Skocz do zawartości
myrha

Nowa płyta LGA 1155 obróbka grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam zestaw jak poniżej. Używam go do obróbki zdjęć w Lightroom i Photoshop CS6, w przyszłości może nowsze wydania. Z tego co czytam w teście procesorów chyba nie ma sensu na razie zmieniać mojego bo np. do takiego i5-4690K niewiele zyskam. Może jedynie opłacało by się zmienić jak najtańszym kosztem płytę główną na jakąś z co najmniej 6-cioma złączami SATA 6Gb/s (obecnie mam tylko 2). Czy uda się kupić taką płytę żeby sloty PCIe 3.0 co najmniej dwa działy z szybkością x16 żeby podłączyć kartę graficzną i w przyszłości dysk SSD pod PCIe? Chcę również mieć możliwość zrobienia 2x RAID 1 na złączach SATA 6Gb/s. Możecie doradzić czy jest sens robienia czegoś takiego, czy zyskam np. na szybkości kopiowania pików z karty, eksportowania zdjęć z Lightroom prze to że dyski będą podłączone do SATA 6Gb/s? czy szkoda już dokładać pieniędzy do tego zestawu?

Czy mój procesor będzie współpracował z chipsetem Z77 ?

 

Albo w ogóle lepiej zamiast płyty dokupić drugie 8GB RAM bo to przyniesie wyraźniejszy zysk?

 

Mój zestaw:

 

Windows 7

Płyta główna Gigabyte GA-P67A-UD4-B3

Procesor Intel i7-2600 Sandy Bridge LGA 1155

Grafika Gigabyte GeForce GTX 460 OC2 GV-N460OC2-1GI

Pamięć 8 GB Corsair XMS3 1333 MHz (2x4 GB)

Zasilanie OCZ 700W 700SXS2

Dyski:

1. Plextor M6S 256GB

2. WD green 3TB WD30EZRX

3. WD green 3TB WD30EZRX

4. 2xWD 1TB WD10EALX RAID 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do raid1 na klasycznych dyskach nie trzeba sata3, a i na SSD też by dało radę chociaż max transfer byłby obcięty no i koszta byłyby ogromne ...

na morele widziałem płyty z 4xsata3, 4xsata2, usb3.0x4, koszt koło 300zł, droższej nie ma sensu kupować bo juz taniej wymienic podstawkę na nowszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Gigabyte GA-Z77X-UP7 by była fajna ale trochę za droga żeby dołożyć do starego zestawu. Skoro mówicie, że płyty nie opłaca się zmieniać bo nie zyskam na szybkości dysków to czy jak dołożę drugie 8GB RAM czy różnica będzie odczuwalna? Czy wiecie ile Lightroom potrafi wykorzystać pamięci np. podczas eksportowania zdjęć? Nie chciałbym kupować jej za dużo kiedy i tak program jej nie wykorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...