Skocz do zawartości
PROplayaPL

Geforce GTX 960 - Oczekiwania , Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie taki może być efekt dodania 2 GB do "wątlej" szyny 128Bit w GTX960.

 

Gdyby GTX960 4GB przegonił w tych grach (spoiler w poście nr. 265) R9 280 3GB  i cena 960-ki nie przekroczy 850zł, to sprzedaję Mini Maxwella i kupuję GTX960 4GB :)

 

Pełne sprzętowe wsparcie DX12 + mnóstwo wodotrysków  przy całkiem dobrej wydajności i maleńkim poborze mocy.

 

 

Zasilacz mam 8 letni... Zalman 600HP i zamiast brakować mu mocy,  zasilacz już praktycznie jest na emeryturze i "łowi" ryby :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie do was, nie chcę zakładać nowego tematu.
Odrzuca mnie gtx 970 ze względu na problem z pamięcią, na placu boju pozostała R9 290/290x(używka). Bylem już zdecydowany, a tu w tym miesiącu wychodzą 960 z 4gb. Jak wypadną wg. was w porównaniu do Radeonów? Oczywiście jestem świadomy różnicy w cenie 960 i r9 290x, tylko jeśli różnica byłaby minimalna to z chęcią przyoszczędzę lub skuszę się na nową kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zupełnie inna półka wydajnościowa.

 

Ilość pamięci nie da wiele GTX960, bo to średniak, a R9 290/290X to wyższa półka.

 

 

No i jak nie ma dla Ciebie znaczenia nowe API DX12 + inne wodotryski od Maxwella, można też się zainteresować  GTX780.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się szaleństwo cenowe - Gigabyte G1 4GB pre-order 208 funtów. Przy obecnym kursie to 1185pln ... http://www.ebuyer.com/704629-gigabyte-geforce-gtx-960-g1-gaming-4gb-gddr5-dual-link-dvi-hdmi-gv-n960g1-gaming-4gd

 

@leven, mój 6,5 letni Corsair 620HX też się nudzi ... chyba zacznę procka cisnąć :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak GTX960 4GB nie poleci do użytkownika za 110zł, to spadnie do 900zł i niżej.

 

Tak jak było z 2GB GTX960 :)

 

 

Testy... pokażcie testy 2GB vs 4GB - interesują Nas tylko tytuły, które zabijają 2GB pamięci karty.

 

Reszty nie da się przeskoczyć.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się szaleństwo cenowe - Gigabyte G1 4GB pre-order 208 funtów. Przy obecnym kursie to 1185pln ... http://www.ebuyer.com/704629-gigabyte-geforce-gtx-960-g1-gaming-4gb-gddr5-dual-link-dvi-hdmi-gv-n960g1-gaming-4gd

 

@leven, mój 6,5 letni Corsair 620HX też się nudzi ... chyba zacznę procka cisnąć :wink2:

 

Na takim zasilaczu to pewnie quad SLI by poszło tych 960 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzę bo na moją płytę wchodzą tylko 3 karty :wink2:  960 w SLI sparowana z i7 4770 w Furmarku ciągnie 305W więc quad jest możliwy ... http://www.pcpop.com/doc/1/1077/1077108_all.shtml

 

 

Asus STRIX 4GB - na razie dosłownie bezcenny ... http://cenowarka.pl/asus-strix-gtx960-dc2oc-4gd5-a1240219.html

 

 

UPDATE

 

DX12 ma zwiększyć wydajność w grach do 20%. Więcej o technologii i nowych funkcjach ... http://gamingbolt.com/directx-12-analysis-new-rendering-features-executeindirect-performance-comparisons

 

 

MSI 4GB na wpół oficjalnie :wink2:

 

11027937_949617011724815_708285362710329

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zagalopowałeś. Kolejna generacja chyba faktycznie będzie musiała mieć instrukcję oddychania odtwarzaną w słuchawkach.

Jestem niepoprawnym optymistą. Pewnie nie oglądał pomysłowego Dobromira... ale wciąż mam nadzieję.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko dobrze kumasz :)

 

Wyższe modele muszą być wydajniejsze, ale też droższe.

 

Najważniejsza jest jakość, no bo co po skaczącym FPS i marnej grafice, jak można utrzymać płynność przy niższym FPS + wodotryski ?

 

 

Podoba Ci się np. GTX970, to go sobie zostawiasz.

 

Ma wszystko co ma do zaoferowania WIN10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz chyba nie istnieje taka gra, żeby był jakikolwiek spadek FPS przy takiej karcie? :o

Zawsze mi się wydawało, że gdy ktoś teraz wydaje 1000-2000 zł na kartę graficzną to spokojnie ona będzie dobra przez 5 lat bez przycinek FPS.

Czy to nie działa w taki sposób i gry za bardzo idą na przód? :x

 

Z tego co widziałem to ta grafika wyciąga 150 fps w BF4 na ultra :P

Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś nie rozumiem :D Wychodzi np GTX 960 i ludzie zaczynają ją kupować. Wychodzi GTX 960 Ti i co dalej ? Będą sprzedawać GTX 960, żeby kupić GTX 960 Ti ? ;>

 

Nie, dokupią drugiego GTX 960 i będą mieli wydajność 980 za niższą cenę :wink2:

 

 

Wracając do newsów - ASUS SRTIX 4GB ma już cenę choć jeszcze nie u nas http://www.cclonline.com/product/174035/90YV07Q0-M0NA00-/Graphics-Cards/ASUS-Strix-GeForce-GTX-960-4GB-Graphics-Card/VGA2838/:zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unsure: Hmm... 1150-1250pln to już za dużo jak na tą kartę.

Gigabyte GeForce GTX 970 OC (GV-N970IXOC-4GD) kosztuje najtaniej 1430.Różnica w cenie nie taka straszna a w wydajności i owszem

Edytowane przez Klaus
nie wklejaj formatowanego tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...