Skocz do zawartości
ptr2206

Komputer do twitch.tv za 3000 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od października myślę o zmianie platformy na nowszą bo mój staruszek nie daje rady podczas nagrywania filmów (CS: GO / CS:Source  - około 150 fps  lecz podczas nagrywania Bandicamem około 25 więc nie grywalne)  - dodam, że komputer ma służyć głównie do Twitch.tv oraz renderingu 
 
Obecny PC na którym gram i osiągam grywalne FPS powyżej 100 lecz dławi się podczas nagrywania (z niego i tak nic nie wyciągnę do nowego PC:
Mobo: Gigabyte GA-M52L-S3P
CPU: AMD Athlon x250 @ 3.0 GHz 
Ram: GOODRAM 2 x 2 gb @ 800 MHz  - ddr2 wiec nie wykorzystam w nowej platformie
GPU: GeForce GTS 450  -
HDD: 500 GB SATA II -  już się sypie wiec nie wykorzystam w nowej platformie
PSU: 450 W NoName
 
 
Od Października odłożyłem na dzień dzisiejszy 2100 zł , w styczniu dołożę kolejny 1000 zł więc będę miał 3100 zł  lecz sprzęt musi być przyszłościowy bo zamierzam się ożenić z moją narzeczona więc ciężej z kasą wiec modyfikacje nie wchodzą w grę w późniejszym terminie, więc wybrałem:
 
Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) - 825,00 zł -  chyba najlepszy wybór z nowych kart do 800 zł 
Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White - 185,00 zł  - najlepsze chłodzenie w tej cenie,  użytkowane przez wielu
Płyta główna Asus M5A97 EVO R2.0 AMD 970 - 365,00 zł  -  płyta z dobrą sekcją zasilania ,  obsługą FX , 
Procesor AMD FX-8350, X8, 4.0GHz,cache 16MB - 669,01 zł - wiem że w tej cenie móglbym wybrać 8320 i kręcić lecz wole jednak stokowo 4.0 GHz
Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 - 349,00 zł  - 2133 Mhz z niskim CL + wieczysta gwarancja
Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze - 245,00 zł  - tani modular z certyfikatem 
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache - 219,00 zł - zwykly dysk na magazyn danych 
Dysk SSD Plextor 128GB, SATA III ( transfer do 520MB/s ) - 295,00 zł  -  tani i szybki SSD polecany przez wielu 
Do zapłaty: 3152,01 zł 
 
 
za tą kwotę nic lepszego nie wyłapie w Intelu bo np. i5 4460 w tej cenie co ten FX nie daje możliwości OC jak zabraknie mocy w przyszłości a FX zdecydowanie lepiej sobie poradzi z renderingiem moich filmów pod YT.
 
Prosiłbym o ocenę lub ewentualnie korektę części.
 
Pozdrawiam Piotr
Edytowane przez ptr2206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za proponuje na Intelu, gdyż w grach i nagrywaniu lepiej sobie radzi, i w renderze też nie jest najgorzej.

O to co proponuje:

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4590-3-3ghz-lga1150-box-bx80646i54590-640864/

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85m-d3h-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-matx-ga-b85m-d3h-582757/

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m25-pure-black-bt-m25-usb-3-0-spc106-647845/

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-290-4096mb-ddr5-512-d-h-pci-e-gaming-4g-r9-290-gaming-4g-621447/

 

W twojej propozycji nie ma obudowy w swojej ja dałem.

Nie ma za to SSD, ale dzięki temu mamy o wiele wydajniejszą grafikę, a SSD, dasz radę, chyba dozbierać, albo inaczej odłożyć i kupić to trochę później.

 

Inna sprawa, pytanie kiedy zamierzasz kupować zestaw ? Bo jak na koniec Stycznia, to nie ma sensu teraz składać, bo sporo może się zmienić, po przez zapowiedziana premierę GTX 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kupnie procesora radziłbym zagłębić się w ten oto temat :http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,2

 

 

Bo ten Fx bije na głowę Twojego intela i można go jeszcze podkręcić.

 

Temat znam dobrze

W czym w testach syntetycznych ?  W programach w rozpakowywaniu i tym podobnym ??

Autor wątku, mówi, ze będzie grał i nagrywał, a tam jak widzę Intel bije na głowę AMD, i daje mu takie baty ze widać to gołym okiem.

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widać jak bije pod względem zżartych kilowatów. MephistoS nie siej fermentu w tym dziale.

 

Ten zestaw ma być głównie pod CS:GO? No to w takim razie wymień R9 280 na R9 270, a zaoszczędzone pieniążki przeznacz na zakup Xeona.

Przy R9 270 i procesorze Xeona wyciągniesz z CS:GO na detalach ultra ~ od 160 do 200 kl./s. Po zastosowaniu lepszej karty FPS wzrasta, ale nieznacznie. Ograniczeniem staje się CPU.

 

http://www.morele.net/inventory/info/2Faxnv/

 

Wyglądałoby to z mojej strony tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS GO biył przykładem jednej z X gier z kolekcji steam

 

Rowniez doszlo do mnie ze xeon to i7 bez integry ale jednak ten mój zestaw jak stokowo nie bedzie wyrabial to lekko 4.5 do 5.0 GHz krecic

 

Jezeli moj staruszek wyciąga od 100 do nawet 200 fps na wysokich detalach a naprzyklad World of warcraft pare razy moge odpalivlc ale dlawi sie przy nagrywaniu

 

OBS do nadawania wykorzystuje wszystkie rdzenie wiec duży zapas mocy by był na FX

 

Mógłby sie ktos wypowiedzieć co użytkowal fx? Wielu youtuberow widzoalem nadawalo nawet 1080p na fx 6300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS GO biył przykładem jednej z X gier z kolekcji steam

 

Rowniez doszlo do mnie ze xeon to i7 bez integry ale jednak ten mój zestaw jak stokowo nie bedzie wyrabial to lekko 4.5 do 5.0 GHz krecic

 

Jezeli moj staruszek wyciąga od 100 do nawet 200 fps na wysokich detalach a naprzyklad World of warcraft pare razy moge odpalivlc ale dlawi sie przy nagrywaniu

 

OBS do nadawania wykorzystuje wszystkie rdzenie wiec duży zapas mocy by był na FX

 

Mógłby sie ktos wypowiedzieć co użytkowal fx? Wielu youtuberow widzoalem nadawalo nawet 1080p na fx 6300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie jeszcze inny grę mówisz autorze ?? Bo CS Go nie jest wymagający, ale jak zamierzasz stremować, bardziej wymagające gry, to i przyda się mocniejsza grafika.

Wiadomo ze przy renderze przyda się taki Xeon czy i7 mocny, będzie krócej, ale czy ja wiem aż tak bardzo jak przy i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, składam komputer i nie wiem czy czasem nie wybrać kilku używanych części takich jak np.  karta graficzna

 

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) DVI HDMI DP (GV-R928WF3OC-3GD) - nowa 825 zł 

 

vs 

 

Sapphire Tri-x R9 290 4GB GDDR5 OC  - używana 850 zł (na gwarancji producenta przez rok jeszcze) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 280 to nic innego jak rebrand HD7950 , karta będąca konkurencją dla GTX760 .

 

R9 290 to znowu dużo mocniejsza karta , konkurencja dla GTX780 / GTX970 , w dodatku ma więcej pamięci VRAM .

 

Za 850 zł warto ją brać , w dodatku jeszcze z roczną gwarancją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piecu to raczej wątpię .

 

Prędzej karta pochodzi z jakieś koparki do kopania BTC czy innych kryptowalut .

 

A skoro jest jeszcze gwarancja to nie ma się czym martwić w zasadzie i można spokojnie brać , niezły deal jak za tą cenę - otrzymujesz kartę prawie 2x mocniejszą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piecu to raczej wątpię .

 

Prędzej karta pochodzi z jakieś koparki do kopania BTC czy innych kryptowalut .

 

A skoro jest jeszcze gwarancja to nie ma się czym martwić w zasadzie i można spokojnie brać , niezły deal jak za tą cenę - otrzymujesz kartę prawie 2x mocniejszą .

znaczy męczą mnie trzy rzeczy:

 

1.  czy nie siedziała w piecyku

2.  czy nie była robione OC 

3.  Czy nie padnie mi po mięsiącu a później bujal bym się z popsutą kartą

 

ale myśl mocniejszej karty na szynie 5xx  i 4 gb jest ciekawa 

dodam, że cały komputer jest nowy więc chcialem GPU też nowe, ale odwiedziłem lokalne oferty na OLX czy innych portalach i ciekawie oferują r9 290 

Edytowane przez ptr2206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carter odpuść Sobie tego AMD.

 

Autorze, ja bym jednak rozważył tego R9 290. Ma jeszcze ok gwarancji. A jak kolega @Reyden powiedział, w tej samej cenie 2x wydajniejsza grafika.

Rok gwarancji jest, wiec jak coś to albo naprawa albo wymiana na nową sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Skoro chcesz nagrywać ja bym ci radził zwrócić uwagę na Nvidie i Shadowplay- nagrywając tracisz śladowe ilości FPS i jest też opcja nagrywania w trybie cienia, czyli program nadpisuje nagrania na bieżąco jako plik tymczasowy, gdy uznasz, że warto zapisać nagranie klikasz klawisz i program zrzuca wcześniej ustaloną ilość minut nagrania na stałe na dysk. Z włączonym Shadowplay tracisz 1-3% FPS i input lag jeśli się nie mylę też nie rośnie, a plik zrzucany jest w parę sekund. Nie wiem czy Radeon ma coś takiego- nie słyszałem. W programach do stream'owania można też wybrać odpowiedni kodek pod Nvidię i działają tak wydajnie jak shadowplay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...