Skocz do zawartości
PROplayaPL

Geforce GTX 960 - Oczekiwania , Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

przy normalnym użytkowaniu www,muzyka i proste gry typu diablo 3 karta będzie działała pasywnie ? ( chodzi mi o konkretnie asusa strix  oczywiście model 960 ) i jak wyglada sprawa z piszczącymi cewkami w tych kartach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka/net/proste gierki - będzie działać pasywnie, czy w Diablo 3 to nie wiem (pewnie zależy od ustawień samej gry i wentylacji obudowy).

 

Mój Gigabyte nie piszczy.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy normalnym użytkowaniu www,muzyka i proste gry typu diablo 3 karta będzie działała pasywnie ? ( chodzi mi o konkretnie asusa strix  oczywiście model 960 ) i jak wyglada sprawa z piszczącymi cewkami w tych kartach ?

Strix przy 970 - www, filmy, muzyka - pasywnie. D3 nie jest prostą gierką jak robi się szczeliny. Obecnie nie mam zainstalowanego dlatego nie sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę zawiedziony tą kartą. Chciałem wymienić swojego GTX660 póki jeszcze jest coś wart na właśnie GTX960. Niby ten drugi jest szybszy, ale nie na tyle ile można by się spodziewać po wyższym numerku :) . Dla mnie karta jest warta 650 - 700 zł, GTX750 Ti jest po prostu za drogi. Na pewno kurs dolara swoje robi, ale i Nvidia często zbyt wysoko wycenia swoje produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przez ten kurs dolara, już tak nie narzekajcie... Inna kwestia, że wolałbym zapłacić jak za gtx760 i mieć to 192bit/3GB vram.

Teraz jak patrzę to za 820zł jest wersja miniITX, ale jakby dolar spadł do normalnej ceny(np. 3.2zł) to zakładam, że kosztowałaby 720zł i byłaby opłacalna. Dlatego ja się wstrzymałem na razie z kupnem, bo dolar robi taką cenę.(poza tym czekam co zaprezentuje amd z 370)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączyłem do grona zadowolonych posiadaczy GTX 960. Mam wersję G1 Gaming więc jedną z lepszych. Jakby co, mój szafir tri-x 280x jest w dziale sprzedam.

 

Ale do rzeczy - znajdę gdzieś w sieci poradnik edycji biosów do gtx 960? Wgrałem zupdatowany od gigabyte i jest trochę szybciej, ale nie wkręca się na 1500 w booście.

 

Jest gdzieś jakiś zbiór rad czym się bawić przy edycji biosu lub gotowe zmodowane biosy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić 280x na 960..........

 

Mi pasuje. cały zestaw z monitorem w idle schodzi do 80w z gniazdka, podczas gry w WoT wszystko bierze blisko 100w mniej niż na radku. ja gram od paru lat tylko w 2 gry, które chodzą tak samo szybko. U mnie ten radek się marnował.  dodatkowo lubię się bawić w kodowanie filmów - a 960 to jedyny gpu który ma koder/enkoder H265. Kartę wyrwałem za 870 zł więc nie najgorzej.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jest 2GB czy też 1.5GB i 0.5GB :D

820zł jest za małego. Z takim chłodzeniem od MSI za 820zł już bym kupił.

 

No właśnie też chciałem to wiedzieć, czy ten problem występuje w gtx960, ale zamiast odpowiedzi dostałem tylko minusy.

Jak cena spadnie, to może też dołączę do posiadaczy tego CUDA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączyłem do grona zadowolonych posiadaczy GTX 960. Mam wersję G1 Gaming więc jedną z lepszych. Jakby co, mój szafir tri-x 280x jest w dziale sprzedam.

 

Ale do rzeczy - znajdę gdzieś w sieci poradnik edycji biosów do gtx 960? Wgrałem zupdatowany od gigabyte i jest trochę szybciej, ale nie wkręca się na 1500 w booście.

 

Jest gdzieś jakiś zbiór rad czym się bawić przy edycji biosu lub gotowe zmodowane biosy ?

 

 

 

 

Sama edycja jest "prosta", za to OC już nie.

 

OC musisz sobie sam przeprowadzić w programie np. Afterburner lub, jeżeli potrafi - Nvidia Inspektor.

 

Jak sobie ustalisz odpowiednie taktowania, wtedy edytuj bios MBT i wpisz w odpowiednie pola wartości dla GPU, PT, VGPU i MEM.

 

MBT: http://megawrzuta.pl/download/e5b41e6d6336cc0e0ef9d76d90544e9d.html

 

 

EDIT: a jak nie będziesz wiedział jak i gdzie to wpisać, a będziesz mieć ustalone OC, podaj te wartości, to je wprowadzę do biosu.

 

bios dam tutaj do tematu, a Ty go sobie wgrasz do karty :)

 

 

Jak chcesz, mogę nieco "podrasować" obecny bios, to OC będzie odpowiednio wyższe, niż w oryginalnym biosie.

 

Tylko daj plik z biosem.

Edytowane przez leven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specyfikacja jest odpowiedzią 

bo to połówka 980tki

 

No dzięki, ale...

Czy to większa, czy mniejsza połówka?

Czy cieli prosto, czy asymetrycznie?

Hmm...  :>

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko daj plik z biosem.

 

Ta karta ma chyba 4 biosy. Bez zmiany przełącznika bios zaktualizowałem z F10 na F13 bios DD i bios DP, Po zmianie przełącznika pewnie będą jeszcze dwa inne biosy. Nie mogę załączyć tu na forum plików (brak uprawnień?) więc wrzucam na hosting.

 

tu org bios:

http://www.filedropper.com/f10

 

prosiłbym o modyfikację opartą na F13 (tym nowszym) Jak się da lekki undervolt :) i OC (a max wartości zbadam w OC guru przed ostateczną modyfikacją kiedyś tam).

 

http://www.filedropper.com/f13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie odcinaja to co nie działało w 980 i czip były na śmieci a tak sprzedają go za niezła cenę

Twoja teoria niestety się nie sprawdza ;) GTX980 a GTX960 to dwa fizycznie różne chipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

('rz' w trzecim słowie)

 

Oczywiście że mają księgowych i dlatego nowy chip - bo to się opłaca (i czysto ekonomicznie, i marketingowo).

Jak nie wiesz dlaczego to kombinuj... ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta ma chyba 4 biosy. Bez zmiany przełącznika bios zaktualizowałem z F10 na F13 bios DD i bios DP, Po zmianie przełącznika pewnie będą jeszcze dwa inne biosy. Nie mogę załączyć tu na forum plików (brak uprawnień?) więc wrzucam na hosting.

 

tu org bios:

http://www.filedropper.com/f10

 

prosiłbym o modyfikację opartą na F13 (tym nowszym) Jak się da lekki undervolt :) i OC (a max wartości zbadam w OC guru przed ostateczną modyfikacją kiedyś tam).

 

http://www.filedropper.com/f13

 

 

 

Zrobiłem dwa biosy:

 

1. bios : 960_f13_DEF z podniesionym napięciem do 1.2000 Volt - reszta zostaje bez zmian.

 

2. bios: 960_f13_OC  z mocnym OC.

 

 

Pierwszy bios da Ci możliwość OC we własnym zakresie przy podniesionym napięciu.

 

Drugi bios wgrywasz i karta powinna pracować z ustawieniami 1500mhz GPU i 10 000 mhz pamięci (oryginalnie pamięci pracują na 7000mhz).

 

 

Jak drugi bios będzie za wysoko taktowany, zmień go na pierwszy i "baw" się w OC.

 

 

Przeglądałem OC tych kart i pamieci tam pracują poprawnie z taktowaniem 10 000mhz, a GPU nawet z 1550mhz.

 

 

Ważne: jak będziesz wgrywać drugi bios 960_f13_OC, usuń wcześniejsze profile OC, bo karta poleci w kosmos - nie uszkodzi się, tylko zawiesi się sterownik.

 

 

Szkoda, że karty nie mam, bo miałbyś już ustawione maxymalne, stabilne OC, a tak muszę czekać na odpowiedź i ewentualne poprawki :)

 

 

Mile widziane fotki z monitoringów karty po wgraniu biosu nr. 2.

 

Interesują mnie temperatury, obroty wentylatora, stabilność i porównanie do oryginalnego biosu.

 

 

http://megawrzuta.pl/download/a7d9034c436e2bbac914b3cd4c316b89.html

ale masz cos co temu przeczy?

 

 

 

 

Pozwole sobie na pare zdań:

 

GTX 960 - malutki rdzeń:

 

7247717800_1423257835_thumb.jpg

 

GTX980 - duży rdzeń:

 

8529001800_1423257981_thumb.jpg

 

źródło:

 

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_960_Gaming/

 

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_980/1.html

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale masz cos co temu przeczy?

Fizyczna różnica w wielkości rdzeni, przebudowany silnik wideo (dekoder i koder hevc - tego drugiego GTXy 970/980 nie posiadają).

 

Identycznie jak w przypadku procesorów - Celeron to nie odpad po Core i5 (wyłączone dwa z czterech rdzeni i część cache), tylko inny układ. Jest mniejszy = prostszy i tańszy w produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, dzięki wielkie, ale czy jesteś pewien tych 10000 mhz na pamiątkach? Żaden gtx 960 nie leci chyba ponad 8010 mhz..

 

 

Dajmy 8000mhz, zamiast 10 000mhz - za wysoko i nie wiem, dla czego sobie ubzdurałem, że pamięci tak wysoko się kręcą :>

 

Też mnie to męczyło i tutaj masz bios F13 z pamięciami 8000mhz.

 

http://megawrzuta.pl/download/ac9ffaa6e7242e268808dc25bf12c427.html

 

 

Tamten bios OC usuń.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak - pełny GM206 to dokładnie połowa GTX980. Co byś chciał tu jeszcze mieć zablokowane? :)

 

Niewykluczone, że pojawi się karta w stylu 950, która to właśnie by miała obcięte co nieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, bardzo możliwe, że nvidia zrobi to samo co z kartą mobilną na laptopy tj. GTX850m, która różni się od GTX860m jedynie taktowaniem(chodzi mi o wersje z pamięcią GDDR5). To też jest powód, aby poczekać jeszcze z zakupem. Przypominam, że owe karty również były maxwellami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mile widziane fotki z monitoringów karty po wgraniu biosu nr. 2.

 

Interesują mnie temperatury, obroty wentylatora, stabilność i porównanie do oryginalnego biosu.

 

W załączeniu testy OC na oryginalnym biosie F13 od GB przy ustawieniach j/w.

 

Przed updatem (bios F10 fabryczny) karta robiła 77 fps w furmarku, po updacie na def robiła 74, choć 3dmark o dziwo kapkę podskoczył. Nie mogę w OC Guru ustawić power limit pow. 135% i karta nie wchodzi w boost więcej niż 1467mhz (to chyba max na tym biosie). TDP 107 nie przekracza, nie wiem czemu. Temp i cisza bez problemu. Napięcia nie podnosiłem a raczej podniesienie nic nie zmienia w górę. Mój zestaw z monitorem bierze w szczycie 302w z gniazdka w furmarku.

 

Jutro wrzucę na ruszt Twoj bios.

 

furmark.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1450MHz przy tak wysokim napięciu (1.18V)? U mnie obecnie 1425MHz @ 1.075V (1425MHz i więcej nie będzie, boost nieaktywny). Przy tym napięciu nie mam problemu z TDP, nie dobija nawet do 75% fabrycznie ustawionych wartości...

 

Tak dla porównania - mój sprzęt ciągnie połowę tego co Twój (i5 Haswell @ 3.3GHz + GTX960 @ 1425/2000MHz).

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę się nauczyć tego oc guru. Ati się prościej kręciło ;)

.

Lecę w drugą stronę, zmniejszyłem power target do 68% i leci stabilnie na 1342mhz przy 1.087v. Pobór spadł do 254w. Mógłbyś zapodać swoje ustawienia? Chciałbym jakoś wyżyłować boost w zakresie 1.050 - 1.087. Offsetu ujemnego w oc guru nie mogę albo nie umiem dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję wymianę swojego gts 450 na nowa karte graficzną. Nie ukrywam że czekałem na premierę gtx 960 i miałem nadzieję na karte przewyższająca wydajnością gtx 770 i trochę się przeliczyłem... No ale mniejsza.

Sprawa wyglada tak że przeznaczyłem na ten cel  ~800 zl. W tej cenie na polu walki zostają dwie karty. Używana r9 280x i właśnie gtx 960. Posiadam monitor o przekatnej 19 cali i o rozdzielczosci natywnej 1680x1050. Która karta będzie lepsza w tych warunkach ? Nie ukrywam że bardziej ciągnie mnie do zielonych (fanbojem nie jestem ale tak się złożyło że jeszcze karty od AMD nie miałem). Na dodatek karta nowa to nowa. Te r9 280x z allegro to pewnie w 99% koparki co trochę odstrasza. Jakie są wasze opinie na ten temat ?

I5 4440
4 GB RAM
MSI B85-G43
SSD Kingston + WD GREEN
Silentium deus G1 500w
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...