Skocz do zawartości
PROplayaPL

Geforce GTX 960 - Oczekiwania , Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym unikał jak ognia MSI - brak kontaktu jak coś się dzieje. Mam asusa strix, ale jak by mi zależało na cenie to kupiłbym palita.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym unikał jak ognia MSI - brak kontaktu jak coś się dzieje. Mam asusa strix, ale jak by mi zależało na cenie to kupiłbym palita.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

Podobno MSI nie naprawia kart a daje nowe. Kontakt dla mnie mało ważny, bo gwarę realizuje mi zazwyczaj sklep.. a soft MSI ma dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft to bez znaczenia, działa na każdej karcie.

 

Coż ja nie chce mieć nic od firmy widmo ale to moje zdanie. Pamiętaj, że są gadżety które nie mają gwarancji a możesz ich nie dostać.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym unikał jak ognia MSI - brak kontaktu jak coś się dzieje. Mam asusa strix, ale jak by mi zależało na cenie to kupiłbym palita.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Ja oddałem płytę MSI do reklamacji (po nieudanej aktualizacji biosu) i po 2 tygodniach dostałem nową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na razie wygląda na to, że kupię ASUS Strix,

 

uważaj na te Strixy, bo mają coś zrąbane z poborem prądu - starsznie skacze , czasem ponad możliwości złącza pciex i wtyczki. Są gdzieś testy na to (legitreviews?). Co do ciszy, większość i ile nie kazda 960tka zatrzymuje wentyle w idle. od siebie mogę powiedzieć, że gb g1 gaming jest bardzo cicha, natomiast mozesz pomyslec na gb windforce (2 wentyle) wydajnościowo nie powinno być różnicy od g1 gaming i też jest cichy.

 

tutaj ten test:

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-960,4038-8.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest problem z OC tej padaki z podpisu (zotac 960 4gb). W FireStrike'u boost trzyma w miarę ładnie (1455 MHz), ale w Wiedźminie3 zjeżdżają nawet niżej (okolice 1300), niż na stocku (okolice 1350, mocno skacze). Czytam o tych BIOSach, ale czuję, że sam mogłem coś namieszać. 

 

Rzuci ktoś okiem? Coś podpowie? Zakładki Power Table kompletnie nie rozumiem. Zrobienie sobie ściągawki z tego, co wcześniej Leven i Side wrzucali, to dobry pomysł?

BIOS zotaca https://dl.dropboxusercontent.com/u/33529773/GTX960%20BIosMOD/GM206.rom

Moje próby https://dl.dropboxusercontent.com/u/33529773/GTX960%20BIosMOD/modBIOS1.rom

 

Co by mnie interesowało - wspominacie o wyłączeniu boosta + ten stały Power Target.

Zegar, myślę, że w okolicach 1430-1450MHz. Na stock  max napięcie jakie zaobserwowałem, to 1,21V. Pamięci bez zmian. 

 

Kilka minut w Wiedźminie

 

wGMniLu.jpg

 

Widzę na różowo trochę. Temperatury przekroczyły (82*C) biosowy Temp target (80*C) dlatego zegary zrzuca?

Edytowane przez Meccaryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Od dawna (bo od czasów celerona 400 MHZ i VooDoo 3) nie bawiłem się w OC - po prostu mnie to nie kręciło.

Kilka dni temu korzystając z okazji (nowy komp i kilka dni wolnych) postanowiłem się trochę pobawić jak za czasów liceum i spędziłem kilka godzin z  OCGuru2 i benchmarkami. "Parę" klatek udało się więcej wyciągnąć więc postanowiłem nieco zasięgnąć informacji od kogoś bardziej oblatanego niż ja.

 

Kupując kartę szukałem informacji o gtx 960 i w sieci znalazłem kanał jednego gościa, wymieniliśmy kilka uwag, i dowiedziałem się że on swoją kartę podkręcił stabilnie do 1509mhz (ciekawe tylko czy to wartość w "boost") a pamięć do 1980 mhz - bez zabawy napięciem.

U mnie udało się dojechać do ok. 1400 (1450 w boost) i ok 1900 na pamięciach. Przy wpisaniu większych wartości - wtedy karta  w trybie boost osiągała pod 1500mhz - zapuszczony benchmark przycinał się a wartości w OCGuru 2 były resetowane do domyślnych (GPU 1241/1304 BOOST, DDR5 - 7010mhz czyli ok. 1753mhz "na kanał" czy jak się tam określa taktowanie pojedynczej kości ).

 

W związku z tym mam kilka pytań:

 

1)Czy tak niskie (w stosunku do ustawień innych graczy) takty jakie udało mi się uzyskać to wina programu (OC Guru 2), biosu czy po prostu taka karta mi się trafiła ? Łyknąłem tą Gigabyte G1 bo miała mieć niezłe rezerwy na OC , mimo fabrycznie podniesionych taktów ... Zastanawiam się , czy inna metoda (z podniesieniem napięć) lub program pozwolą mojej karcie bardziej rozwinąć skrzydła ?? Poprowadziłby mnie ktoś "za rękę" przez ten temat - jestem zielony jak szczypior na wiosnę, ale zawzięty jak pitbulle DMX-a :P

 

2)Jakie wyniki dla porównywalnych modeli można uzyskać ? Zastanawia mnie czy parametr jaki ten gość mi podał to wartość "BASE" czy "BOOST" - nawet jak boost , to mnie przy 475 (jesli dobrze pamiętam) w boost wywalało, a nie mam  porównania z innymi graczami.

 

3)Jak w tym nieszczęsnym OC Guru 2 zapisać "na stałe" efekt OC ? Biorę profil np. 2, przeprowadzam na nim testy, uzyskuję jakieś stabilne wartości, blokuje "kłódką" a po ponownym uruchomieniu kompa np. na drugi dzień  przywracają się ustawienia "fabryczne".

 

Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może użyj programu Afterburner zamiast OCguru.

 

http://www.guru3d.com/files-details/msi-afterburner-beta-download.html

właśnie tak miałem zrobić - koleżka, który kręcił swojego gtx960 używał Afterburnera. Ciekawe czy rodzaj programu będzie miał wpływ na stabilność karty i osiągi ?

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

przy podobnych wartościach jak OC Guru się wykrzacza - kurde czyżby nie dało się rdzenia ustawić na 1500 bez ruszania napięcia ? Jakbym wiedział , że tak to kijowo będzie reagować na zmianę taktów, to mogłem kupić kilka dych tańszy model - choć tu mam pasywne chłodzenie i jest to duży plus.

Edytowane przez jaruone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC kart to loteria, firma ani model niczego nie gwarantują. 960 na rdzeniu w boost idą od 1450-1600 MHz. Jest takie ryzyko, że bez podbicia napięcia nie osiągniesz 1500. Podbija napięcie i zobacz czy wzrost MHz i wydajności jest "opłacalny". Moja sztuka MSI Gaming bez zmiany napięcia idzie 1550MHz z wentylatorem na 50%, z max napięciem 1600MHz ale gram przeważnie na 1550 bez podbicia. 50Mhz daje przeważnie 0,5 do 1 FPS w zależności od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy te wartości są na boost czy po uruchomieniu w grze ?

Bo odkryłem że jak ustawię zegary na base jako 1362 to na boost podbija do ponad 1400, ale w grach już pod 1530 :) I wydaje mi się, że koledzy którzy pisali o kręceniu właśnie tą wartość podają.

 

A teraz trochę temat poboczny, ale oczywiście związany z GTX960 

Przy okazji zabaw z karta zauważyłem jedną rzecz, która nie daje mi spokoju - screen tearing na TV podpiętym przez HDMI (a monitor przez DVI).

A w zasadzie nie sam efekt, tylko chyba moje przewrażliwienie na tym punkcie ... :) Ogólnie mam wyczulony wzrok i np. na swoim TV zauważam od razu tzw. vertical banding w trakcie meczu, a pozostali widzowie dopiero jak im pokazałem o co chodzi wyłapali to i potwierdzili z podziwem patrząc na bystrość oka :)  choć w tym przypadku to akurat wada - kumpel kupi sprzęt za 1500 zł i zadowolony, ja wydam 2 razy tyle żeby uniknąć problemu z obrazem i mam lipę. Wracając do tematu.

Zainstalowałem sobie Tomb Raidera i w pierwszym filmiku z rozbiciem statku są bardzo dynamicznie kręcone sceny - złapałem fazę , że jakoś tak w widoczny sposób nakładają się na siebie klatki. Zacząłem szukać w necie informacji i trafiłem na temat screen tearing. Włączyłem w sterownikach synchronizację pionową na adaptacyjną - mimo iż rzeczone nakładanie klatek odbywa się (? - znak zapytania, bo nie wiem czy to nie mój wymysł ) horyzontalnie. O temacie zapomniałem do wieczora - odpaliłem odcinek Ripper Street (co prawda w nie najlepszej jakości - 480p mający z 400 mb) i jedna z pierwszych scen to  dynamiczna walka pięściarska - poziome przejścia między klatkami były widoczne. Usunąłem Afterburnera, w panice walnąłem nawet szybki format (świeży system miałem postawiony, więc w 30 minut w trakcie Wiadomości to ogarnąłem :P) - wciąż to samo. Na szczęście wpadłem na pomysł podpięcia kompa przez integrę do TV i wyłączenie na ten czas GTX960 - też rwanie klatek.

Trochę się uspokoiłem, że to nie skopana nieumiejętnym kręceniem karta (inna sprawa, ze w czasie gry w TR wszystko jest cycuś - tylko w tym dynamicznym renderze i na filmie coś mi nie spasowało) , jednak teraz dość podejrzliwie się przyglądam każdej animacji ;)

Mam do Was pytanie, macie jakieś patenty na polepszenie płynności obrazu, zarówno w grach jak i filmach (zainstalowałem po resecie KMPlayer) i coś podpowiecie ?? W necie znalazłem rady odnośnie włączenia AERO i ustawieniu trybu adaptacyjnego w synchronizacji pionowej, pytanie czy coś jeszcze można "poprawić" by oszukać oko?

Monitor z lepszą częstotliwością nie wchodzi w grę (w sumie i tak gram na TV z padem w ręku - oczywiście w to co jest grywalne na padzie, czyli w zasadzie wszystkie TPP - a w nie lubię grać).

Z ponad miesiąc temu miałem w kompie Radka 4850 i tv podpięty przez przejściówkę DVI ->HDMI (nie miałem na karcie wyjścia HDMI) i wydaje mi się, że ustawienia były lepsze a filmy jakoś "lepiej chodziły" - nie dam sobie ręki uciąć, ale chyba korzystałem z jakiś poradników ustawień lata temu - komp śmigał bez formatu ze 2 lata jak nie lepiej (dbałem o system :P) to już nie pamiętam. A może podpięty przez HDMI TV coś nie trybi ? Lub to tylko przewrażliwienie i po prostu na starym kompie nie zwracałem na takie rzeczy uwagi ?

 

Ogólnie będę wdzięczny za wszystkie rady / opinie - nie korzystałem z kart "zielonych" więc nie wiem co można sobie poprawić, na co zwrócić uwagę, co zaznaczyć a co odznaczyć w sterownikach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 960 gigabyte 2 gb ram windforce. Wczoraj podłączona do kompa, zainstalowany windows 7 na nowym ssd. Dzisiaj przyszedł czas na pierwsze testy. Na pierwszy ogień poszedł wolfenstein new order. Nie było wielkiej różnicy względem starego gtx 480. Po ok 30 min grania, dalsza rozgrywka stała sie niemożliwa. Nie można tego nazwać spadkiem fps , gra prawie stała w miejscu. Zaraz potem uruchomiłem "dirty bomb" i też nie da się ugrać, a wczoraj podczas 5 minutowej próby było super. Macie jakieś pomysły?

 

komputer intel i5 760, 8 gb ramu 1333. Zasilacz jest mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Gdyby ktoś miał podobny to przełożyłem gpu w główne gniazdo pci-e. Co ciekawe, karta znalazła się w drugim slocie, gdyż poprzednia gtx 480 w głównym pci-e zawieszała komputer już przed wejściem do bios'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, sprawdzałem stabilność karty.

 

Doszedłem do około 1480MHz + 4140MHz na pamięciach. Czemu wynik jest tak niski? Widziałem jak redakcje testują to wychodzi im średnio ponad 1540MHz + 4100MHz. Pamięci poszły super, ale rdzeń tragedia.

 

Czy możecie spojrzeć w mój bios? Przy nim mam 100% stabilne ustawienia.

 

https://www.dropbox.com/s/uzbjt9zl3imtixt/mod.rom?dl=0

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500MHz rdzeń i 8000MHz pamięci wystarczy.

Powyżej już możesz zauważyć spadek wydajności.

Każda karta różnie ci pozwoli, indywidualna sprawa. ASIC tu dosyć ważny, ale reguły nie ma.

 

1480MHz to nie jest tragiczne.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, sprawdzałem w kilku benchmarkach i 1506/4100Mhz trzymała jak skała.

 

Nie gram dużo na PC, praktycznie wcale. Zacząłem teraz w Dying Lighta grać, w logach widzę błąd {00:12:40.897} ERRR: [Renderer]   > [sRendererAPI::RCreateTexture2D] Failed to create 2D texture (DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED / Hardware device removed.)

 

Czyli domyślam się, że karta straciła sprawność. Zjechałem do 1455MHz na rdzeniu i to samo, tylko rzadziej.

 

Zastanawiam się czy to wina

a) pamięci

b) rdzeń nadal za wysoko

c) a może wszystko OK a skopana jest np. tabela napięć

 

Macie/masz może jakieś sugestie? Ogólnie to wiem testy, testy i jeszcze raz testy. Teraz wszedłem z rdzeniem na 1480MHz ale zjechałem z pamięcią w dół do 4100MHz (było 4140MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment moja karta graficzna jest podkręcona bez żadnych modyfikacji, od paru miesięcy działa stabilnie na 1450mhz na rdzeniu i pamięciach 8000mhz. Chciałbym dorzucić te 50mhz żeby mieć okrągłą liczbę i widzę na forach że ludzie bez problemu osiągają takie taktowanie. Problem w tym że ja mam artefakty. Zwiększam w afterburnerze napięcie nawet na +100mV a pamięci zmniejszam do fabrycznych 7000mhz ale bez zmian. Domyślam się że ta karta ma zablokowaną możliwość zmiany napięcia i pozostaje zmiana biosu. Przy okazji chciałbym pozbyć się boosta. Szukałem ale nie mogę znaleźć nigdzie poradnika jak to robić, zwłaszcza dla mojej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chce nieco podkręcić GTX960 Windforce 2X 4GB GDDR5 Poda ktoś bezpieczne ustawienia w Afterburner Nie chce jej kręcić do maximum możliwości jakieś 70 % tego co można uzyskać przy podkręcaniu chce otrzymać :)

Edytowane przez kusiu01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz ochoty pisać nie pisz, nie siedzę w temacie sprzętu. Komputer był składany dla młodszego brata. Wiem że można sporo zyskać przez podkręcenie tego modelu, nigdy wcześniej tego nie robiłem stąd pytanie. Nie oczekuję max podkręcania, tylko rozsądną granice gdzieś w granicy 70% możliwości podkręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I myślisz, że tutaj przebywają same wróżki, które widzą ile wynosi 100% możliwości OC twojej konkretnej karty?

 

Powodzenia.

 

P.S. Jakbyś miał trochę oleju w głowie, którego ewidentnie ci brakuje to byś przejrzał 3-4 recenzje twojej karty. W takich artykułach niemal zawsze bada się możliwości OC. Wyciągasz średnią, robisz to swoje 70% i po kłopocie. Ale po co jak można udać debila na forum i czekać na gotowe.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się troche w OC bez zasięganie wiedzy w internecie 

To moje wyniki  GTA V na ultra ok 20 min .

Czy ktoś mógł by mi podesłać link do tematu o wgrywaniu custom biosu ? 

jrMyPOf.jpg

Fgs3tTa.gifQg90hWs.jpg

Edytowane przez Karenz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że nie chcę robić oddzielnego tematu i widzę ze są tutaj posiadacze gtx 960 chciałbym się spytać którego producenta wziąć gtx 960 OC 

Asus GTX 960 OC STRIX 4GB czy Gigabyte 4GB Windforce 2X OC 

I jeszcze jedno pytanie jak to jest z ta szyną 128 bit jedni mówią ze jest w porządku a drudzy narzekają na straszne droopy fps 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...