Skocz do zawartości
PROplayaPL

Geforce GTX 960 - Oczekiwania , Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Tam gdzie GTX960 = GTX770 to prawie na pewno pamięć się kończy. Obie mają po 2GB, a zobacz o ile wyżej jest R9 280 z 3GB na pokładzie.

Podobnie 285X/2GB vs 280/3GB. Obie karty porównywalne i znów - 280 jest znacznie wyżej, tylko i wyłącznie dlatego, że ma więcej pamięci.

Nie jest mocniejsza, ma po prostu ten 1GB więcej.

 

Z drugiej strony - GTX960 to nie jest przecież karta do Ultra i nigdy nie miała taka być ;) Nie rozumiem osób, które się nastawiały na to,

że GTX960 będzie dużo tańszy od 970, a tylko niewiele wolniejszy i pozwoli na grę w max detalach w 1080/1440...

 

Zachodzę w głowę, czy szyna 128 bit w 960 jest za wąska i zaczynam się przychylać, że nie jest :) - bo nie jest, SP/ROP/TMU ma o połowę więcej, efektywna przepustowość pamięci też o połowę wyższa i faktycznie tak jest. GTX750Ti + 50% = GTX960.

 

Pozwoliłem Rusałce pomęczyć kompa przez kilkanaście minut, wyszło tak:

HSjPZq0.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzymo, zauważyłeś, że Twoja GTX960 ma kontroler pamięci zajęty na poziomie 76%, a mój GTX750ti na 48% ?

 

Ten sam test i te same ustawienia.

 

Ten sam kontroler i pojemność pamięci, ale w GTX960 wyższe taktowanie pamięci i szybszy GPU.

 

To daje popalić magistrali :)

 

 

Za mało tej pamięci w 960, ale coraz przychylniej patrzę na Twoją kartę i to właśnie taką malutką :P

 

Poczekam do wiosny i zobaczę, czy faktycznie wyjdzie karta z 3 lub 4 GB pamięciami i jak będą wyglądały ceny.

 

 

Z drugiej strony, jak pykasz w 1920/1080, to 2GB pamięci wystarczy, bo karta w tej rozdzielczości jest bliska wydajności GTX770.

 

Nie wiem jak po OC... może pomęczysz kartę  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pomęczyłem kartę. Wychodzi tak:

 

2OmRU6o.jpg

 

W ostatniej próbie TDP max 105.7%, Firestrike wypluł ~7000 punktów ogólnie i ~8600 graphics (http://www.3dmark.com/3dm/5650547).

Taktowanie rdzenia wahało się między 1485 a 1493MHz. Na pierwszy rzut oka 1500/2000MHz wydają się stabilnymi ustawieniami, aczkolwiek robi

się głośno. Wentylator rozpędzał się do blisko 1600rpm, temperatura za to ładnie, momentami dobijała do 72*.

 

--

Tekstowo, jakby gdzieś kiedyś się obrazek zapodział (core/mem - valley fps, points - 3dmark firestrike):

1316/1725 MHz - 53.8 fps, 2251 pkt - 7531 pkt

1316/2000 MHz - 57.0 fps, 2383 pkt - 7852 pkt

1493/1752 MHz - 57.1 fps, 2390 pkt - 8157 pkt

1493/2000 MHz - 61.2 fps, 2560 pkt - 8591 pkt

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie wygląda :)

 

Poziom bardzo mocno kręconych GTX 670/AMD 7950 w FireStrike :)

 

Teraz jeszcze tylko uruchomić należaloby  wymagającą grę w 1920/1080 z wysokimi ustawieniami i podać wyniki z fotkami.

 

Ciekawy jestem, czy ta nieszczęsna szyna pamięci zaniża wydajność w rozdzielczościach FHD, czy zabraknie pojemności pamięci, a może będzie ładnie pracować ?

 

 

Aha... wyszła nowa kompilacja systemu WIN10 TP 10.0.9926, która jest pod DX12.

 

Próbowałeś może instalować na próbę ten system i sprawdzałeś wydajność Maxwella ?

 

Wiem, że nie uzyskasz DX12, bo nie ma sterowników, ale może na tym oesie będzie lepsza wydajność Maxwella ?

 

 

 

Sorry za oftop.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rzymo

 

Zarzuć wyniki w Valey w profilu ExtremeHD. U mnie Score 1587, min 21,6, avg 37,9, max 70,3 [FPS]

 

Mój wynik w Fire Strike na 1230/1500 MHz. http://www.3dmark.com/fs/3843117


@leven

 

Zanim DX12 zadomowi się na rynku będzie już GTX 1160.

Nie ma się czym jarać na ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

820zł http://www.kurtmedia.pl/product-pol-595930-VGA-Gigabyte-GTX960-OC-2GB-GDDR5-128bit-2xDVI-HDMI-DP-PCIe3.html

Cena coraz niższa i być może w końcu osiągnie granice 800zł, ja czekam na cichutką wersje od MSI lub na zotaca z 5-letnią gwarą. Ceny idą w dół zobaczymy jak bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko krótka informacja, ile może karta bez ruszania napięć i Power Targetu:

 

~1540MHz rdzeń / 2053MHz pamięć => score: 7145, graphics: 8801

(http://www.3dmark.com/3dm/5664229)

 

(Valley 1920/2xAA => 63.1fps / 2640pkt)

 

Myślałem że ten maluch podkręci się gorzej niż większe, bardziej rozbudowane wersje, a tu niespodzianka.

 

--

Edit:

 

Zszedłem niżej. Dokładnie 1405MHz @ 1.06V i 2000MHz pamięć:

 

3aN6TB9.jpgvpT1y6H.jpg

 

 

Po modyfikacji BIOSu wentylator spowolnił, było 1250-1300rpm przy tym taktowaniu rdzenia, jest niecałe 950rpm i nie więcej niż 62*.

 

* Valley 2xAA -> 58.6fps / 2452pkt

* Firestrike -> score: 6773 / graphics: 8230

* Sky Diver -> score: 18545 / graphics: 27182

 

* pobór mocy - wahania 135-157W, przez większość czasu 145-152W.

 

I to by było na tyle ;)

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ten kurtmedia to ponoć niezły kombinator i nie ma co tam kupować, ale w techplanet już cena za małego gigabite 840zł. Jest coraz lepiej, zwłaszcza, że palit JetStream już za 905zł więc być może jeszcze kilka dni i spadną ceny do tego stopnia, że karta będzie w miarę opłacalna :)

http://techplanet.pl/szukaj/?q=gtx+960&sort=-score&f=categoryid%3A72&sort=price

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzymo... jak karta się sprawuje w grach ?

 

1920/1080 ogarnia bez problemów ?

 

Mini Maxwell działa bardzo ładnie i to wiesz :) a czy GTX960 też jest taki "fajny" ?

 

Szyna 128bit nie powoduje spadków FPS ?

 

AA bardzo mocno wykorzystuje kontroler pamięci karty ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzymo... jak karta się sprawuje w grach ?

 

1920/1080 ogarnia bez problemów ?

A jakie ustawienia byś chciał w tych 1920x1080? Bo jak maksymalne to nie, nie radzi sobie (no chyba że w 30fps).

 

Edit: robiłem ostatnio przenosiny między dyskami, mam całą jedną grę zainstalowaną :) (Wiedźmin 2 EE).

Prawie sam początek, gdy otwierają się wrota machiny oblężniczej i jest atak na żołnierzy na murach. I teraz tak:

* żeby utrzymać 60+ fps na 750Ti to miałem ustawienie medium, dodatkowo z wyłączonym AA i SSAO,

* jak wyżej, czyli 60+ na GTX960 - pomiędzy wysokimi a ultra, oczywiście bez próbkowania, prawie bez różnic w wydajności - w obu trybach trzyma 60+, w obu najczęściej koło 70fps, z podskokami do 80-85fps,

* 1440p, GTX960, wysokie - jak ktoś nie potrzebuje 60fps to da się grać, w tej scenie 40-50fps,

* 1080p, GTX960, ustawienia jak na 750Ti - tu już często > 100 klatek.

 

Mini Maxwell działa bardzo ładnie i to wiesz :) a czy GTX960 też jest taki "fajny" ?

Szyna 128bit nie powoduje spadków FPS ?

Dla mnie 960 jest tak samo fajny jak 750Ti, a nawet ciekawszy ;) Po modyfikacjach żre niewiele więcej od kręconego 750Ti (lepsza wydajność z wata), tak samo go nie słychać, a jest o połowę wydajniejszy.

 

Lepsza byłaby oczywiście karta 3GB/192b, ale cóż, jest co jest.

(cały czas zastanawia mnie to wolne miejsce pod kostki pamięci - czy miała wyjść wersja 3GB/128b - ale po historii 970/3.5GB to już na pewno się taka nie pojawi ;), czy jednak będzie 3GB/192b)

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być niżej, niż 800zł, bo 750Ti kosztuje ponad 600 zł.

 

A GTX 960 jest dobre 50% wydajniejszy od 750Ti.

 

Aktualna cena 820 zł jest coraz atrakcyjniejsza: http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;0112-0;szukaj-gtx+960.htm

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być niżej, niż 800zł, bo 750Ti kosztuje ponad 600 zł.

 

A GTX 960 jest dobre 50% wydajniejszy od 750Ti.

 

Aktualna cena 820 zł jest coraz atrakcyjniejsza: http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;0112-0;szukaj-gtx+960.htm

 

750ti przydałaby się obniżka swoją drogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jest 2GB czy też 1.5GB i 0.5GB :D

820zł jest za małego. Z takim chłodzeniem od MSI za 820zł już bym kupił.

Chciałeś być śmieszny, a nie wyszło :) Polecam zapoznanie się z technikaliami, a dopiero potem dalsze komentowanie.

 

Co do drugiej części to przyznam, że jestem nieco zdziwiony. Do niedawna wersje małe (często z dopiskami mini/ITX) potrafiły być wyraźnie droższe,

tu jest odwrotnie. Mała karta = niższa cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 970 też nie wyglądała na taką co by miała mieć 3.5 i 0.5 a tu jednak błąd w specyfikacji. Może tutaj też jest mniej wszystkiego? :)

Wersja mini mi nie potrzebna, po to kupować tą kartę, żeby była cicha, a taka będzie od msi, palita czy asusa, a one są jak na razie drogie. Ciekawe czy taki zotac coś zaprezentuje, nie powiem 5lat gwary przy późniejszej sprzedaży na pewno się przyda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do drugiej części to przyznam, że jestem nieco zdziwiony. Do niedawna wersje małe (często z dopiskami mini/ITX) potrafiły być wyraźnie droższe,

tu jest odwrotnie. Mała karta = niższa cena.

 

Ludzie mocno narzekaja na halas w werji 970 tego gigabyte'a ITX, wiec tutaj chyba cena=jakosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację. 970'tki z tym chłodzeniem bym nie chciał (za dużo ciepła, żeby móc spowolnić wentylator).

 

U siebie w 960 grzebałem w biosie, by wentylator kręcił się wolniej. Dopiero po tym jestem zadowolony i mogę

napisać, że jest b. cichy pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...