Skocz do zawartości
PROplayaPL

Geforce GTX 960 - Oczekiwania , Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Ultra ?

 

Trochę wysoko dla średniaka...

 

Ale i tak ma przewagę 5 FPS nad 2GB wersją i 4 FPS nad szybszym GTX770.

 

 

Jak dla mnie, GTX 960 4GB jest wart ten 1000zł :P

 

 

8350337600_1429041343_thumb.jpg 8166399600_1429041344_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale i tak ma przewagę 5 FPS nad 2GB wersją i 4 FPS nad szybszym GTX770.

 

 

 

Dla ścisłości 5FPS przewagi dotyczy tzw. severe spikes - czyli sytuacji gdy FPS mocno nurkuje. Średni FPS jest tylko o 2 wyższy co bardziej wynika z wyższego taktowania wersji 4GB a nie ilości pamięci na karcie.

 

 

Tak zwane "worst case scenerio" czyli wszystko na MAX w ustawieniach gry (poza motion blur) + test w warunkach mocno obciążających GPU http://www.pcgameshardware.de/GTA-5-Grand-Theft-Auto-5-PC-219948/Tests/GTA-5-PC-Test-Benchmark-1156215/

 

GTX 960 4GB średni FPS 34,8. Mimimalny FPS 26.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, bo jak ja kilka dni temu kupiłem gtx 970 w x komie, to karta przyszła bez kodu. Napisałem do nich, przeprosili za przeoczenie i już kod do mnie jedzie, czyli kody mają. Rekompensaty finansowej nie zaproponowali, chociaż zapytałem o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, odpaliłem benchmarka, wyniki bez OC:

lE73n26.gifTXGRhKl.gif

Po OC:

neZUSrZ.gifqnMn6yO.gif

 

Zmieniłem PT na 100%, nie dodawałem napięcia na rdzeniu. Wynik w benchmark valley taki sam, w 3d marku różni się o 10pkt.

 

Czyli w sumie wystarczyło by mi zmienić częstotliwość pamięci, rdzenia. Wtedy też boost table trzeba przeliczyć? I ile ustawiam max częstotliwość rdzenia i pamięci? Bo się pogubiłem... co innego pokazuje mi gpu-z a co innego dodanie wartości z evga (np. rdzeń 1405MHz vs 1519MHz)

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma może taką kartę? Jeśli tak, to proszę się wypowiedzieć nt. poziomu hałasu generowanego przez układ chłodzenia

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-960-phantom-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-2xdvi-dp-426018336-3415-710810/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy pojawiła się gra GTA V raczej nie liczyłem na to, że 960 w wersji 2GB pociągnie okolice maksymalnych ustawień w FHD. Okazuje się, że daje sobie świetnie radę z poniższymi ustawieniami pomimo, że gra pokazuje 2449 / 2048MB.

 

  • Anti-aliasing: OFF
  • Texture quality: Very High
  • Shader quality: Very High
  • Shadow quality: Normal
  • Reflection quality: Ultra
  • Reflection MSAA: OFF
  • Water quality:  Very High
  • Particles quality: Very High
  • Grass quality: High
  • Soft shadows options: softest
  • Post FX options: Ultra
  • Motion blur strength: 0
  • In-game depth of field effects: ON
  • Anisotropic filtering: Up to x16
  • Ambient occlusion: High
  • Tesellation: Very High
  • suwaki ludność, przechodnie, dystans: MAX
  • opcje zaawansowane: ON
  • rozszerzone skalowanie: 1/3 skali (ta opcja ma wpływ na obciążenie CPU)

Przy takich ustawieniach w mieście trzyma się 60FPS, na autostradach i na bezdrożach przy dużej ilości roślinności czasem notuje spadki do 50FPS ale to też po części wynika z bardzo dużego chwilowego obciążenia CPU. Kluczem do pełnej płynności było wyłączenie wszelakich trybów AA i zmniejszenie cieni do Normal, oraz miękkich cieni do Softest. Przy załączeniu cieni Nvidia PCSS lokalnie były spadki o 6FPS w stosunku do softest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma? Nikt nie kupuje Gainward? To kiedyś był dobry brand nie wiem jak teraz. Podoba mi się opcja wyjęcia wentylatorów beznarzędziowo, przeczyszczenia przesmarowania, ale ostatnio przeglądając sieć dotarłem do informacji jakoby Palit i Gainward robili wadliwe karty. Czy to prawda?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma? Nikt nie kupuje Gainward? To kiedyś był dobry brand nie wiem jak teraz. Podoba mi się opcja wyjęcia wentylatorów beznarzędziowo, przeczyszczenia przesmarowania, ale ostatnio przeglądając sieć dotarłem do informacji jakoby Palit i Gainward robili wadliwe karty. Czy to prawda?

 

Phantomy mają bardzo malutkie wentylatorki, które muszą dość szybko kręcić, zeby schłodzić radiator.

 

To jest po prostu dość głośne w porównaniu do np. MSI Gaming, czy Palita/Gigabyta.

 

Bardzo udaną konstrukcją jest Gigabyt WF2 w wersji 4GB:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx960-windforce-2x-4gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n960wf2oc-4gd-725164/

 

Kolega z sąsiedniego forum LOLEK ma taką kartę i jest bardzo zadowolony.

 

Widziałem filmiki z Unity, Mordoru, C3 na wysokich detalach i karta sprawuje się wyśmienicie.

 

Pamięć karty zapełniona w ponad 3.5 GB !!

 

Temperatury ledwo 55-58 stC przy pelnym obciążeniu.

 

 

Phantom nie ma szans z tak dobrym chłodzeniem, jakie ma ten model Gigabyta ze względu na zbyt małe wentylatorki.

 

Gigabyt ma dwa duże wolnoobrotowe wentylatory, które potrafią utrzymać doskonałe temperatury.

"przesmarowania" - jak chcesz to zrobić? :) Łożysko jest zamknięte.

 

Jak od spodu jest gumowa zaślepka, to można odkleić abcyblider, delikatnie wydłubać zaślepkę i wprowadzić odrobinkę smaru :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qhash, miałem kiedyś GTX 560 Phantom, dobra karta, cicha i dobre OC ale samo chłodzenie było dość delikatne.  Te nóżki potrafiły popękać i się połamać http://images.bit-tech.net/content_images/2011/11/gainward-geforce-gtx-560-ti-2048mb-phantom/3-1280x1024.jpg

 

Co do głośności 960 Phantom to można go porównać z innymi kartami tutaj http://www.computerbase.de/videos/2015-02/acht-geforce-gtx-960-im-lautstaerkevergleich/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się znów biosem, ustawiłem pamięci 4140MHz - śmigają jak złoto.

 

Ale nie mogę ustawić rdzenia, pomimo, że wszędzie mam wpisane 1518MHz, mam max 1430MHz. Gdy dodam programem +88MHz - śmiga jak trzeba na takich zegarach.

 

Macie jakieś rady?

 

Mój bios po modach: https://www.dropbox.com/s/z0fu45ryfbvrs51/GM206mod.rom?dl=0

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się znów biosem, ustawiłem pamięci 4140MHz - śmigają jak złoto.

 

Ale nie mogę ustawić rdzenia, pomimo, że wszędzie mam wpisane 1518MHz, mam max 1430MHz. Gdy dodam programem +88MHz - śmiga jak trzeba na takich zegarach.

 

Macie jakieś rady?

 

Mój bios po modach: https://www.dropbox.com/s/z0fu45ryfbvrs51/GM206mod.rom?dl=0

 

Tu masz podniesione napięcie i taktowanie:  https://1fichier.com/?eyl3cp50un

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym wbijanie tego samego taktowania dla gpc , xbar , l2 i sys zmniejsza oc.

Nie zauważyłem takiej prawidłowości, aczkolwiek sprawdzę w swoich egzemplarzach. Nie mam dzisiaj nic konkretnego do roboty, to się pobawię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam wiedzieć na jakim napięciu działam? Wiem tylko, że nie zmieniałem. Trzy różne rady... Dzięki panowie, będę kombinował.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

Bios, który zalinkowałem, to bios twojej karty i możesz go sobie wgrać od razu i monitorować parametry, jak wspomniał Side.

 

Możesz sobie też po swojemu ustawić bios, a mój mieć jako podgląd - masz tam ustawioną tablicę napięć dla 1.212 Volt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem takiej prawidłowości, aczkolwiek sprawdzę w swoich egzemplarzach. Nie mam dzisiaj nic konkretnego do roboty, to się pobawię...

Spada oc 30-50mhz na gm204 i mowa o max oc, im niższe napięcie zasilania gpu tym tam różnica rośnie. Nie wiem jak gm206 będzie reagował.

 

Co do biosu to nie wbija wyższy boost, ponieważ w tablicy max napięcie to 1.28v, skoro zmniejszamy próg do 1.21v to pozwoli to na wbicie wyższego taktowania pod warunkiem, że karta działa na tym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...