Skocz do zawartości
PROplayaPL

Geforce GTX 960 - Oczekiwania , Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

co do kart z koparek - moja odpowiedź z innego forum:

 

Sam w okolicach marca wygasiłem swoje koparki, bo przestało się to opłacać, zresztą ja kopałem na radkach 7850 bo miały najlepszy stosunek pobieranej mocy do wydajności (kręciły się jak szalone na obniżonym napięciu - color3d rulez). Jeszcze w grudniu 2013 koparka z 4 x 7850 była w stanie zarobić 1200zł na czysto za dobrą noc kopania na starcie jakiegoś altcoina. Dawniej ludzie kupowali radka, po miesiącu z wykopanych BTC/LTC karta się spłacała i mogli kupić kolejnego. Wiele osób dorobiło się sporych kopalni przez takie "pączkowanie". Jak coś to bałbym się tylko kart które ponad 2 lata pracowały w kopalniach, oraz oczywiście kart MSI z serii gaming, którym padały wentylatory i pryskały olejem na kompa (nigdy nie kupię karty MSI, praca w ciężkich warunkach 24/h dobę pokazuje które konstrukcje były dobre a które dziadowskie. Świętym Graalem w erze amatorskiego kopania LTC był właśnie sapphire toxic. GB też nie klękał przy robocie, ale głośny był.

 

Jednym słowem karta pokoparkowa to z reguły dobra okazja, bo sprzęt sprawdzony i często na długiej gwarancji (ludzie montujący koparki na pocz.2014 nie zdążyli już pokopać, bo było za późno). W dodatku jak napisano w wątku - w koparkach liczy się sprawność na watt, a nie ekstremalne podkręcanie i podnoszenie napięcia.

 

Ja kupowałem pokoparkowe zupełnie świadomie. Aktualnie nie ma nic lepszego niż dobry r9 280x w relacji fps do wydanych złotówek. Za gtx 960 przemawia kultura pracy i nowsze technologie, ale to karta od początku projektowana jako mid-end, zaś radek był kiedyś hi-endem. Zależy czy chcesz power czy ciszę i mniejszy pobór prądu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza nie jest aż tak ważna, oczywiście bardzo dobrze aby nie było piszczących cewek. Bo ten odgłos już jest nieprzyjemny , natomiast głośniejsza praca chlodzenia nie jest mi groźna i tak zwykle gram w słuchawkach które trochę tłumia dźwięki + mój palit gts 450 jak się rozpędzi nie jest taki cichy więc człowiek juz przyzwyczajony :grin: .

 

Bardziej rozchodzi się o rozdziałkę w której będe grać. Trochę mało testów w sieci odnośnie mniejszych rozdziałek. Na głównej, w teście karty jest 1600x900 i widać że w niej gtx 960 jest szybszy od r9 280 o kilka klatek. Ciekaw jestem czy dogania r9 280x czy też to już za wysoki progi dla niego.

 

Jeśli chodzi o koparki to ciekawy wpis i mam jakieś spojrzenie na ten temat.

 

Natomiast mam pytanie odnośnie gwarancji. Czy po zakupie takiej karty używanej w razie serwisu faktura(wiadomo że jest na innego właściciela) to jedyny dokument jaki potrzebuje aby gwarancja była uznana czy też potrzebuję jeszcze czegoś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mam pytanie odnośnie gwarancji. Czy po zakupie takiej karty używanej w razie serwisu faktura(wiadomo że jest na innego właściciela) to jedyny dokument jaki potrzebuje aby gwarancja była uznana czy też potrzebuję jeszcze czegoś innego ?

 

Uprawnienia konsumenckie są na pierwszego nabywcę, gwarancja z kolei myślę, że na kolejnego też. Jeśli to takie ważne, celuj w Gigabyte, u nich jest bezproblemowa 36mc procedura RMA za pośrednictwem komputronika i nieważne kto ją zgłasza. Aha - r9 280 odpuść sobie, albo 280X albo gtx 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecę w drugą stronę, zmniejszyłem power target do 68% i leci stabilnie na 1342mhz przy 1.087v. Pobór spadł do 254w. Mógłbyś zapodać swoje ustawienia?

Bawię się tylko w BIOSie (w zakładce PowerTable niczego nie zmieniałem - nie było takiej potrzeby):

 

7ULWXLX.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to się wstrzymaj... Ja chciałem coś na szybko kupić, bo mam już dosyć grania na integrze, ale kurs dolara jest na tyle wysoki, że zakup w tym momencie jest nie opłacalny, dodatkowo za niedługo mają być radki 370 i gtx960ti może też wyjdzie. Teraz jest chyba najgorszy czas na kupno.(nikt nie przewidzi co będzie dalej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

280x kupi za 600-700, za jakiś czas 960gti (o ile się w ogóle pojawi)  spadnie do ok 1000-1100. Więc dopłaci ok 500zł , masz rację, za może 10% może trochę więcej wydajności.

 

Ale nie tylko chodzi o wydajność - sam zmieniłem świadomie 280x tri-x na 960 i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - a bo widzisz, są dwie koncepcje: maksymalna ilość fps'ów za daną kwotę, reszta się nie liczy (pobór mocy, hałas, obsługiwane/wspierane technologie). Koncepcja nr 2 - dopłacam za cichszą pracę, lepszy stosunek fps'ów z wata, itp.

 

Ja zdecydowanie jestem za opcją nr 2, ale rozumiem tych pierwszych i nie krytykuję ;) Każdy ma inne priorytety.

 

Analogiczne z samochodami - nie kupię najtańszego czy najbszybszego w danej klasie (który wychodzi najlepiej w przeliczeniu złotówek na przejechany kilometr), bez zwracania uwagi na resztę, tylko dopłacę za dodatkowe opcje, np. ciekawsze wyposażenie, czy nowocześniejszy silnik.

Edytowane przez rzymo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to się wstrzymaj... Ja chciałem coś na szybko kupić, bo mam już dosyć grania na integrze, ale kurs dolara jest na tyle wysoki, że zakup w tym momencie jest nie opłacalny, dodatkowo za niedługo mają być radki 370 i gtx960ti może też wyjdzie. Teraz jest chyba najgorszy czas na kupno.(nikt nie przewidzi co będzie dalej)

 

I co będzie jechał na integrze przez 3 miesiące by oszczędzić 10% przy  optymistycznym założeniu, że dolar zejdzie do 3,40 ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co napisałeś ale on zmienił 280x na gtx960 i dopłacił do tego.

 

 

Tak, zmieniłem i tak - dopłąciłem do tego troszkę. Abstrahując od faktu, że karty graficzne stanowią najbardziej przepłacaną część hardware przez entuzjastów PC, to tak jak pisał rzymo - są dwie koncepcje. Ja patrzę po kątem użytkowym - jakieś 80% czasu przy kompie moja grafika spędza w idle czyli 135mhz obecnie ;). Radki 280x są fajne, miałem kilka i nawet zarobiły dla mnie trochę pieniędzy. Ale nie potrzebuję takiej karty w swoim kompie na codzień. Albo inaczej - chciałbym takiego radka 280x któy w idle bierze tak mało prądu jak nvidia a w stresie jest niesłyszalny.W głupim youtube przyspieszał do 500mhz (po co tyle?, nvidia - dalej 135mhz). Dla mnie nv to wyższa kultura pracy. Mam nuca który od miesiąca potrafi pół-sprzętowo dekodować H265 na swojej bidnej HD Graphics, 280x - nie ma takiej akceleracji. 960tka - w obie strony, sprzętowy enkoder i dekoder, pojawiają się pierwsze testy z których wynika, że to jedyne gpu na dzień dzisiejszy z takimi możliwościami, a niedługo mediacoder będzie miał support dla GM206 (nvidia wypuściła sdk).

 

Dodatkowo - w jednej z gier w które wciąż gram (WoT) czas generowania klatek przez radeony jest wyższy niż nvidia. Jak zmieniłem na radka z 660ti to niby fpsy były takie (60) same ale sama rozgrywka nie wyglądała już tak płynnie.Tak było na 7850/270/270x/7970/280x. Trochę to ciężko opisać słowami, ale jest to dla mnie widoczne. na 960-tce znów jest normalnie.

 

Każdy obóz miał swoje hity - dawno temu gf2mx, potem ti4200, którego rozniósł radeon 9500/9700, świetny X800XL, potem kultowa gtx8800 itd itd (obecnie taką kartą jest imho mimo wszystko 970tka). Ja się zgadzam, że w prawie każdej grze 280x pierze 960tkę, ale nie samymi fps człowiek żyje.

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co będzie jechał na integrze przez 3 miesiące by oszczędzić 10% przy  optymistycznym założeniu, że dolar zejdzie do 3,40 ?

Sam jadę na integrze i w dużo gier spokojnie da się grać, ja swoją integre wykręciłem do 1.6Ghz, a samego procka do 4.6Ghz, do tego dobry ram i śmiga całkiem całkiem. W bf3 na ultra nie pograsz, ale na najniższych nawet szło grać, choć IMO jak nie ma stabilnych 60fpsów to w fpsy nie ma co grać. Za to takie COH2, CS:GO czy WOT chodzą bez problemu oczywiście nie w ultra ale jest git. Dlatego jeśli pytasz czy ma jechać na integrze, a może chwile poczekać i go to nie zbawi to jak dla mnie tak warto poczekać, wysoki kurs dolara i niska cena paliwa jest ustawiona politycznie(nie będę się rozpisywał, jednak jeśli ktoś skojarzył Rosję,Arabie Saudyjską i politykę USA to dobrze)

W każdym razie to zniknie, tj. dolar wróci do swojej normalnej ceny, a nowe karty zapewnią dobrą wydajność w full hd. Jak dla mnie gtx960 jest trochę za słabe do fullhd, a dodatkowo wysoki kurs dolara tylko zniechęca do zakupu więc czekam i jadę na integrze. Chciałbym zauważyć, że to 10% o których piszesz to jest ~100zł, są tacy co zarabiają 1200zł/miesiąc i dla nich to 100zł może robić różnice.

Wyjdą radki, wyjdą wersie TI, spadnie dolar to będzie czas na zakupy, na razie trzeba się wstrzymać i tyle. Jak ktoś bardzo potrzebuje na już to oczywiście sobie coś kupi na chwile i najlepiej niech sobie kupi na ten okres coś używanego, bo przynajmniej na odsprzedawaniu za jakiś czas dużo nie straci jakby stracił gdyby kupił nówkę ze sklepu. Jak dla mnie taki radek 270 na chwile chyba będzie najbardziej opłacalny, bo dużo się nie wyda, w high się pogra, a i dużo się nie straci za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do giercujących posiadaczy GTX 960 mam pytanie, jak wygląda temat ze spadkami animacji w dynamicznej rozgrywce ? Wąska szyna przydusza i powoduje spadki animacji przy gwałtownym rozglądaniu się etc ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to i ja dołożę 3 grosze.

Właśnie koledze sprzedałem MSI GTX 660 OC za 500zł z jeszcze 2 letnią gwarancję (tak, wiem dobry zakup) i... chciałbym coś z GTX za ok 1000zł (± 200)

Poważnie zastanawiam się nad 960-ką, ale porażają mnie różnice kilku klatek wydajności w AC Unity względem GTX 660. WTF!

Czekam na Ti, ale .. sami wiecie. Jedyna, alternatywą jest 970-ka.. tylko cena. Tym bardziej, że siedzę na monitorze 21:9 z trochę wyższą rozdzielczością niż FHD.

Dodatkowo nie jestem pewny zasilacza Della 525W (niby ma 3 linie 12V 18A) i na znamionówce jest napisane, że można podłączyć max 500W, dlatego daruję sobie karty "watożerne".

Komp jak w stopce (bez 660-ki).

 

Co polecacie zrobić?

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho zostaje ci tylko GTX 960  i cięcie detali.

W przypadku 970 musiałbyś wymienić raczej zasilacz (grafa wymaga mocnej linii 12V ~28A) a to już byłby koszt z 1800zł za całość

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie zastanawiam się nad 960-ką, ale porażają mnie różnice kilku klatek wydajności w AC Unity względem GTX 660. WTF!

Na Ultra? Jeśli tak i musisz mieć najwyższe ustawienia, to GTX960 nie jest dla Ciebie. Jeśli nie masz oporów przed zmniejszaniem detali, to 960'tka będzie dużo szybsza od 660 i zapewni płynną grę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzymo
Nie na ultra, tylko widząc tę różnicę w benchu to mi szczena opadła, w innych grach już jest znacznie lepiej. Mnie wystarczą mid , high bez wodotrysków typu antyaliasingi itp. Natywna bez tego też dobrze wygląda. Wystrzegam się tylko innej rozdzialki niż natywna, bo to źle wygląda. Druga sprawa 2GB ram, to już może być mało dla tej rozdziałki. Wolałbym mieć te min obecnie 3,5GB :-P Dlatego poczekam czy czasem ta z 4GB nie będzie czasem Ti. Do marca, kwietnia dam radę. Tym bardziej, że chyba zagłębię się w Pillars of Eternity 8-) a później w Torment-a.

HeatheN
W tym dellu są 3 linie po 18A w trybie combine ok 42A(chyba) . Gość wsadził do tego Della 970-ke i mu chodzi (elektroda). Praktycznie ten dell powinien uciagnac SLi z dwóch Quadro 5600 lub 4600. Inna sprawa, że szukam, czy da się tam wsadzić jakiś zamiennik ATX, choć przeróbka zasilania procka pewnie będzie wymagana.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych?page=0,20

 

Zestaw testowy z 970 bierze ok 420W z gniazdka. Z kręconym prockiem na 4,5GHz.

 

Wkurza mnie, że w Dell nie wiem, czy te 500W na liniach to życzenie, czy realia.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/81-0eBjEq-L._SL1500_.jpg

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie na ultra, tylko widząc tę różnicę w benchu to mi szczena opadła," - a gdzie? Bo wszędzie gdzie patrzę, to przy ustawieniach niższych niż Ultra to 660 vs 960 jest wielka różnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premiera_geforce_gtx_960_test_kart_graficznych_za_1000_zlotych?page=0,7

 

Jak widzę to testują tu na High. 

Przy założeniu, że chcę gać w 2560*1080 może być krucho, a chciałbym mieć te ok 30-40 FPS. Tylko czy zejście z wodotryskami mi na to pozwoli (Bloom / MSAA x2 / HBAO+ mogę wyłączyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mnie wystarczą mid , high bez wodotrysków typu antyaliasingi itp. Natywna bez tego też dobrze wygląda. Wystrzegam się tylko innej rozdzialki niż natywna, bo to źle wygląda.

 

Jeśli to coś pomoże w wyborze, mam monitor 21:9 i rozdzialke 2560x1080. Nowy wolf chodzi ok (tzn 60fps) delikatnie zminiejszylem rozdz.cieni. Dying light osiągnie 60fps na texturach med , bez nvidia hbao i czegoś tam jeszcze. WoT pyka na maxa. Rozdz native bez AA, vsync 60fps. Civ Beyond, 60fps na full, mało obciąża grafikę, bo komp w trakcie gry ciągnie jakieś 120w. Karta chodzi mi 1464 , memki dałem na 7800mhz. Biosami, mimo wytycznych kolegów, jeszcze się nie bawiłem.

 

imho bez wodotrysków każda produkcja powinna dać radę. zasilacz 500w też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem sobie wyczyny tej karty EVGA GeForce GTX 960 SuperSC na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=8yxaeMCM5fk

i źle nie ma, AC Unity sknocili z deczko, ale tutaj mało która karta wydala.

 

Przy cenie poniżej 900zł, a wręcz blisko 800zł zaczyna mieć to sens, szczególnie, że podobno dobrze znosi OC - rdzeń ponad 1500 i pamiątki 7800.

 

Teraz tylko poczekać na Ti z 4GB i zdecydować... Ten 1-2 miesiące wytrzymam jeszcze, haha.. chyba.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja się zastanawiałem przez kilka dni czy z GTX 660 przesiąść się na 960 czy używaną 770. Przejrzałem testy i stwierdziłem, że 960 mi bardziej pasuje. Pobiera tyle samo energii co 660 a wydajność ma niewiele niższą od 770. Dzięki aktulizacjom sterowników czasem zrównuje się z nią i nawet wyprzedza. Dochodzi DX12 i MFAA który też dzięki sterownikom jest już dostępny w 24 grach http://www.geforce.co.uk/hardware/technology/mfaa/gamesMiałem czekać na GTX 960 Ti 4GB ale dziś kupiłem MSI 960 Gaming (powinna dotrzeć w poniedziałek). 

 

Jesli chodzi o wydajność 660/960 w AC: Unity to pewne ustawienia w niewielkim stopniu wpływaja na jakość obrazu a zyskuje się kilka FPS więcej. Dotyczy to głównie przejścia textur z Ultra High na High i Environmental Quality z Ultra High na Very High.  Ciekawy poradnik dostępny jest tutaj http://www.geforce.co.uk/whats-new/guides/assassins-creed-unity-graphics-and-performance-guideMała różnica w wydajności między tymi kartami przy ustawieniu wszystkiego na max według mnie wynika z tego, że ustawiając textury na Ultra zatyka się bufor pamięci - to ustawienie dla kart z 4GB RAM, High natomiast jest dla kart z 3GB ale karty z 2GB radzą z nim sobie jako tako. Jak dojdzie karta to sprawdzę wpływ tych ustawień na wydajność 960 względem 660.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC Unity to taka zagwozdka optymalizacyjna, nie wiem, czy już po tych patchach 1.4 chodzi to normalnie, ale na 660-tce był w zasadzie w mojej rozdzielczości grywalny na min ustawieniach powiedzmy... do marginalnej akceptacji. Sam widzisz minimalne wg Ubi GTX 680 - raczej 960-ka go nie "łyknie". Chętnie usłyszę jak ci się sprawuje w AC Unity. Mimo wszystko FHD do mojej rozdzielczości znacznie mniej wymaga mocy.

 

AMD przygrało z przyszłymi nówkami z nami jak zawsze poza high endem, tak, że czekam na Ti, jak doczekam, haha i popatrze jak to cennikowo wyjdzie do odgrzanych AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś był zainteresowany: najlepszy koder video już obsługuje kodowanie do H265 w NVENC SDK 5.0:

 

http://blog.mediacoderhq.com/mediacoder-nvenc/

 

Z GF nowej generacji to właśnie 960tka ma najmocniejszy sprzętowy enkoder i jako pierwsza karta graficzna w ogóle obsługuje dekodowanie sprzętowe. Niedługo potplayer będzie obsługiwał gtx 960 w trybie hardware (w mad vr chyba już działa).

A co do kodowania, spodziewam się teraz wysypu releasów w h265. i7 4930k wyciąga 9.5 fps, a koder w geforce jest w stanie pociągnąć aż 4K w realtime. Zresztą niektóre grupy już wypuszczają perełki w stylu filmu w fullhd + 2/3 ścieżki dźwiękowe o wadze 1GB, lub Hobbita 48fps 1080p o wadze 3.7GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...