Skocz do zawartości
Zmajzlik

Wysokie zużycie procesora i RAM'u.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni mój komputer po prostu się męczy.

Użycie procesora przy włączonym AIMP3 > 60%, już nie wspominam nawet o RAM'ie którego wykorzystanie sięga maximum.

Robiłem już chyba wszystko co można było zrobić(oprócz formatowania). Przeczyściłem cały komputer od środka, nałożyłem nową pastę(czy jak się to tam nazywa) pod radiator, zmieniłem kość ramu(brat ma taką samą) i nadal nic.

Zrobiłem defragmentację dysków, oczyściłem wszystko CCleanerem, skany ESET'em nic nie dały - parę wirusów wykryły i od razu zostały usunięte.

Spadki FPS w grach są na tyle poważne, że podczas gry w głupiego NFS U2 na dość dobrym sprzęcie muszę grać na średnich żeby pograć komfortowo.

PC Spec:

CPU: AMD Athlon II X4 640 3,00 GHz

GPU: Nvidia GT430

HDD: Seagate Barracuda 7200.12 500GB ST3500418AS

Motherboard: ASUS M4A77TD

RAM: 6GB DDR3 1333MHz GoodRam

W załącznikach załączam screeny.

Proszę o pomoc! :(

 

Z góry dziękuję

pozdrawiam.

 

PS.:Jeżeli zły dział to najmocniej przepraszam, jestem nowy na forum i nie bardzo wiedziałem gdzie napisać.

post-213206-0-87331400-1419941966.png

post-213206-0-58757500-1419941968_thumb.png

post-213206-0-66525000-1419941970_thumb.png

post-213206-0-51658900-1419942395_thumb.png

post-213206-0-54842500-1419942397_thumb.png

post-213206-0-46546500-1419942399_thumb.png

Edytowane przez Zmajzlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy umiecie czytać? Przecież napisał z początku, że ma 4GB ramu, ale potem, że dokupił 2GB i teraz ma 6GB. Więc nie ma teraz 4 tylko 6.

Czy przeskanował go antywirusem też jest jasno napisane w pierwszym poście!

 

Po pierwsze, mam nadzieję, że nie grasz z włączonym Chrome w tle z otwartymi 10 zakładkami. Bo w momencie robienia screena to on zajmował ponad połowę użytego Ramu.

 

Dysk z 11000 przepracowanych godzin już się najbardziej męczy w tym kompie. Gdy nic nie robisz to pali się czerwona lampka od jego aktywności? Bo ewidentnie jakiś proces wymusza jego stały zapis/odczyt, test od początku do końca był zakłócany. Wyłącz indeksowanie (Windows Search) i wstępne ładowanie do pamięci w usługach (services.msc).

Czy robala nie ma bo Windows świeży? Nie sądze by był to wyznacznik. Jeśli formatowałeś tylko C, a masz więcej partycji/dysków to radzę jednak te malwarebytes odpalić, bo ewidentnie coś jest na rzeczy a ESET może nie wykrywać tego, szczególnie, że wirusy miałeś na dysku wcześniej.

 

PS. Co do wysokiego użycia procka przez AIMPa. Wypróbuj jakiś inny program do muzyki dla testu.

Poza tym, mimo nowej pasty, sprawdź temperatury programem Real Temp. Zostaw programik w tle, pograj trochę, wyłącz i odczytaj maksymalne zanotowane wartości dla wszystkich 4 rdzeni. Może się okazać, że źle nakładasz tą pastę, skoro nawet masz wątpliwości, czy pasta się nazywa pastą.

Edytowane przez DejwiT11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy graniu mam wyłączone wszystko oprócz Steam i Teamspeak'a3.

Wyłączyłem to co pisałeś. Odpalam skanowanie, jadę do sklepu i odpalam gierkę. Zobaczymy :)

Zdjęcia wrzucę po 19.

PS. RealTemp nie działa na AMD(obsługuje tylko podzespoły Intelowskie). Pobrałem Core Temp.

PS2. Opłaca się kupować dysk SSD na tą płytę główną(obsługuje tylko SATA II) czy lepiej kupić nowy motherboard i do tego dwa świeże dyski? Dodam, że nie mam zbyt wysokiego budżetu (nie pracuję, nauka).

Edytowane przez Zmajzlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HWMonitor jest też dobry i przejrzysty, ale co z tego, jak Ci źle pokazuje? Chyba, że to walnięte czujki, to wszystkie będą tak pokazywać.

Chyba, że chodzi Ci o AIMPa, to napisałem, że testowo możesz spróbować w innym, czy tyle wykorzystuje procka, a nie na stałe.

Czego masz za duże zużycie? 30% z 6GB ramu to jest 2GB, całkiem normalna wartość, zależy co masz w autostarcie. Zazwyczaj jeśli system widzi, że ma więcej ramu do dyspozycji, to i więcej wykorzystuje. Zwalnia zasoby wtedy, gdy włączysz grę. Normalna rzecz. Po to dokupiłeś Ram, żeby go wykorzystywać, a nie po to by leżał odłogiem prawda? ;)

 

Wysłane z mojego C6603

Edytowane przez DejwiT11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh takie zdalne pomaganie raczej niewiele pomoże, najlepiej jakby przy tym kompie usiadł ktoś ogarnięty i sprawdzil procesy, co i ile zżera ram i procka, mozliwe że w AIMP jakaś wtyczka niekompatybilna i zaraz staty zużycia w górę, jakaś usługa w autostarcie i to samo

może też kwestia sterowników, zbyt wiele niewiadomych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh takie zdalne pomaganie raczej niewiele pomoże, najlepiej jakby przy tym kompie usiadł ktoś ogarnięty i sprawdzil procesy, co i ile zżera ram i procka, mozliwe że w AIMP jakaś wtyczka niekompatybilna i zaraz staty zużycia w górę, jakaś usługa w autostarcie i to samo

może też kwestia sterowników, zbyt wiele niewiadomych

Jaki proces może zużywać 50% ramu!? 

Temperatury z tego programu od Asusa wrzucę wieczorem - nie mam teraz czasu na odpalanie gier(powrót do szkoły :P)

post-213206-0-25154300-1420550643_thumb.png

post-213206-0-57562200-1420550757_thumb.png

post-213206-0-63946100-1420550760_thumb.png

Edytowane przez Zmajzlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle sama przeglądarka żre Ram. Ile masz zakładek pootwieranych? wyłącz zupełnie Operę i inne przeglądarki jak masz i wtedy zobacz zużycie Ramu.

2GB to normalna rzecz. Ja w tej chwili, przy włączonym wszystkim co potrzebuję i używam, z grającym foobarem w tle i trzema zakładkami w Chrome mam zajęte ponad 3GB Ramu, z czego to nie on jest głównym sprawcą i szczerze mówiąc mi to wisi.

 

post-164893-0-52454900-1420570723_thumb.jpg

 

Porównaj sobie i pomyśl czy masz powód do zmartwień.

 

Po drugie skoro miałeś wirusy i inne robale, które znalazł malawrebytes, może zostawiły w systemie jakieś szkody. Z tym AIMPem i jego apetytem na procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...