Skocz do zawartości
PowerFan

Spora modernizacja i dołączenie nowych bloków (5 sztuk) mATX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam pomocy przy sporej modernizacji zestawu, zestaw na jakim teraz pracuję to:

 

- obudowa Bitfenix prodigy M

-i5 2500K

-Asus Gene V

-8gb ram adata gaming 1600

-128gb samsung ssd 840

-3tb wd red

(brak karty graficznej)

-fractal design 600W Newton platinum

 

A chłodzenie: EK DDC x-res csq (pompka ddc połączona z rezerwuarem), Chłodnica 2x120x gr. 60 + 2 wentylatory sterowane z płyty głównej jak i pompka, blok EK-Supremacy

 

teraz zmiany:

Mam już dokupione

blok na mostek koolance chc-122

Blok na ram Bitspower + covery

 

Co zamawiam:

Procesor i7 4790K

Asus gene VII

Ram 16gb 2133 cl9 (nie wiem jakie)

samsung 256 850 ssd

gtx 680

reszta zostaje

 

Teraz jeszcze dojdzie blok na kartę graficzną i EK-MOSFET ASUS M7G - Acetal+Nickel

 

Teraz zastanawiam się nad jeszcze dołożeniem chłodnicy Phobya Xtreme 200 bo moja sama nie da rady.

 

Teraz pytania czy moja pompka przepompuje ciecz przez 5 bloków połączonych szeregowo i dwie chłodnice. Teraz jestem na gumowych wężach ale zmieniam na sztywne z plexi co mam nadzieję pomoże trochę w przepływie.

 

I jak to połączyć?

Rez z DDc => blok ram => blok na mostek1 => sekcja zasilania => procesor => karta graficzna => chłodnica 1=> chłodnica 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kolejność nie ma znaczenia

2. Pompka spokojnie da radę

3. Zamiana węży na rurki nic ci nie da jeżeli chodzi o przepływ. To się robi tylko dla wyglądu, poza tym elementem same wady i problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...