Skocz do zawartości
Atais

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku zewnętrznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam dość specyficzny problem. Posiadam dysk WD Elements 500GB. Wszystko było z nim OK ... do pewnego dnia gdy losowo przestał działać. Sprawdzałem czy to aby nie wina kabla i niestety nie.

 

Dysk jest na gwarancji, więc mam nadzieję, że wymienią go na nowy, jednak szkoda nam danych z dysku.

 

Problem w tym, że dysk kręci talerzami, z tym, że nie widać go w managerze dysków. 

Na MacOS w ogóle nie pojawia się w Narzędziu dyskowym a w Windowsie czasem jest wykrywany, ale jako nieznane urządzenie no i sterownik nie jest ładowany poprawnie... - koło się zamyka - brak dostępu do dysku.

 

Co można zrobić? Szukałem różnych programów, ale problemy zwykle są raczej na zasadzie odzyskiwania plików ze sformatowanej partycji... a w tym wypadku te dane tam są, tylko że nie można się do nich dostać.

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, będę wdzięczny :-)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem leży po stronie przejściówki USB-SATA .

 

Zobacz czy dysk będzie poprawnie wykrywany na hubie USB z aktywnym zasilaniem .

 

Innych sposobów nie widzę , rozebranie dysku raczej nie wchodzi w grę skoro ma gwarancję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ten hub w monitorze nie ma dodatkowego zasilania .

 

Więc albo normalny hub z aktywnym zasilaniem * albo rozebranie dysku i podłączenie go bezpośrednio do kompa .

 

Druga opcja oznacza w zasadzie utratę gwarancji na dysk ale jest duża szansa że dysk zadziała .

 

* - Nie koniecznie może pomóc , ale jest większa szansa - taki hub daje odpowiednie natężenie prądu , gdzie zwykłe porty USB na płytach / budach mają natężenie prądu sporo poniżej wymagań dysków USB .

 

Opcjonalnie zamiast huba USB można użyć kabla z 2 wtyczkami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...