Skocz do zawartości
Santander

świeży windows 7, problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio, czyli 3 dni temu zrobiłem formata, który przebiegł bez zadnego problemu. Niestety podczas ładowania systemu po czarnym ekranie z logiem windows, powinien się pojawic ekran powitalny, ale u mnie jest to czarny ekran z nieruchomym kursorem na środku. Trwa to z pol minuty i wtedy dopiero pojawia się ekran powitalny....

 

System instalowałem na nowo,, Windows 7 home premium x64, wszystko czyste, sterowniki aktualne.  Próbowałem uzyc opcji "repair system" przez bootowalnego pendriva z systemem, ale nie wykrył nic. Przed formatem na zasyfionym komputerze nie było tego problemu.

Być może ma to związek z innym problemem, który teraz opiszę:

 

Jakiś czas temu zauważyłem, że jeden z dwóch wiatraków na karcie graficznej sie nie kręci, wymaga popchnięcia palcem ale wtedy i tak widać że jest lekko "ospały" względem tego drugiego. Zauwazylem to przy okazji "awarii" monitora. Nie chcial sie wlaczyc, pomoglo wyjecie i wsadzenie pamieci RAM. Wyczyscilem dokladnie oba wiatraczki, no ale to nic nie daje. Zdarzyło się raz tak, że podczas włączania komputera, popchnąłem delikatnie wiatraczek i co zauwazylem, że radiator na procku sie zatrzymał. Zmniejszyłem jego obroty pilocikiem i ruszył, ale zaniepokoiłem się tym.

-Komputer czyszcze regularnie
-Pasta wymieniana jakis czas temu, tylko pytanie co ile trzeba ją wymieniać?
-Na grafice na 90% nie ma past do wymiany
-Nie było nic podkręcane
-Czasami słyszę nawet przeglądajac strony, że wiatraki przyspieszają jak gdybym uruchomił najnowszą produkcję na skrajnie wysokich detalach. Zwalniaja i znowu przyspieszają. Tak w kółko.
-Działanie gier trochę gorsze. Częstsze zacinki
-Czasem przewijając strony, "pływają" przez kilka sekund, domyslam sie ze cos z grafiką

 

Póki co sprawdziłem stan dysku. Poniżej kilka zrzutów z temperatur, napięć i po testach dysku twardego i specyfikacja:

 

Procesor: AMD Phenom II x4 955 3,2Ghz

Płyta główna: Gigabyte GA-970A-UD3 AMD 970/SB950 AM3+

Grafika: Gigabyte Radeon HD6850 1Gb ddr5 (GV-R685OC-1GD)

Zasilacz: 500W, OCZ StealthxStream2

RAM: GoodRam 3 kości 2gb, 2gb i 4gb

 

@Przed chwią po restarcie, wiatraczek na grafice bardzo przyspieszył i zwolnił, potem już w miarę ok. Nigdy tak nie było.

post-186092-0-88105300-1419594196_thumb.jpg

post-186092-0-19529000-1419594203_thumb.jpg

post-186092-0-34567400-1419594211_thumb.jpg

post-186092-0-95050700-1419594215_thumb.jpg

Edytowane przez Santander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zużycie procesora podczas przeglądania internetu: 1-9%, czasem skoki do 29% ale doslownie na sekunde. Pod obciazeniem tak jak na zdjeciu poniżej, skoki od tej wartosci do 99-100%

 

Wersja sterownika: 6.1.7601.17514

 

W managerze urzadzen w zakladce motherboards tak było napisane, takze to chyba to. Jesli nie, to proszę o jakiś program. Everest nie wykrywa, ponieważ po instalacji brakuje mu plików, byc moze moj system sobie je zjada...

post-186092-0-95133400-1419603266_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobic? Myslalem, że kazdy włączony program korzysta z 4, tak jak jest wyswietlane.

 

Próbowałem ustawić rozruch systemu z 4 rdzeni a nie 1, ale w sumie bez zmian.

 

 

@Okej, odznaczylem opcje 1 rdzenia w msconfig, restart > 4 rdzenie w uzyciu. Po calkowitym uruchomieniu (do pulpitu), działa płynniej ale  czarny ekran przy ładowaniu systemu dalej stoi około 30 sekund. Róznica taka, że mogę kursorem ruszać :F

Edytowane przez Santander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja sterownika: 6.1.7601.17514

Chyba podałeś wersje tego co nie trzeba. To innaczej, w jakiej wersji masz sterownik "AMD SATA Controler"?

W "msconfig.exe" masz uruchamianie normalne czy selektywne?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wychodzi na to, że nie mam żadnego. Programik pokazuje "none"

 

Selektywne, zaznaczone 2 pierwsze opcje.

 

@Pobrałem: amd sata controller driver 1.2.1.329, tylko w folderze były 4 pliki. Gdzie to wrzucic?

Edytowane przez Santander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrać to:

 

AMD Chipset Driver (include chipset \ sata raid driver) @po pobraniu wszystko jest Amd Catalystem, który mam

 

Czy Któreś z tych?:

 

AMD SATA AHCI Driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy)

 

AMD SATA RAID Driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy)

 

@Taka sama sytuacja, same pliki bez mozliwosci instalacji.

Edytowane przez Santander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wychodzi na to, że nie mam żadnego. Programik pokazuje "none"

 

Selektywne, zaznaczone 2 pierwsze opcje.

 

@Pobrałem: amd sata controller driver 1.2.1.329, tylko w folderze były 4 pliki. Gdzie to wrzucic?

 

Ustaw uruchamianie normalne.

Zobacz jeszcze jak zachowuje się system gdy dyski w biosie ustawisz w tryb IDE zamiast SATA.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem > restart > bez zmian, jedynie pulpit dluzej sie wczytuje.

 

W biosie nie znalazlem opcji zmiany trybów, ale widzialem IDE w niektorych miejscach, wiec pewnie jest tak ustawiony.

 

@Taka ciekawostka. W msconfig ustawiłem w opcjach boot, timeout z 30 sekund na 3, czarny ekran zdaje sie trwa krócej po takim zabiegu, nawet powiem ze o wiele krócej.

 

@Ciekawostka dwa: Przypomniało mi sie, ze podczas formata usuwalem wszystkie dane, no instalacja na nowo. formatowałem obie partycje i rozpocząłem instalacje. Gdy juz było gotowe wszystko, miałem tylko jedną partycję o rozmiarze 221Gb, drugą gdzieś wcięło ale z pomocą google teraz mam dwie, tak jak trzeba.

 

Przed ustawianiem widocznosci drugiej partycji system pytał mnie, którego windowsa ma uruchomic, było 2x win7. Potem to znikło. Moze to ma jakis wpływ? System dalej wybiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...