Skocz do zawartości
PROplayaPL

Geforce GTX 960 - Oczekiwania , Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

po testach widzę, że jest różnica między 660, a 270. Jednak między 270, a 760 praktycznie nie ma różnicy, zobaczę w jakich cenach uda się wyrwać, z tego co widzę 760 da się dorwać najtaniej za 800zł, a 270 za 710zł, patrzę na karty od MSI, bo mi pasują do kompletu i mają ciche chłodzenie. 90zł za logo nvidii i być może lepszą kulturę pracy, ale z tego co po testach widzę, to pobór prądu taki sam. Wie ktoś jak jest ze spadkami fpsów, bo czytałem, że radki mają większe problemy ze spadkami, dużo gram w fpsy i gwałtowne spadki to najgorsze co może się przydarzyć podczas dobrej zadymy. Jest jeszcze 270x, ale czytałem, że to 270 po OC, a to nie jest dla mnie problem. Fanboyem nie jestem ale ze sterownikami amd już pare razy miałem problemy jednak czy do tego modelu sterowniki są w porządku?

Edytowane przez xBum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli zdobyć rynek dając szerszą szynę tj. 192bit i 3gb vramu lub dając cenę 800zł i nie mówię o referencyjnym modelu tylko już o takim msi gaming. Tak to rzeczywiście albo czekać na radeona albo kupić teraz coś na szybko na przeczekanie. Chyba kupię sobie r9 270(chyba, że jest coś lepszego w cenie 700zł?) i poczekam na rozwój sytuacji, tak w ogóle wiadomo coś kiedy mają wyjść jakieś czerwone ze średniej półki?

Zdobędą rynek - ale notebookowy. Tam 128 bit nie będzie przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lapkach te karty będą super wydajne, wiem bo sam miałem laptopy całe życie i tam niskie TDP to podstawa, z wysokim TDP laptop musi mieć duże chłodzenie przez co jest duży i ciężki, a dodatkowo gorący. Jednak wersje deskopowe przecież mogą mieć duże TDP, bo tu nie ma ograniczeń co do wielkości chłodzenia. To jest błąd robić taką kartę, ten model to powinien się nazywać GT950, a nie GTX960. Chyba zrobię zapytanie w dziale co kupić na dniach dotyczące wyboru mojej karty po tej nie udanej premierze 960tki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy grać w wysokich ;) a nie ultra + max AA.

Też jestem zawiedziony. Chyba każdy spodziewał się nieco lepszej wydajności. Zwłaszcza w tej cenie...

 

A do HTPC karta jest dobrą propozycją: "one new addition that’s been added to GM206 is support for H.265 (HEVC) encoding and decoding. GTX 980’s NVENC video engine offers native support for H.265 encode only, no decode. GM206 also adds native support for HDCP 2.2 content protection over HDMI."

 

Trochę poczekam (może cena spadnie) i kupię do ITXa. Jako zastępca 750Ti oraz tak dla zabawy biosem - zegary, napięcia, pamięć jak najwyżej.

 

--

 

Przeglądam inne recenzje, m.in. THG i ich pomiary odnośnie dokładnego pomiaru prądu przez karty. Asus ze swoim modelem STRIX

się nie popisał (pobór z płyty):

 

05-Asus-GTX-960-Strix-75-Watts-Limit_w_6

 

Natomiast u Gainwarda wygląda to już normalnie:

 

05-Gainward-GTX-960-Phantom-75-Watts-Lim

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy grać w wysokich ;) a nie ultra + max AA.

Też jestem zawiedziony. Chyba każdy spodziewał się nieco lepszej wydajności. Zwłaszcza w tej cenie...

(...)

 

 

Tylko po co sobie od razu strzelać gola gdy można z odrzutów produkcyjnych 970 coś jeszcze skleić po tym jak AMD wyda kolejną grzałkę? 

Aż mnie zęby bolą ze złości że kiedyś było odwrotnie przy FX 5900 Ultra i R9800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny mamy MY, w usa 199$ wiec cena ok, taka sama jak r9 280 i 285. Co nie zmienia faktu że i tak 280 to lepszy wybór.

Nie można lać na nvidię bo to nie jej wina że u nas takie ceny w stosunku do zarobków. Karta cenowo jak na nowość jest dobrze wypozycjonowana, ale nie na naszym rynku.

 

 

Nvidia GeForce GTX 960 review: extremely efficient Full HD graphics card

 

Jak ktoś chce się pośmiać z szyny 128 bit to polecam.

 

P.S. albo nie kopmy leżącego.

 

 

haha, fajny frametime :zonk:

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że ludzie mają bardziej żal o samą wydajność- między gtx770 a gtx970 jest przepaść, a między gtx760 a gtx960 nie ma większej różnicy, a początkowa cena jest tylko takim wkurzającym dodatkiem.

Gtx960 jest konkurencją dla r9 280, prawda? One kosztują po 850zł, a gtx960 najtańsze są po 900zł. Jest szansa że ceny się zrównają więc karta jest raczej dobrze wyceniona.

Mnie najbardziej boli ta wydajność i ilość pamięci , patrząc na to karta powinna być następcą gtx750ti...

Mam wrażenie że gdyby wrzucili do niej szynę 192bit i 3GB  to biłaby spokojnie gtx770 i wtedy ludzie widząc cenę 900-1000zł wyciągali by portfele bez gadania.

Edytowane przez Gerlath
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z powodu tej niszczęsnej szyny  128 bit i marnych 2 GB pamięci, ludzie są niezadowoleni.

 

960-ka jest za droga do swoich zasobów/wydajności i nie zmieni to fakt, że jest to nowa technologia - DX12 + inne wodotryski.

 

Jednym słowem karta została skrzywdzona przez Nvidię szyną i ilością pamięci, bo wydajność pixel jest wysoka, tylko co z tego, jak podsystem pamięci się dławi :(

 

Tak dużo jest w necie wypowiedzi na temat zapychania się 2GB pamięci na karcie, a tutaj znowu 2GB i to ma konkurować z 384 bit 3GB pamięci AMD 280 ?

 

I jeszcze L2 obcięli z 2MB na 1MB.

 

Mini Maxwell ma więcej  L2 jak się nie mylę, bo 2MB  :biggrin:

 

Szkoda, bo czekałem właśnie na kartę wydajności pomiędzy 770 a 780 z nowymi technologiami, a tu klops.

 

Nie kupię    :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej fragment z recenzji na FrazPC:

 

 

GeForce GTX 960, to karta o nierównej wydajności co niestety zawdzięcza wąskiej szynie pamięci i tylko 2GB rozmiarze VRAM. Pewnych rzeczy nie da się zobrazować na wykresie. Dopiero długa rozgrywka wykazuje anomalie związane z użytkowaniem rdzenia GM206. Szczególnie zapamiętaliśmy moment z Far Cry 4 podczas przelotu lotnią. Zwykłe obracanie kamery za pomocą myszki powodowało drastyczne spadki kl./s, których nigdy (z 45 do 26 kl./s) nie uświadczyliśmy podczas użytkowania Radeona R9 280 i GeForce GTX 760.

 

:kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

960 przy tej szynie zachowuje się podobnie jak 750 .

 

Co z tego że czasami ma wysokie osiągi gdy często ma też duże spadki FPS , jak by dali szynę 192-bit / 256-bit to by znacznie to poprawiło sytuację a tak mamy powtórkę z rozrywki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko wina braku konkurencji. Już wcześniej pisałem o syntetycznym obniżeniu szyny obniżając przepustowość posiadanego 660 - klatkował strasznie w dynamicznych scenach. 

Nv ma wyrwę w ziemi pomiędzy 960 a 970 i czeka nas chyba wylew  midów.


Pojawiły się informacje, że w marcu mają pojawić się wersje 4 GB i 128 bit.

 

I że złapią Nessie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, to coś więcej niż mityczna plotka.

Firma inno3d zapowiedziała, że w marcu wyda wersje GeForce'a GTX 960 w wersji z 4 GB pamięci GDDR5 128-bit. Ma to byće model GeForce GTX 960 OC oraz iChill GeForce GTX 960 Ultra. Szczegółowa specyfikacja jeszcze nie jest znana, jednak obydwie mają pracować z podniesionymi taktowaniami. Druga wersja ma się wyróżniać sporym chłodzeniem Air Boss, które ma pozwolić na jeszcze wyższe OC.

Także zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tych 2GB vramu więcej jak szyna zostanie dalej taka wąska, powinni poprawić jedno i drugie, a tak to pewnie wezmą 200zł za 2GB vramu, a wydajność praktycznie nie wzrośnie z powodu wąskiej szyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1639336800_1422097722_thumb.jpg

 

Jakiś czas temu kupiłem 750Ti, potem jak zdrożały sprzedałem i od paru miesięcy czekałem na 960. Wydajnością nieco się zawiodłem,

ale raczej zagości u mnie na dłużej (zapłacę nieco mniej niż oficjalna cena w sklepie).

 

Skoro przesiadka z 750Ti, to na wstępie dwa testy, przy czym 750Ti wykręcona (1425MHz rdzeń, 1500MHz pamięć),

a GTX960 na razie bez żadnych zmian, prosto z pudełka:

 

* Unigine Valley, 1080p, AA2x, Ultra:

750Ti - 1608pkt / 38.4fps

960 - 2251pkt / 53.8fps

 

* 3DMark Firestrike, punktacja 'graphics':

750Ti - 5200pkt

960 - 7530pkt

 

--

Więcej mocy, czyli ile karta żre :)

 

Co mi się nie podoba to pobór w spoczynku. 3-4W waty więcej od 750Ti (33-34W na tę chwilę).

 

W obu testach najczęściej 160-170W, chwilowe wzrosty do 175, 178W.

Tu jedna uwaga - fabrycznie ten Gigabyte ma 1.2V na rdzeniu, na pewno będę zmniejszał.

 

Boost 1316MHz i trzyma cały czas, pamięci 1752MHz, 68* max temp w tej mojej obudowie.

TDP 88.7% w Valley i 93.7% w Firestrike. Napięcie 1.2060V.

 

--

Edit - sprzęt na którym obecnie działam: MSI B85I Gaming __ i5 4440 @ 3.3GHz, 1V __ 8GB 1600,CL9,1.3V __ 2x SSD __ BeQuiet L8 300W __ Win8.

Edytowane przez rzymo
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można go już dostać za 849 pln:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gainward-geforce-gtx960-2gb-ddr5128bit-dvihdmidp-veroc,58254.html

 

Z Twoich wydajności wychodzi 40% przyrost mocy, czyli o tyle, ile jest większa cena.

Słychać ją pod obciążeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40% przyrost na wstępie, a zegary na pewno nieco podniosę.

 

Co do hałasu to ciężko mi pisać, bo mam lekkie zboczenie na punkcie decybeli. To co ja słyszę, to większość osób podsumuje "tego nie słychać, wydaje Ci się" :)

Przy niecałych 70* wentylator rozpędził się do ~1150rpm, w zamkniętej obudowie zaczyna być słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plotki o wersji z 4GB VRAM są już od dawna , tyle że to ma być trochę inna wersja - szersza szyna ( 192-bit lub nawet 256-bit ) , może to 960Ti ?

 

Choć nie wykluczone że będą zwykłe 960 z 4GB VRAM @128-bit .

 

Skoro od dawna pojawiają się karty mające podwojoną ilość VRAM przy nie zmienionej specyfikacji ( GTX660 , GTX760 , GTX770 , R9 270 o kartach pokroju HD7750 / HD7770 / HD7850  nie mówię ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plotki o wersji z 4GB VRAM są już od dawna , tyle że to ma być trochę inna wersja - szersza szyna ( 192-bit lub nawet 256-bit ) , może to 960Ti ?

Jeśli 192bit, to 3GB. Nie może być inaczej ;) Jedno wolne miejsce po dwóch stronach laminatu, czyli 2GB/128bit plus dwie kości po 4Gb (512MB) / 2x 32bit = 3GB/192bit.

 

Tylko nie jestem pewny, czy to 128bit jest ograniczeniem. Bo jak się popatrzy na ilość SP/ROP/TMU w 750Ti to 960 powinna być o połowę wydajniejsza i taka jest. Szersza szyna pamięci może nie dać spodziewanego wzrostu wydajności. Co innego, jakby ją połączyć z chipem 10x SMX - jeśli taki w ogóle się pojawi w segmencie desktop (w mobile jest - 1280 SP / 80 TMU / 48 ROP). W takim przypadku średnia wydajność by podskoczyła o ~1/4 (+ 20-30%).

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzymo... gratulacje :)

 

Pokaż proszę GPU-Z "sensors" z tego demka technologicznego:  http://www.geforce.com/games-applications/pc-applications/a-new-dawn

 

Chciałbym porównać z 750Ti odnośnie wartości "kontroler pamięci".

 

Tu masz fotkę z 750ti z demka A New Dawn (użyłem demka, żeby zawsze była ta sama scena):

 

8644768500_1422110861.jpg

 

Zachodzę w głowę, czy szyna 128 bit w 960 jest za wąska i zaczynam się przychylać, że nie jest :)

 

Dzięki.

 

EDIT: z resztą zobacz na fotki z gier, gdzie GTX 960 i 770 mają identyczne spadki wydajności, a mają przecierz inne kontrolery - 128 vs 256.

 

Tomb Raider w 1920/1080 jest OK:

2509356400_1422095212_thumb.jpg

Ale  w 2560/1440 już klęka, klęka też 256bit szyna GTX770:

7488542100_1422095236_thumb.jpg

W paru innych grach, 960-ka i 770-ka też mają problemy, gdy 280-ka nie:

8401092200_1422095278_thumb.jpg 3179746900_1422095278_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...