Skocz do zawartości
kbb

Budżetowe sff do rozrywki 1500-2000

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o ocenę poniższej konfiguracji oraz o wyrozumiałość, bo ostatni raz składałem kompa w zamierzchłej przeszłości. Starałem się dokształcić i wybrać elementy spełniające następujące założenia: 1) pójdą nowe gry w komfortowych detalach i płynności (ale jestem stary i gram mało więc obsesje typu czy crysis będzie miał na ultra 60fps to nie dla mnie) 2) w przyszłości podłączony to tv będzie czymś w rodzaju htpc, czyli ma być możliwe cichy. 3) ma być mały

Tak więc mamy bardzo tani proc (a da się z marszu trochę podkręcić chyba na boxowym chłodzeniu i relacja cena/wydajność jeszcze lepsza), kulturalną kartę, bezgłośne ssd (potem można dołożyć więcej), przewiewną i ładną obudowę, zasilacz i socket rozwojowe

 

Wymyśliłem sobie 1.5k, ale widzę że to będzie trudne więc górna granica w górę. Co tu można najsensowniej poprawić?

 

http://www.morele.net/inventory/info/WxQyAo/

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD i DVD już masz, na Sata ?

DVD nie przewiduję, obudowa zresztą nie ma wnęki. HDD na początek ten mały ssd na system i parę gier, w przyszłości oczywiście trzeba będzie coś dodać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nV nadal boryka się z problemami przy dual-core. Szczególnie jeśli mowa jest o Maxwellu.

Brakuje mi w tym zestawie chłodzenia na G3258 - BOX jest głośny.

 

Od GTX 750 Ti wydajniejsza będzie ta karta: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r7-265oc-2gb-ddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-box-r7-265-2gd5-oc-639540/

Vero wymieniłbym na Corsaira VS.

 

Można jeszcze nadszarpnąć budżet i wymienić Transcenda 340 na GOODRAM C40 - wtedy znalazłaby się odpowiednia ilość gotówki na zakup R9 270:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270-oc-2gb-ddr5-256bit-pci-e-2dvi-hdmi-dp-box-r9270-dc2oc-2gd5-599490/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to które z tańszych chłodzeń będzie najcichsze? 

 

Co do karty to trochę się naczytałem testów porównawczych i 265 jest ogólnie wydajniejsza, ale nie jakoś drastycznie (i też nie we wszystkich tytułach), przemawia za to do mnie mniejszy pobór prądu i temp gtxa.. i chyba rozmiarowo jest mniejsza. Jeśli już to zastanowię się nad 290.

Coś tam mi się obiło na temat 2 rdzenie vs stery nvidii ale też sprzeczne opinie, jakoś w anglojęzycznych artykułach nie natrafiłem na wiele. 

 

Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowało obudowę Cooler Master Elite 130. Wymiarowo niewiele się różni, a pozwala na montaż dłuższej karty graficznej, przez co nie trzeba się bawić mini karty i kupić np. używanego R9 270x/280 (jeśli używki to nie problem.

Do tego chłodzenie pokroju Raijintek Pallas (niby ma nie wejść, ale wchodzi bez problemu) i mamy dobrą konfigurację. W przyszłości zmiana procesora na i5 i jest sprzęt na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowało obudowę Cooler Master Elite 130. Wymiarowo niewiele się różni, a pozwala na montaż dłuższej karty graficznej, przez co nie trzeba się bawić mini karty i kupić np. używanego R9 270x/280 (jeśli używki to nie problem.

Do tego chłodzenie pokroju Raijintek Pallas (niby ma nie wejść, ale wchodzi bez problemu) i mamy dobrą konfigurację. W przyszłości zmiana procesora na i5 i jest sprzęt na lata.

Thermaltake miesci do 25.5cm i ma wycięcie na dodatkowe wystające 3cm więc dłuższe karty pomieści jeśli się zdecyduję, no i nie ukrywam, że jest sporo ładniejsza. 

Ograniczenie coolera cpu to 14cm, więc nie musi chyba być taki niskoprofilowy, zresztą ten pallas kosztuje 170pln czyli więcej niż połowę ceny pentiuma, są może jakieś bardziej budżetowe ciche alternatywy dla boxa? Jakiś spartan czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 140mm dalej jest mizerny wybór, Raijintek Aidos, Spartan właśnie i z ciekawszych nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Ewentualnie jakieś małe chłodzenie wodne. Wyjdzie drożej, ale z pewnością efektywniej, i wykręcisz bez problemu tego pentiuma do 4.7, a w przyszłości jakąś odblokowaną i5/i7.

A jeśli chodzi o niskoprofilowe, to sam mam na sprzedaż Scythe Big Shurikena za 50pln.

Edytowane przez DedeRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...