Skocz do zawartości
gerec12

Komputer + Sprzęt za ok. 13500 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

To posiadam :

Stara obudowa - Thermaltake Armor 25cm fan (w przyszłości zmiana na CoolerMaster Cosmos 2 )

Stary zasilacz – Tagan TG1300-U6

Stara karta dźwiękowa - Sound Blaster X-Fi Elite Pro

Stara myszka – Logitech Performance MX

Stare głośniki – Logitech  Z-5500

Słuchawki – SteelSeries H

 

Z tego chcę wybrać:

 

Płyta główna :  Asus X99-E WS  czy  ASRock X99 Extreme 11 (zawsze miałem płyty Asusa)

Procesor: Intel Core I7 5820K – 3.3GHz 6-Core

Karta graficzna : EVGA GTX 980 – Superclocked   czy EVGA GTX 980 Classified ACX 2.0

RAM : 16 GB G.Skill RipJaws 4 DDR4 – 3000 DIMM CL15 Quad

Monitor: EIZO Foris FG2421

Chłodzenie do procesora : Noctua NH-D15

Dysk na system :

Samsung XP941 Series SSD, PCIe M.2 MZHPU128HCGM-00000

Czy

128GB Plextor M6e M.2 2280 PCIe 2.0 x2 10Gb/s MLC  (PX-G128M6E)

Czy

Plextor M6e PX-AG128M6E - 128GB - PCI Express 2,0 x2

 

Który będzie najszybszy i pod jakie gniazdo ?

 

Dysk na dane :

 

Samsung XP941 Series SSD, PCIe M.2 MZHPU512HCGL-00000  512 GB

Czy

512GB Plextor M6e M.2 2280 PCIe 2.0 x2 10Gb/s MLC Toggle (PX-G512M6E)

Czy

Plextor M6e PX-AG512M6E - 512GB -  PCI Express 2,0 x2 PX-AG512M6e

 

 

Który będzie najszybszy i pod jakie gniazdo ?

 

Nie bez powodu podałem dwie płyty główne , bo płyta ASRocka posiad dwa gniazda M.2 tylko że podobno (z tego co wyczytałem) dwa w tym samym czasie nie przepuszczą takiej ilości danych bo jedno z nich będzie to dzielić z procesorem.

I w tym przypadku mam największy problem , , które dyski wybrać i pod jakie gniazda ???

Czy dyski podłączone pod sata, PCIe , M.2 będą się różnić prędkością ?

Czy najlepszym rozwiązaniem będzie wpięcie dysku na system pod M.2 tego dysku

Samsung XP941 Series SSD, PCIe M.2 MZHPU128HCGM-00000  128 GB    

A ten dysk  Plextor M6e PX-AG512M6E - 512GB -  PCI Express 2,0 x2 PX-AG512M6e wpiąć pod PCIe na dane?

 

Od kilku lat czas spędzam przy laptopie, ale teraz przy powrocie do komputera stacjonarnego muszę wybrać klawiaturę . Czytając informacje to polecane są mechaniczne , ale denerwuje mnie dźwięk klikania więc zastanawiam się nad tym modelem : Razer DeathStalker Ultimate USB , czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?

 

Ostatni raz składałem sobie komputer w 2007 roku , od kilku lat korzystam z laptopa , ale chcę powrócić do komputera stacjonarnego. Komputer do użytku domowego z lekką przewagą do gier , czasami Photoshop . Czasami mam zamiar podłączać komputer pod tv 4K a czasami gry może w 3D.

Komputer chcę składać za ok.2-3 miesiące.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień kartę na 980 msi dysk weź samsunga (tylko takie miałem) a cooler to BQ dark rock 3

Edytowane przez detmot5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o chłodzenie BQ dark rock3 to nie wiem czy zmieści się pod tym RAM

Którego Samsunga proponujesz i pod jakie gniazdo (pod system) a które pod dane ?

W czym MSI 980 jest lepsza od EVGA GTX 980 ? Miałem wcześniej EVGA i byłem bardzo zadowolony jedynym minusem było wydzielanie dużej ilości ciepła , ale miałem dwie w SLI więc może to było powodem.

1150 nie chcę bo zależy mi na DDR4 więc to jest rozstrzygnięte

Składając komputer za dosyć wysoką kwotę , wolę wcześniej dokładnie sprecyzować co będę potrzebować , z tego powodu post wyprzedza okres zakupu , mam nadzieję że Moderator to zrozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pomimo pewnych naruszeń regulaminu temat pozostanie otwarty.

2. Wypowiadamy się na temat, Ma być zestaw z lga2011-3 i ddr4 i tego się trzymamy.

3. Nie proponujemy równie wydajnego zestawy za połowę ceny.

4. Autor tematu musi się główne skupić na własnych poszukiwaniach a nie pytaniach. Powód jest prosty, większość użytkowników nie miało doświadczenia np. z dyskami M2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup gtx980 kompletnie bez sensu- najgorsza karta wydajność/cena. Za nie wiele więcej możesz mieć SLI gtx970 co w przypadku monitora 120hz+ jest wrecz wymagane do nowych gier.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To posiadam :

Stara obudowa - Thermaltake Armor 25cm fan (w przyszłości zmiana na CoolerMaster Cosmos 2 )

Stary zasilacz – Tagan TG1300-U6

Stara karta dźwiękowa - Sound Blaster X-Fi Elite Pro

Stara myszka – Logitech Performance MX

Stare głośniki – Logitech  Z-5500

Słuchawki – SteelSeries H

 

Z tego chcę wybrać:

 

Płyta główna :  Asus X99-E WS  czy  ASRock X99 Extreme 11 (zawsze miałem płyty Asusa)

Procesor: Intel Core I7 5820K – 3.3GHz 6-Core

Karta graficzna : EVGA GTX 980 – Superclocked   czy EVGA GTX 980 Classified ACX 2.0

RAM : 16 GB G.Skill RipJaws 4 DDR4 – 3000 DIMM CL15 Quad

Monitor: EIZO Foris FG2421

Chłodzenie do procesora : Noctua NH-D15

Dysk na system :

Samsung XP941 Series SSD, PCIe M.2 MZHPU128HCGM-00000

Czy

128GB Plextor M6e M.2 2280 PCIe 2.0 x2 10Gb/s MLC  (PX-G128M6E)

Czy

Plextor M6e PX-AG128M6E - 128GB - PCI Express 2,0 x2

 

Który będzie najszybszy i pod jakie gniazdo ?

 

Dysk na dane :

 

Samsung XP941 Series SSD, PCIe M.2 MZHPU512HCGL-00000  512 GB

Czy

512GB Plextor M6e M.2 2280 PCIe 2.0 x2 10Gb/s MLC Toggle (PX-G512M6E)

Czy

Plextor M6e PX-AG512M6E - 512GB -  PCI Express 2,0 x2 PX-AG512M6e

 

 

Który będzie najszybszy i pod jakie gniazdo ?

 

Nie bez powodu podałem dwie płyty główne , bo płyta ASRocka posiad dwa gniazda M.2 tylko że podobno (z tego co wyczytałem) dwa w tym samym czasie nie przepuszczą takiej ilości danych bo jedno z nich będzie to dzielić z procesorem.

I w tym przypadku mam największy problem , , które dyski wybrać i pod jakie gniazda ???

Czy dyski podłączone pod sata, PCIe , M.2 będą się różnić prędkością ?

Czy najlepszym rozwiązaniem będzie wpięcie dysku na system pod M.2 tego dysku

Samsung XP941 Series SSD, PCIe M.2 MZHPU128HCGM-00000  128 GB    

A ten dysk  Plextor M6e PX-AG512M6E - 512GB -  PCI Express 2,0 x2 PX-AG512M6e wpiąć pod PCIe na dane?

 

Od kilku lat czas spędzam przy laptopie, ale teraz przy powrocie do komputera stacjonarnego muszę wybrać klawiaturę . Czytając informacje to polecane są mechaniczne , ale denerwuje mnie dźwięk klikania więc zastanawiam się nad tym modelem : Razer DeathStalker Ultimate USB , czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?

 

Ostatni raz składałem sobie komputer w 2007 roku , od kilku lat korzystam z laptopa , ale chcę powrócić do komputera stacjonarnego. Komputer do użytku domowego z lekką przewagą do gier , czasami Photoshop . Czasami mam zamiar podłączać komputer pod tv 4K a czasami gry może w 3D.

Komputer chcę składać za ok.2-3 miesiące.

Jeżeli chodzi o płyte to wybrałbym zdecydowanie Asusa. Zarówno po wyglądzie jak i specyfikacji (i tym w jaki sposób została ujęta) widać jaka ideą kierował się producent przy tworzeniu tej płyty - stworzenie stabilnej platformy do stacji roboczej.

 

Czytam specyfikacje Asrocka i co widzę...płyta została nafaszerowana wszystkimi możliwymi ficzerami, ma nawet dedykowany sprzętowy kontroler SAS3 LSI (przepustowość 12Gb/s, czyli dwa razy więcej niż SATAIII). Ogólnie liczba interfejsów większa niż w płytach serwerowych. (: Sekcja zasilania z wydajnością ponad 500A, która spokojnie wystarczyłaby na zasilenie kilku procesorów. Wyłania mi się tu obraz płyty, w której producent chciał oszołomić kupującego ilością wszystkiego wybiegającą daleko poza racjonalne granice aż do totalnego absurdu. Jest to coś a la "Bounce Car" o mocy 5000KM lub połączenie wózka widłowego z samochodem wyścigowym. (: Jestem pewien, że ten wentylatorek to najsłabsze ogniwo i za 2 lata będzie hałasował jak pralka frania.

 

Odnośnie dysków to na system brałbym nośnik SSD nie mniejszy niż 256GB a drugi dysk SSD 512GB lub nawet 1TB (przy tym budżecie wydaje mi się to rozsądne). Jeżeli chodzi o typ to moim zdaniem spokojnie wystarczy SATAIII. Dyski SSD wyprzedziły rozwój systemów operacyjnych...podczas pracy nie odczujesz różnicy w wydajności pomiędzy dyskami SATAIII a M2 itd... Sam mam 2 SSD pracujące w RAID 0 i poza benchmarkami nie widzę różnicy w pracy w porównianiu do używania 1 SSD. Na Twoim miejscu brałbym albo Samsung 850Pro albo Plextor M6 Pro.

 

Poza tym na zakup kompa masz tyle czasu, że spokojnie możesz przeczytać recenzje wszystkich proponowanych sprzętów poświęcając 15 minut dziennie. To najlepsze wyjście i będziesz miał największą satysfakcje z tak złożonego komputera.

Edytowane przez udam_u
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za szczegółową opinię .

Od zawsze miałem płyty Asusa (zazwyczaj te droższe) niestety zazwyczaj po ok. 3 latach padały, ale dzięki Twojej informacji raczej ponownie wybiorę Asusa.

Jeżeli chodzi o dyski to raczej zdecyduję się na Plextora nie jestem miłośnikiem Samsunga.

Dzięki Tobie dwa najtrudniejsze wybory już raczej rozstrzygnięte.

Po podpowiedzi kol@detmot5 , który polecił kartę graficzną MSI mam teraz problem , czy wybrać tą czy EVGA. Śledząc informacje w internecie MSI pod względem głośności wypada o wiele lepiej niż EVGA a bardzo mi zależy na w miarę cichym zestawie. Na początku ustalania podzespołów myślałem (w razie potrzeby tzn. hałasu) o chłodzeniu wodnym , ale kwota urosła dosyć wysoko więc chcę pozostać przy chłodzeniu aktywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o chłodzenie BQ dark rock3 to nie wiem czy zmieści się pod tym RAM

Którego Samsunga proponujesz i pod jakie gniazdo (pod system) a które pod dane ?

W czym MSI 980 jest lepsza od EVGA GTX 980 ? Miałem wcześniej EVGA i byłem bardzo zadowolony jedynym minusem było wydzielanie dużej ilości ciepła , ale miałem dwie w SLI więc może to było powodem.

1150 nie chcę bo zależy mi na DDR4 więc to jest rozstrzygnięte

Składając komputer za dosyć wysoką kwotę , wolę wcześniej dokładnie sprecyzować co będę potrzebować , z tego powodu post wyprzedza okres zakupu , mam nadzieję że Moderator to zrozumie.

obydwa proponuję pod m2 te co podałeś (xp941)

MSI ma lepsze chłodzenie które dopiero od odpowiedniej temperatury odpala wentylatory więc jest ciszej

 

 

Zakup gtx980 kompletnie bez sensu- najgorsza karta wydajność/cena. Za nie wiele więcej możesz mieć SLI gtx970 co w przypadku monitora 120hz+ jest wrecz wymagane do nowych gier.

właśnie jak kolega zauważył ( a ja o tym nie pomyślałem) warto stworzyć SLI z tych kart

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/

 

lub referenta ,który swoją turbiną wydmuchuje powietrze za obudowę co prawda będzie głośniej ale dwie karty nie będą się gotować :)

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256-bit-minihdmi-dvi-3x-minidp-426018336-3354-691022/

ja bym na Twoim miejscu brał jednak referenta do SLI

^ sprawdzona przeze mnie firma polecam :P

Edytowane przez detmot5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym zastanowieniu jednak wybiorę dyski pod M.2 , czyli na system wpięty  pod M.2 a na dane wpięty pod PCIe.

Jeżeli chodzi o kartę graficzną to na pewno (na razie) jedna 980 i to raczej MSI ,jeżeli chodzi o SLI to pomijając fakt odprowadzenia ciepła to montując dwie karty graficzne zasłoniłbym  aż 4 złącza PCIe a płyta główna , którą wybrałem ma 7. Nie licząc kart/karty graficznej będę potrzebować minimum 3 gniazda PCIe . Jeżeli zajdzie taka potrzeba to o SLI pomyślę za jakiś czas.

Dziękuję za wszystkie sugestie , dzięki Wam mam już najważniejsze podzespoły wybrane, pozostały tylko peryferia jak np. klawiatura , ale to bym musiał raczej sam fizyczne sprawdzić.

Do zakupu pozostało jeszcze sporo czasu więc jak by ktoś chciał coś jeszcze dodać to bardzo proszę …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego chcę wybrać:

Płyta główna :  Asus X99-E WS  czy  ASRock X99 Extreme 11 (zawsze miałem płyty Asusa)

Komputer chcę składać za ok.2-3 miesiące.

 

Witam,

słowo klucz: za trzy miesiące. Zakupy dysków odłożyłbym na ostatnią chwilę do czasu aż pojawią się - miejmy nadzieję zaraz po CES 2015 - dyski na nowym kontrolerze Marvel zdolnym obsługiwać NVMe. Wtedy kupujesz sobie M.2@NVMe i mucha nie siada. Wsparcie natywne dla NVMe ma póki co tylko 8.1, nie znam się co i jak z płytą główną, pewnie będzie trzeba zaktualizować bios lub wręcz kupić nową. Taka mała uwaga bo cena konkretna za kompa.

 

Co do płyt: ja czekam na ten nowy kontroler Marvela (ty kupujesz Asusa, ja Cruciale i Samsungi bo nie chcą padać :) ) i wysyp dysków M.2@NVMe, zanim wdepnę w 5960X.

 

Z obecnych:

 

1. Asrock Extreme 11; kontroler LSI wydajniejszy od tych wszystkich innych badziewiaków

2. Asrock X99 WS-E/10G; sieć dziesiątka

3. MSI ta najtańsza, na przeczekanie do czasu sprzedaży dysków/płyt obsługujących NVMe.

 

Jak ktoś może coś podpowiedzieć we temacie budowy maszyny X99 pod LR edycji 4K (nie gram w gry) to z chęcią bym się podpiął pod twój temat.

 

Tu masz fajny link, można skorzystać i sobie podmienić podsystem graficzny na taki do gier, ja wolę Quadro pod Eizo

http://www.learningdslrvideo.com/daves-beast-computer-build/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że za 3 miesiące pojawią się nowości , ale tak jak pisałem wcześniej choć sprzęt planuje kupić za ok 3 miesiące to wyboru chcę dokonać z obecnie dostępnych podzespołów .

Mam obawy, że jeżeli do tego czasu pojawią się nowości to ich ceny i tak będą astronomiczne.

W elektronice a w szczególności w przypadku komputerów to zawsze można czekać na coś nowego, bo tu zmiany następują bardzo często , ale mając takie podejście to nigdy byśmy nic nie kupili.

Oczywiście , jeżeli przed zakupem podzespołów pojawi się coś wartego zakupu i w rozsądnej cenie to wezmę to pod uwagę.

Jeżeli chodzi o płytę Asrock Extreme 11 to też o niej myślałem , ale mam obawy bo jest bardzo droga i prawie nikt jej nie kupuje (mało recenzji zwykłych użytkowników ) Nigdy nie miałem płyty Asrock-a więc mam obawy przed kupnem tak drogiej .

Jeżeli masz doświadczenie z pamięcią RAM to może coś podpowiesz , chodzi o DDR 4  minimum 16 maksymalnie 32 BG najchętniej kości po 8 GB.

Dzięki za link przyjemnie zerknąć na ciekawe rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze tak jest z nowościami - swojego 4790K kupiłem w czerwcu 2014 w morelach 150zł taniej niż dzisiaj by można - może to trochę kwestia przypadku że tak się ułożyły ceny, może po prostu zdarzyło się coś o czym nie wiem przez co ten procesor tak zdrożał - tak czy tak da się kupić coś w względnie normalnej cenie blisko premiery więc mimo wszystko proponuję wziąć to pod uwagę jak za te 3 miesiące będziesz składał zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj włączyłem komputer po ok. 2 letniej przerwie , żeby sprawdzić podzespoły , które chcę przełożyć do nowego komputera. Niestety działał kilka minut trzask i okazało się , że padł zasilacz. Niestety będę musiał kupić nowy .

Patrząc na opinie to ten jest polecany Be Quiet! Dark Power PRO 10 850W 80PLUS Platinum, ale pierwszy raz widzę tą firmę i nie wiem czy to dobry wybór bo sądzę , że moc będzie wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz wydać 850 zł na zasilacz to proponuje kupić taki:

 

http://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-1000w-80plus-platinum-modularny-sf-1000f14mp-white-621324/?ceneo_spo=true

 

Jest połpasywny oczywiście. Jeden z użytkowników tego forum ma ten zasilacz i sobie chwali. Stwierdział że na i7 4790K + 2x SLI 970 wentylator się w ogóle nie włącza i to po OC.  Jak nie masz zamiaru robić SLI to proponuje poszukać czegoś z Enermax'a np. BQ to też solidna firma.

 

I tu kolego lektura dla Ciebie:

 

http://www.purepc.pl/procesory/intel_core_i75820k_szesc_rdzeni_w_dobrej_cenie_test_procesora?page=0,54

 

Kup po prostu i7 4790K jak komp z przewaga do gier.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację , bardzo ciekawy zasilacz , niestety (jak dla mnie ) ma jedną sporą wadę czyli kolor. Większość podzespołów jest koloru czarnego i wkładając biały zasilacz to by wyglądało dziwnie.

Jeżeli chodzi o procesor to pozostanę przy Intel Core I7 5820K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację , bardzo ciekawy zasilacz , niestety (jak dla mnie ) ma jedną sporą wadę czyli kolor. Większość podzespołów jest koloru czarnego i wkładając biały zasilacz to by wyglądało dziwnie.

Jeżeli chodzi o procesor to pozostanę przy Intel Core I7 5820K

W przypadku zasilacza brałbym pod uwage raczej produkty firm będących bezpośrednio producentem zasilaczy, czyli np. Seasonic (SS-660XP2, SS-760XP2, SS-860XP2), Enermax ( EPM600AWT, EPM750AWT, EPM850AWT), Fortron (PT-650M, PT-850). Po co płacić dodatkowym pośrednikom. Sam od siebie polecam zasilacze Seasonic z serii Platinum - mają możliwość pracy w trybie półpasywnym (do pewnego obciążenia), długi okres gwarancji, dobre komponenty - nie chodzi tylko o kondensatory ale nawet wentylator, który wyprodukowało Sanyo. Warto rozważyć kupno tego sprzętu.

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Superflowera, to po pierwsze czarne tez sa. Po drugie tak sie sklada ze superflower jest bezposrednim producentem zasilaczy(m.in. dla Evga, których produkty tez zreszta polecam bo sam mam evga 850 W). Po trzecie superflower czy evga sa rowniez polpasywne wlasnie i sprawdza sie to swietnie, przy katowaniu podkreconego Radeona HD 7970 DC U Top zasilacz ledwo cieply a wentylator sie nie kreci. No i stabilne napięcia, oraz zadnych piszczacych cewek i dobra cena to megaplus. Nie chce tu go jakoś specjalnie reklamować, tylko dlatego ze akurat go mam. Miałem wczesniej Tagana, i evga to zdecydowanie konstrukcyjnie przepaść na plus. Natomiast dzieki temu moge z wlasnego doswiadczenia zweryfikowac temat - moje oczekiwania co do tego sprzetu zostały spełnione i kupilbym moj evga po raz kolejny. Więc jesli zastanawiasz sie dalej nad kupnem, superflower to zdecydowanie dobry wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spędziłem sporo czasu szukając zasilacza.

Najprawdopodobniej wybiorę któryś z tych dwóch:

Flower Leadex 1200W - 80Plus Platinum SF-1200F14MP black

Lub

Be Quiet! DARK POWER PRO 10 1200W MODULARNY 80+ GOLD (BN205)

Czy ktoś może coś podpowiedzieć , nie chodzi o konkretne modele , tylko o producentów, czy któraś z firm jest bardziej godna polecenia, czy są na tym samym poziomie.

 

Czy ktoś z własnego doświadczenia może coś napisać o tym procesorze

Intel Core i7 5930K - 3,5 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeQuiet jest prawdopodobnie zbudowany na wnętrznościach Seasonic'a a Superflower to autorska konstrukcja - nie spotkałem się z tą firmą wcześniej ale szybkie sprawdzenie w internecie potwierdza to co pisali poprzednicy. Oba zasilacze w recenzjach dobrze wypadają, Superflower ma jednak wyższą sprawność co może świadczyć o lepszej elektronice.

 

Zwróć uwage przy wyborze na takie kwestie jak długość kabli - w moim Seasonic są dość krótkie i nie jestem pewien, czy długość była by wystarczająca, gdybym miał dużą obudowę z zasilaczem na dole (nie mam tego problemu, ponieważ mam ułożenie zasilacza "jak za czasów PRL'u", czyli u góry).

Jeżeli od razu nie potrzebujesz SLI to według mnie nie warto o tym myśleć - za jakiś czas (raczej nie będzie to bardzo szybko) gdy pojedyncza karta przestanie wystarczać lepiej będzie ją sprzedać i kupić aktualnego championa, który zapewni wydajność jak w SLI przy połowie TDP. (:

 

Wrzuć swój config do kalkulatora PSU, np:
http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
i zobacz jakie przewidywane obciążenie będą generowały podzespoły. Zasilacze mają najwyższą sprawność przy obciążeniu ~50%. Zobacz mój konfig - w max. obciążeniu moc pobierana przez zasilacz ~550W (PSU test w OCCP), gdzie grafika jest dużo bardziej prądożerna a dwa procesory dwunastordzeniowe też swoje pobierają. (;

 

Odnośnie Intel Core i7 5930K to ma on 40 linii PCI-E w porównaniu do 28 linii w 5820K. Na płytach bez układów PLX (które są w Asrocku i Asusie z początku tematu) wiązałoby się to z ograniczeniami w dostępności aktywnych portów PCI-E. Gdybyś chciał budować konfiguracje z kilkoma GPU (np 2 karty) - miałbyś sloty z GPU ustawione jako 16x/8x i niektóre sloty na płycie musiałyby być nieaktywne. Na podstawie dokumentacji płyty Asus X99-E WS (strona "X" oraz 1-10) wnioskuje, że mostki PLX rozwiązują ten problem.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/server/e9552_x99_e_ws_ug_for_web_only.pdf

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na początku , że zostawię starą obudowę , ale jednak zmieniłem zdanie i mam zamiar kupić taką:

Cooler Master Cosmos II

w niej miejsce na zasilacz jest na dole.

Niestety nie wiem gdzie można zdobyć informację na temat długości kabli danego zasilacza.

Wyliczając moc zasilacza wychodzi ok 650W

Dzięki za informację w sprawie procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz , który proponujesz jeżeli chodzi o producenta to jeden z lepszych , ale z tego co wyczytałem ma dosyć krótkie kable.

Najprawdopodobniej wybiorę ten:

Be Quiet Dark Power BQT P10 PRO 1000W

Liczba wtyczek

·         Złącze ATX 12V 4 pin: 5

·         Złącze EPS 12V 8 pin: 3

·         Ilość złączy PCI-E 6-pin REMI: 9

·         Ilość złączy PEG 8-pin REMI: 8

·         Złącze VGA 4 pin REMI: 2

·         Ilość złączy SATA: 11

·         Ilość złączy Molex 4 pin: 9

·         Ilość złączy flopy: 2

Długość i rozplanowanie kabli

·         Złącze ATX: <-60cm->

·         Złącze ATX12V 4-pin: 4 x <-70cm->

·         Złącze EPS12V 8-pin: <-70cm->

·         PCI-E 6-pin REMI: 7 x <-60cm->

·         PEG 8-pin REMI: 6 x <-60cm->

·         Molex 4-pin REMI: 1 x <-50cm->
1 x <-60cm->

Jeżeli komputer będzie odpowiednio cichy to na pewno nie będę się bawić w LC.

Właśnie z tego powodu chcę tą obudowę , dzięki jej wielkości sądzę  że przepływ powietrza będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz , który proponujesz jeżeli chodzi o producenta to jeden z lepszych , ale z tego co wyczytałem ma dosyć krótkie kable.

Najprawdopodobniej wybiorę ten:

Be Quiet Dark Power BQT P10 PRO 1000W

Liczba wtyczek

·         Złącze ATX 12V 4 pin: 5

·         Złącze EPS 12V 8 pin: 3

·         Ilość złączy PCI-E 6-pin REMI: 9

·         Ilość złączy PEG 8-pin REMI: 8

·         Złącze VGA 4 pin REMI: 2

·         Ilość złączy SATA: 11

·         Ilość złączy Molex 4 pin: 9

·         Ilość złączy flopy: 2

Długość i rozplanowanie kabli

·         Złącze ATX: <-60cm->

·         Złącze ATX12V 4-pin: 4 x <-70cm->

·         Złącze EPS12V 8-pin: <-70cm->

·         PCI-E 6-pin REMI: 7 x <-60cm->

·         PEG 8-pin REMI: 6 x <-60cm->

·         Molex 4-pin REMI: 1 x <-50cm->

1 x <-60cm->

Jeżeli komputer będzie odpowiednio cichy to na pewno nie będę się bawić w LC.

Właśnie z tego powodu chcę tą obudowę , dzięki jej wielkości sądzę  że przepływ powietrza będzie lepszy.

Seasonic SS-660XP2 http://www.seasonic.ru/products/items/53

Jak widać przewód ATX, który wydawał mi się krótki jest tej samej długości co w BeQuiet - fałszywy alarm z mojej strony więc. Przypomniało mi się powiedzenie: "Na oko to baba umarła". (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz taką kartę graficzną POSEIDON-GTX980-P-4GD5 do wyboru dwa chłodzenia tradycyjne i wodne gdybyś chciał się udać w tym kierunku :) . Za taki budżet to monitor musi być z najwyższej półki aby sprostał wymaganioma Twojego potwora :) , zobacz coś takiego LG 34UC97-S ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...