Skocz do zawartości
Kowalskit73

Problem monitor AOC (no signal)

Rekomendowane odpowiedzi

Wesołych świąt,

Jestem Jakub i mam problem z monitorem AOC I2269VWM. Mianowicie gdy podłączam go do komputera za pomocą kabla HDMI i D-SUB pojawia się napis "no signal". Próbowałem już na dwóch komputerach i problem ciągle występuje. Zainstalowałem wszystkie sterowniki i nawet wymieniłem kabel hdmi. Niestety wszystko to na nic.

PS: Monitor jest oczywiście nowy.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien po lekturze Twojego postu, czy problem występuje na obu interfejsach niezależnie, czy też łączysz komputer z monitorem jednocześnie oboma rodzajami kabli.

Jeśli w grę wchodzi drugi wariant, to radzę się zdecydować tylko na HDMI. Łączenie za pomocą dwóch różnych mediów niczego dobrego nie przyniesie.

 

Niedawno miałem przyjemność z modelem AOC tej samej serii (o cal większym) i raczej jest to mało problematyczne urządzenie. Niemniej najlepiej zapoznać się z instrukcją i zawartością dołączonej płyty.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Sprawdź w instrukcji, który przycisk na obudowie monitora odpowiada za wybór wejscia (i czy taki przycisk jest).

Jeśli taki przycisk się znajduje:

2) Podłącz monitor kablem HDMI do portu HDMI i naciskaj ten przycisk do pojawienia się obrazu (pamiętaj, by sygnał do monitora dochodził o takich parametrach jakie on obsługuje, czyli np. 1920x1080 @ 60 Hz)

 

3) Jak nie zadziała to sprawdź z kolejnym HDMI, D-Sub i ew. DisplayPort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy dobrze próbuję. Najpierw podłączyłem na kablu hdmi i zasilania oczywiście. Nie działa. Potem na kablu D-SUB i zasilania. Też nie działa. A potem na hdmi i D-SUB razem i też nic. Zmieniłem rozdzielczość na 1920x1080. Co dalej? Może trzeba coś odblokować w BIOS-ie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...