Skocz do zawartości
PROplayaPL

Geforce GTX 960 - Oczekiwania , Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej już w napięcie wyższe nie chce iść. Z tego co widzę mam dosłownie z 1% wolniej od najszybszych sztuk a innej redakcji udało się identycznie jak mi podkręcić.

 

Widziałem które pola zmodyfikował sideband ale nie wiem w jakich jednostkach jest to podane. 115000 oznacza 115%? I czym się różnią te trzy pola np. def ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co oznaczają odpowiednie pola, bo nie mam tej karty, a i tak mógłbym jedynie się domyślać.

 

Można jednak wykonać monitoringi TDP w GPU-Z.

 

Bierzesz oryginalny bios i uruchamiasz np. Stone Giant - olbrzym ma stać w miejscu.

 

To daje stałe obciążenie i można ustalić TDP.

 

Teraz edytujesz ten bios i zmieniasz odpowiednią wartość o np. 100.

 

Uruchamiasz SG i GPU-Z i porównujesz TDP z oryginalnego biosu do zmodyfikowanego o te 100.

 

W końcu, po kilku/kilkunastu godzinach dojdziesz do prawidłowości i ustawisz sobie PT według swoich wymagań.

 

 

Np. karta w wymagającej grze będzie pracowała z 70% TDP, za to np.  Furman tak bardzo obciąży kartę, że zostanie przekroczone PT i bios zruci taktowanie i napięcie GPU.

 

Takie ustawienie PT pozwoli karcie na pełną moc w najbardziej wymagających grach, a zarazem zabezpieczy kartę przez killerem typu Furman.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spada oc 30-50mhz na gm204 i mowa o max oc, im niższe napięcie zasilania gpu tym tam różnica rośnie. Nie wiem jak gm206 będzie reagował.

Co nieco sprawdziłem i nic :/

 

rdzeń 1.2V, pamięć 2000MHz,

GPC 1531, reszta fabryczne zegary = GPC i cała reszta 1531

 

rdzeń 1.1V, pamięć 2000MHz,

GPC 1455, reszta fabryczne zegary = GPC i cała reszta 1455

 

Ani wydajność się nie zmienia, ani podkręcalność nie rośnie (nawet o te głupie +13MHz).

 

- - -

Wentylatorami pobawię się później (cały czas nie mogę ich zmusić do pracy z obrotami niższymi

niż 900), jak nie programowo, to sprzętowo... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mała różnica czego do czego? Jak ruszam tylko GPC to przy 1531 resztę miałem właśnie w okolicy 1400.

 

Żeby sprawdzić 1557 to już bym musiał ruszyć napięcie powyżej fabryki... pewnie z ciekawości pobawię się

dalej, ale to w weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to za mała różnica, przykładowo do gpc 1557, XBAR ściagasz do 1386 , L2 do 1401.5 , a SYS do 1432.5.

 

Te zależności się jakoś oblicza  ? GPC 1557 do XBAR 1386 oraz L2 i SYS

 

Według czego dobrać takie wartości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mała różnica czego do czego? Jak ruszam tylko GPC to przy 1531 resztę miałem właśnie w okolicy 1400.

 

Żeby sprawdzić 1557 to już bym musiał ruszyć napięcie powyżej fabryki... pewnie z ciekawości pobawię się

dalej, ale to w weekend.

Zbyt mała różnica być zauważyć różnice w oc i gm206 może inaczej reagować, jednak gm204 to dwa razy większy gpu

Te zależności się jakoś oblicza  ? GPC 1557 do XBAR 1386 oraz L2 i SYS

 

Według czego dobrać takie wartości ?

To są standardowe współczynniki jakie producenci stosują , oblukaj biosy. Przykładowo xbar i L2 odpowiada za podsystem pamięci , tutaj w gm204 jeżeli jedziesz równo na niskim napięciu to karta potrafi się skończyć się nawet 70mhz niżej. Pewnie dlatego, że podsystem pamięci pierwszy się sypie nie gpc.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to obrazek. Po lewej bios z fabryki, po prawej wklepane wszędzie ~1450. Zero różnicy w czymkolwiek. Wyniki testów identyczne, możliwości podkręcania, czy ogólnie ustawienia xxxx MHz przy obniżonym napięciu także te same. Jeszcze dla pewności sprawdziłem czy wklepanie innych liczb do P02 coś zmieni - nie :)

Nie wytrzymałem, podniosłem napięcie - tak samo się dzieje przy ~1550. Obojętnie czy GPC jest na równi z innymi, czy sto-dwieście parę MHz wyżej od reszty...

 

bGuQV7C.png

 

Na codzień zostawiam 1450MHz@1.1V / 2000MHz, niejako przy okazji, z rozpędu obniżyłem jeszcze PT. Wentyle dalej nie chcą być posłuszne

(albo stoją w spoczynku, albo 900+ obrotów pod obciążeniem).

W stosunku do fabrycznych ustawień (1380MHz@1.21V / 1753 mem) karta przyspieszyła, a moc pobierana przez cały zestaw zmalała. I tak miało być ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są standardowe współczynniki jakie producenci stosują , oblukaj biosy. Przykładowo xbar i L2 odpowiada za podsystem pamięci , tutaj w gm204 jeżeli jedziesz równo na niskim napięciu to karta potrafi się skończyć się nawet 70mhz niżej. Pewnie dlatego, że podsystem pamięci pierwszy się sypie nie gpc.

 

 

Aha rozumiem.

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zero różnicy w czymkolwiek. Wyniki testów identyczne, możliwości podkręcania, czy ogólnie ustawienia xxxx MHz przy obniżonym napięciu także te same.

To widzisz na gm204 są różnice w wydajności i w oc, jak ciągniesz równo wszystko tam gdzie podsystem istotny wyniki lecą trochę do góry. Poza tym po co producenci stosują takie myki z taktowaniami , właśnie by podbić możliwości oc. Wszystke ocowane karty mają takie myki, te niepodkrecane już nie. Tylko widzisz albo nie wchodzą te ustawienia dla gm206 przez edytor albo to gpu nie reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy Benchmark - Final Fantasy XIV: Heavensward  http://www.guru3d.com/files-details/final-fantasy-xiv-heavensward-benchmark-download.html

 

Tematyka mnie co prawda nie interesuje ale się przetestowałem. Karta OC do 1575/8034. FHD, full screen, ustawienia maximum. Wyszło 7009 co według skali twórcy oznacza.

 

"[7000+]
Extremely High Performance. Easily capable of running the game on the highest settings."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy Benchmark - Final Fantasy XIV: Heavensward  (...) 

Tematyka mnie co prawda nie interesuje ale się przetestowałem. Karta OC do 1575/8034. FHD, full screen, ustawienia maximum. Wyszło 7009 co według skali twórcy oznacza.

Hmm... coś musimy mieć ustawione inaczej. Wyszło dokładnie 8079 punktów przy ponad 100MHz mniej na rdzeniu i wolniejszym procesorze.

 

MrkRVTm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca pisałem :-) ... FHD, ustawienie maksimum + pełny ekran.

 

http://img.finalfantasyxiv.com/lds/pc/global/images/benchmark/na/imgs/misc/ss/04_1.png

 

 

A tak... sorry, przegapiłem.

 

Całą noc siedziałęm i dekryptowałem nową kompilację WIN10 + hosting + instalacja, itp. :P

 

 

U mnie ten śliczny benchamrk na ogryzku 750Ti tak wyszedł:

 

 

4805607900_1430346818_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... coś musimy mieć ustawione inaczej. Wyszło dokładnie 8079 punktów przy ponad 100MHz mniej na rdzeniu i wolniejszym procesorze.

 

 

Przywróciłem sterownik nV do ustawień fabrycznych (miałem włączony m.in V-sync adaptacyjny) i wyszło tak:

 

5671508600_1430349858_thumb.jpg

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze raz test w Valley (profil Extreme HD)  tyle, że z wyłączonym adaptacyjnym Vsync w sterowniku.

 

 

350.12

FPS

śr 41,2

max 75,2

min 24,1

 

 

i poprzednie wyniki z włączonym adaptacyjnym Vsync

 

350.12

FPS

śr 40,2

max 61,3

min 24,9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miałem wziąć gtx 970, ale trafiła się MSI GTX 960 4G (4096Mb) za 200eu. Nie będę żałować? Chciałbym zagrać w GTA V, Diablo 3 i GRIDa. Gram w rozdzielczości FHD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas najtaniej w morelu taka msi jest dzisiaj po 1028 zł. Ewentualnie gigabyte 4gb za 974 zl. Obie z wieśkiem III.

Czyli w sumie dobrze na tym wyszedłeś, jeśli nie interesujesz się tą grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze chwilę poczekam i biere właśnie tą msi, nie miałem od nich nic jeszcze. To chce się przekonać jak będzie.

Może wznowią dodawanie do gtxów myszki msi, jak robili to ponoć wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę kart od MSI i wszystkie były ciche odnośnie cewek - cewki potrafią wkurzać :P

 

Od dobrych 15 miesięcy, MSI w końcu "wyrzuciła" konstruktorów chłodzeń i wprowadzono cieńsze finy + większe wentylatory.

 

To jest duży plus.

 

Ładnie i porządnie wyglądają PCB i cała reszta wykonania MSI.

 

 

Co prawda, nie mam GTX 960 MSI, ale mam Mini Tytana 750 Gaming i jest po prostu piękny.

 

 

Zaczynam się przekonywać do MSI GPU.

 

 

Co do Gigabyt GTX 960 4GB WF2, to mam kolegę, który ma tę kartę i faktycznie jest warta polecenia - za całokształt.

 

WF3 nie znam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja cały czas szukam najbardziej cichego GTX960. Na razie wygląda na to, że kupię ASUS Strix, ale to już jest ponad 900 zł. Za 780 są od MSI konstrukcję z jednym wentylatorem, wyglądającymi trochę jak karta referencyjna od nvidii, mam jednak obawy właśnie co do kultury pracy. Ma może ktoś coś takiego jak to:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-960-2gb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx-960-2gd5-721276/

?

Wszystkie recenzje i testy sa robione na kartach typu Gamin, Strix, WF3, a tych konstrukcji "klasycznych" nie ma w zestawieniach zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...