Skocz do zawartości
PROplayaPL

Geforce GTX 960 - Oczekiwania , Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na pierwsze recenzje GTX 960 4GB, wyciekły informacje m.in o 960 Ti lub 965. Karta zakodowana jest jako GTX 9** 3GB 1283/7000. Karta oparta jest najwyraźniej na GM204 GPU, więc pociętym GTX980/970. Wydajność w rozdzielczościach powyżej FHD jest na poziomie 15-16% powyżej GTX 960 2GB. Testy na sterownikach 347.** BETA

 

http://wccftech.com/amd-r9-390x-nvidia-gtx-980ti-titanx-benchmarks/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co ekscytować - jaka jest szansa, że ktoś kto ma dostęp do kilku niewydanych gpu (czyli albo jest jakimś game developerem albo pracownikiem dużego producenta kart) będzie wrzucał benchmarki na chińskim forum z 19 gier w kilku rozdzielczościach w porównaniu w porównaniu do tego, że to jakiś troll dla zabawy zrobił albo chwili sławy.

 

Każdy może sobie takiego screena zrobić na podstawie spekulowanych specyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szansa? Duża :)

 

Chyba nie myślisz, że np. karty graficzne zaczynają być produkowane na kilka dni przed premierą?

Jest to dużo wcześniej, a że Chińczycy mają dosyć luźne podejście do NDA/praw autorskich/itp to pojawiają się przecieki...

Edytowane przez rzymo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeden gość ma Tytana, obcięte GM 200,  960 ti  + karty AMD ?

Nie ma żadnego obciętego GM200 póki co , na razie jest pełny gm200 w titan x.

 

GM204 powstał na początku 2014, mogli go wprowadzić w połowie roku, a wprowadzili pod koniec roku. Amd jest w tyle, więc nikt ich nie pogania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawiły się nowe sterowniki specjalnie pod BF Hardline wersja 347.88 WHQL. Nie bawię się w 3DMarki ale porównałem wyniki w Valley Benchmark (ustawienie Extreme HD) z poprzednimi sterownikami 347.71

 

VGA 1575/8034

 

347.71

FPS

śr 40,0

max 62,1

min 23,8

 

347.88

FPS

śr 40,0

max 63,9

min 24,5

 

Widać poprawę w maksymalnej i minimalnej ilości generowanych FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Trudno , żeby coś dało jak 8 na 8 gier to tytuły z konsol mających 512mb ramu na wszystko ;)

 

Unity, LoF, Watch Dogs, Mordor to byłyby o wiele sensowniejsze testy pod tym względem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, jedyna poprawa będzie w grach, gdzie jest potrzebne więcej niż 2 GB pamięci.

 

Reszta gier będzie identyczna na 2GB i 4GB.

 

Pojemność pamięci nie poprawia wydajności, tylko jej nie ogranicza, tam gdzie jest ona wymagana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Na ile wycenią GTX 960 Ti. 

 

Wstrzymuję się z zakupem karty, gdyż czekam właśnie na ten model. W tym momencie można powiedzieć, że nie ma ciekawych kart do zakupu w pułapie ~1000 zł. Jedynie GTX 960 albo R9 280X. Przy czym R9 to stara architektura. Wydajna, owszem, ale stara, sięgająca 2011 roku.

 

A to jakie ceny ludzie wystawiają na allegro za używki R9, to jakaś kpina.

Edytowane przez Eleven11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Na ile wycenią GTX 960 Ti. 

 

Wstrzymuję się z zakupem karty, gdyż czekam właśnie na ten model. W tym momencie można powiedzieć, że nie ma ciekawych kart do zakupu w pułapie ~1000 zł. Jedynie GTX 960 albo R9 280X. Przy czym R9 to stara architektura. Wydajna, owszem, ale stara, sięgająca 2011 roku.

 

A to jakie ceny ludzie wystawiają na allegro za używki R9, to jakaś kpina.

o ile wyjdzie GTX 960 Ti to zbliży się cenowo do gtx970 tak że sens jego kupna za wielki nie będzie. Patrząc na ceny gtx 960 4 gb w proline to taki Ti będzie kosztował znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne porównanie 2GB vs 4GB http://www.gamersnexus.net/guides/1888-evga-supersc-4gb-960-benchmark-vs-2gb

 

Po części różnice wynikają z innego taktowania tych kart.

 

Po dotychczasowych testach widać, że największą korzyść z przesiadki na 4GB osiągniemy w Watch Dogs i Assassin's Creed Unity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon... ładnie wygląda Ti, ale na poważnie daj link, bo tutaj mam tak:

 

2286484200_1427975090_thumb.jpg

 

 

@down: ale się dałem nabrać :biggrin:

 

Normalnie mi wstyd... chyba za bardzo ufam ludziom  :wink2: 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe sterowniki 350.05 Hotfix BETA http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=398147Porównałem je z poprzednimi w Valley.

 

VGA 1575/8034

 

347.71

FPS

śr 40,0

max 62,1

min 23,8

 

347.88

FPS

śr 40,0

max 63,9

min 24,5

 

350.05

FPS

śr 40,3

max 61,2

min 24,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie.

 

Kupiłem GTX960, chciałbym rozpocząć OC. Z tego co wiem, to napięcie mogę zwiększyć o max 50mV (mam asusa strix). Powertarget na maxa - czy te informacje mam poprawne?

 

Ponadto, jak edytować bios w maxwell bios tweaker, macie jakiś poradnik? Program jest o wiele dla mnie mnie intuicyjny niż od ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się troche OC, po blisko 6h testów doszedłem do takich ustawień:

 

lpDL0gg.png

 

Chętnie bym je wrzucił do BIOSu ale nie mam zielonego pojecia, które ustawienia są za to odpowiedzialne i gdzie powinienem zmiany wprowadzać. Wiem, że muszę zmienić max TDP, napięcie, częstotliwość rdzenia i ramu.

 

aEfkUKJ.png

 

yZydmIo.png

 

cqb0NAZ.png

 

s1Eho41.png

 

Ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się troche OC, po blisko 6h testów doszedłem do takich ustawień:

 

Ktoś pomoże?

 

 

Napisz, jakie masz taktowania GPU i pamięci po OC.

 

Daj bios, to je wpiszę i dam z powrotem.

 

Ale i tak pewnie po podniesieniu napięcia, będziesz musial zaczynac od nowa, bo karta dostanie "kopa" i sama podniesie taktowania.

 

Bez obrazy, ale ten test wykonal ktoś "bez wiedzy".

 

Każdy wiedzący wie, że ilość pamięci nie dodaje wydajności całemu układowi, tylko zabezpiecza przezd jej spadkiem tam, gdzie jest potrzebna  jej duża pojemność.

 

W tym teście nie ma gier, które wymagają więcej niż 2GB stąd równe wyniki dla 2GB i 4GB.

 

A wystarczyło dać porównanie w FHD dla Watch Dogs, ACU i SofM.

 

Tam 2GB po prostu ucina FPS.

 

Dotyczy to kart z 2GB GTX770/960/AMD285 niezależnie od szyny pamięci.

 

Na sąsiednim forum jest pare wypowiedzi użytkowników, którzy kupili GTX9604GB i sobie chwalą rozgrywkę w ACU, gdzie przy GTX660 2GB gra była po prostu niegrywalna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum jest pare wypowiedzi użytkowników, którzy kupili GTX9604GB i sobie chwalą rozgrywkę w ACU, gdzie przy GTX660 2GB gra była po prostu niegrywalna.

 

Porównywanie 660-ki do 960-ki nie ma sensu, chociażby dlatego, że minimalne dla ACU to 680-ka.

660 jest najzwyczajniej w świecie za słaba. Wiem, bo miałem i czekam na 960 Ti, ale chyba przyjdzie zostać na 960-ce 4GB lub kupić 970-kę, co jest rozsądniejsze. Takie, życie, chyba, że do Wieśka 3 coś wyjdzie jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o za słabą kartę, tylko za mała ilość pamięci.

 

Przecierz GTX770 2GB jest całkiem mocną kartą, a też ludzie narzekają na dropy 10 FPS w ACU.

 

Dopiero GTX960 4GB daje dobre 40 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...