPU i GPU aby móc szybko wymienić pastę termoprzewodzącą

- podświetlana klawiatura

- matryca full HD

- wbudowany mikrofon i kamera do wideorozmów

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniejszym laptopem do gier za te pieniądze jest Lenovo Y50 z i7 + GTX860 KLIK. Ze względu na obudowę typu SLIM (cieniutka) laptop mocno się nagrzewa i przydała by się podkładka chłodząca aby odebrać ciepło z obudowy. Opcjonalnie słabsza i trochę mniej grzejąca się wersja z procesorem i5 (2 rdzenie) KLIK

 

Z alternatyw Acer Nitro VN7-591G KLIK z i5 + GTX860. Na plus lepsza matryca IPS.

 

oraz Asus N551 z i7 + GTX860 KLIK. Tutaj standardowa obudowa, niezła matryca, podświetlana klawiatura.

 

Musisz się liczyć z tym, że z taką specyfikacją każdy laptop będzie się grzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...