Skocz do zawartości
_Paulo_

Pytanie o urlop w pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chodzi mi o 4 urlopy na zadanie w roku. W swiadectwie z poprzedniej firmy mam wpisane urlop ktory wykorzystalem oraz osobna linijke w ktorej napisane jest, ze liczba urlopy wykorzystanego z art. 167 kp wynosi 0. Czy to oznacza, ze to pomylka na moja korzysc i wtedy tak jakby tego uz nie bylo czy jak to wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja tez bralem i wyglada to tak jakby to bylo wpisane jako normalny dzien a nie uz, bo wlasnie tak to wychodzi, w dniach urlopu wpisane 7 a normalnego urlopu bralem 6. W takim razie po co taka linijka w tym swiadectwie skoro tego nikt nie wpisal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma wpisane to w nowej pracy, o ile się nie boisz zwolnienia, możesz spokojnie brać UŻ i nikt ci nic za to nie zrobi. Co innego jakbyś w tej samej pracy pracował dalej, to pracodawca widzi ile miałeś uż i wtedy może Ci odmówić następnego urlopu ale u mnie w robocie czasem i po 5 i 6 uż biorą ale pracodawca wpisuje następne jako zwykłe :). Śmiało możesz brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez UZ zawsze bylo jako zwykly urlop tylko w innym trybie. Pracodawca zawsze mogl Ci udzielic UZ pow. 4 ustawowych wedle jego dobrej woli itd.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...