Skocz do zawartości
traktor

Monitor full hd do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam laptopa z matrycą 17 cali i kartą graficzną nvidia geforce 630m. System operacyjny to Windows 7, natomiast rozdzielczość maksymalna jaką mogę ustawić to 1600x900. Laptop ma złącze HDMI. Chciałbym kupić większy monitor, ponieważ 17 cali to trochę za mało do pracy. Moje pytanie brzmi: czy mój komputer obsłuży monitor o rozdzielczości 1920x1080? Jeśli tak, to czy wpłynie to znacząco na prędkość działania systemu?

 

Jeśli zły dział, proszę o przeniesienie tematu.

 

 

Pozdrawiam

Wiktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Kupiłem biurko o głębokości 100cm i potrzebuję dużego monitora, aby się nie garbić. Spędzając dużo czasu przy komputerze, człowiek zaczyna doceniać szczegóły, które wpływają na komfort pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem monitor o rozdzielczości 1920x1080. Laptop ma rozdzielczość 1600x900. W jaki sposób ustawić, aby głównym ekranem był monitor zewnętrzny, a nie matryca laptopa? Obecnie robię tak, że zanim na laptopie pojawi się pulpit, naciskam FN+F5, aby przerzucić wyświetlanie obrazu na monitor. Jest to jednak dość uciążliwe, a różnica rozdzielczości sprawia, że ikony znajdujące się na pulpicie zmieniają swoje położenie w zależności od rozdzielczości. Chodzi o to, żeby po włączeniu laptopa nic się na jego ekranie nie wyświetlało, a obraz od razu szedł na monitor zewnętrzny. Domyślam się, że trzeba ustawić to w biosie, dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Gdy zastartujesz, PPM na pulpicie -> Rozdzielczość ekranu i ustaw zewnętrzny monitor, jako jedyne urządzenie wyświetlające (bodajże pokazuj obraz tylko na...). Zrestartuj po tym lapka i zobacz, jaki będzie efekt ;).

Powinno działać przy stałym użytkowaniu. Oczywiście po wypięciu HDMI i ponownym wpięciu będziesz się musiał bawić od nowa. Być może jest jakaś aplikacja, która by problem rozwiązała. Do pracy wielomonitorowej zapoznaj się z trialem DisplayFusion, może on oferuje również tą funkcjonalność? :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...