Skocz do zawartości
baslow

Upgrade istniejącego sprzętu / pod gry

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam taki sprzęt (zakupiony na przełomie 2007/2008):

Płyta: Asus P5KR (Intel P35 / socket LGA775)

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600

Pamięć: 4x2GB Geil DDR2 800MHz CL5 (http://www.agito.pl/pamiec-geil-dual-ddr2-2x2gb-800mhz-value-cl5-707-437534.html)

Grafika: ATI Radeon X1950 Pro PowerColor AC2 (http://www.powercolor.com/pl/products_features.asp?id=41)

Zasilacz: Chieftec CFT-560-A12S (poglądowe ;) zdjęcie tabliczki znamionowej: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2065877.html)

 

Obecnie wymieniam dysk twardy na nowy - stary ma za dużo relokowanych sektorów ;) kupiłem WD Red (zdjęcie poglądowe ;) http://image.ceneo.pl/data/products/17552992/fcaa5682-53e5-427c-8407-a154591638cf_i-western-digital-red-2tb-wd20efrx.jpg)

 

A karta graficzna też chyba chce mi coś powiedzieć bo co jakiś czas mam komunikat o tym że sterownik ekranu przestał odpowiadać - nie muszę w nic grać wystarczy że mam włączonego Windows'a ;)

 

Aha i komp jest mocno eksploatowany - od początku pracuje średnio dziennie dziennie tak na oko pewnie po 12-16h

 

Chciałbym poprawić sobie jakość grania ;) no cóż nie będę ukrywać może nie nałogowo ale trochę gram (kompa używam też do innych rzeczy ale jednak granie to chyba najbardziej wymagające zadanie jakie przed nim stawiam ;))

Chciałbym aby komp był w stanie obsłużyć mi gry z DX10 / DX11 w co najmniej średnich detalach w rozdzielczości 1920x1200.

 

Teraz pytanie czy wystarczy co nieco zmodyfikoawć (karta graficzna / zasilacz / pamięć) - czy lepiej iść w złożenie nowego kompa od zera? Co myślicie? Generalnie budżet mocno ograniczony - czym taniej się uda tym lepiej... Ja osobiście przy upgrade mam jedną wątpliwość obecne karty graficzne mają PCI-E 3.0 a wydaje mi się że moja płyta ma co najwyżej 2.0 jeśli w ogóle - we wszystkich instrukcjach nie mam żadnego dopisku przy PCI-E oprócz mnożnika...

 

Jak macie jakieś pomysły upgrade'u / zakupu nowego kompa to podajcie - jeśli możecie - po kilka alternatyw... tak żebym mógł ogarnąć temat pod kątem budżetu... dzięki.

 

Dzięki z góry.

Edytowane przez baslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zmiana tylko karty jest mało sensowna , w nowych grach będzie cię procek ograniczał .

 

Choć i tak będzie lepiej niż na X1950 - proponuję używane HD6770 za ~200 zł z alllegro , do tego ew. chłodzenie do procka i kręcenie tego Q6600 jak najwyżej .

 

Co do zmiany platformy - trochę to kosztuje , zależy co chcesz zyskać i jakich części użyć .

 

Zmiana w oparciu o Pentium G3220  / G3258 + Asus H81M-E + 4GB DDR3 to koszt 550-610 zł , 700-760 jak chcesz od razu 8GB ramu .

 

Z nowym I3 lub I5 wyjdzie odpowiednio drożej - 803 zł lub ~1100 zł .

 

Trochę taniej dostaniesz używane I5 2400 + płyta na H61 - całość można dostać już za 500-600 zł .

 

Do tego ww. HD6770 .

 

Dopiero I3 da lepszy komfort gry niż Q6600 , Pentium może być wolniejszy lub szybszy niż Q6600 - sporo zależy od tytułu .

 

Np. w takim CS:GO G3258@4,7 Ghz jest wolniejszy niż I3 4150@Stock , znowu w WoT ( i reszcie gier od nich ) Pentium jest górą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w takim razie pewnie pomyślę o nowym kompie ;) Pewnie będę szedł w stronę i5/i7 i pewnie wymienię całość a mój obecny komp - pewnie pójdzie do rodziny do przeglądania internetów ;) o szczegóły pewnie zapytam w nowym poście ;) jak już zastanowię się jaki mogę mieć budżet ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...