Skocz do zawartości
lacher

XFX Core Pro 750W fanswap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wymienić wentylator w zasilaczy XFX Core Pro 750W. Teraz siedzi  w nim ADDA ADN512UB-A90 i strasznie chałasuje. Dzisiaj wymieniłem łożyska w tym wentylatorze i nic nie pomogło (30 PLN w błoto). Teraz pytanie, jaki wentylator założyć żeby był w stanie schłodzić zasilacz -  ADDA ma max 2500 rpm, choć chyba nigdy na tyle nie weszła. Główny problem w tym, że wentylator ma rozmiar 135mm i nic więcej nie wejdzie.

 

Jedyne co znalazłem w 135mm to:

 

http://www.komputronik.pl/product/208350/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Zalman_ZM_F4_czarny_135mm.html

 

Tylko pytanie czy da radę.

 

Moj set to:

-MOBO: Asus Z97-AR
-CPU: I5-4690k + SPC Grandis
-GPU: Asus R9 280x

Raczej nigdy tych 750W nie weźmie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lacher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego lepiej omijać zasiłki z wentylem 135mm - ciężko taki znaleźć.

Zalman co prawda ma 135mm ale ma rozstaw otworów pod 120mm.

Napisz ile jest miejsca w zasilaczu - czy zmieści się wentyl 140mm? Jak tak to można wsadzić wolnoobrotowego enermaxa ma otwory pod 135 i 140mm. Ewentualnie kupić wydajniejszy 140mm i wywiercić nowe otwory.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 140 nie wejdzie. Dzisiaj mierzyłem i kieszeń na wentylator ma tylko 136mm.

Nowe otwory to nie problem, zrobi się.

Do wyboru mam chyba tylko tego Zalmana z pierwszego posta, albo jakąś 120mm. Czytałem trochę o tym Zalmanie i raczej nie nadaje się do pracy w poziomie.

Jaki wentylator 120mm byście polecili do takiego zastosowania?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację lepiej będzie na zipy zamontować.

Jak to jest z obrotami? Jeżeli oryginalny miał max 2500 obr/min i założę enermax'a z max 1500 obr/min to jeżeli zasilacz będzie chciał 50% wydajności to enermax da tylko 750 obr/min, a nie 1250 obr/min jak dałaby ADDA. Nie będzie to powodowało przegrzewania zasilacza?

 

Zastanawiam się na tymi dwoma:

 

1 .http://proline.pl/?p=EMX+UCTB12A+120MM

2. http://aab.com.pl/pl_PL/p/Noiseblocker-NB-eLoop-Fan-B12-4-120mm/2542

 

Tylko nie wiem czy warto dokładać te 30 PLN do NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - robiłem kiedyś fanswapa w starym budżetowym chiftecu 450W (bez certyfikatu 80+) - wsadziłem tam SPC zephyr 120mm (1100 rpm) - zasilacz był cichy (przynajmniej przez jakiś czas ;), nawet nie wiem czy zasilacz miał sterowanie wentylem, ale na pewno nie działał na max obrotach) i chłodny (powietrze wylatujące z zasilacza było ledwo ciepłe) - zasilacz powietrze brał spod obudowy. Twój zestaw bierze z połowę mocy zasilacza więc na pewno się nie będzie grzał. Jeśli jeszcze zamontowany jest na dole obudowy to już w ogóle będzie miał "chłodno".

Tańszy wentyl będzie wystarczający.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy wentylator założony i działa cichutko w porównaniu ze starym. Puki co zasilacz chłodny. Zamontowałem na opaski zaciskowe, a z przejściówki 3pin/molex oraz kabla od starego wentylatora zlutowałem przejściówkę 3pin/2pin - nie trzeba było drapać gniazda w zasilaczu.
Dzięki serdeczne za pomoc smile.png

Założyłem Enermax T.B. Silence Manual UCTB12A. Regulator obrotów ustawiłem na max - reguluje zasilacz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...