Skocz do zawartości
apka

[ZESTAW] 5000 z monitorem gry/multimedia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, noszę się z zamiarem kupna PC (mój laptop ledwo zipie aczkolwiek jeśli będę potrzebował mobilności od czasu do czasu to da radę).

 

Będę potrzebował jak w temacie skrzynki i monitora górna granica 5000. Sprzęt jak najbardziej do OC. Posiedzialem trochę ostatnio i mam własną propozycję skrzynki (do poprawy jeśli coś nie gra):

 

Płyta: MSI Z97-G43 / da wystarczające możliwości OC czy coś więcej brać?

 

Cpu: i5 4690k

 

Gpu: MSI GTX 970 Gaming / waham się nad Gigabytem ale trochę straszą opinie o jego głośności w idle

 

Ram: G.skill 2x4gb 2400mhz cl10 (tylko o 10zl więcej niż za 2133, tylko czy potrzebne są aż takie pamięci?)

 

Pudło: Zalman z3

 

Cooler: Thermalright Macho

 

Zasilacz: Thermaltake Smart Se 530w

 

Hdd: Seagate 2tb

 

Ssd: Crucial MX100 128 gb

 

 

Monitor: ??? Tutaj liczę na szczególną pomoc, 24" ips cienkie ramki, jakies wejscie na sluchawki, flicker free, do 700 bo reszta zestawu to jakieś 4300. Jeśli byłaby jakaś istotna różnica to jestem w stanie trochę przekroczyć.

 

Jakiekolwiek sugestie są oczywiście mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z97-G43 da rade jak każda płyta z Z97 ale polecam Asrock Z97Pro4,lepsza od tej MSI i polecana,wszędzie tam,gdzie SLI/Crossfire jest nie potrzebne.Z resztą jest masa poradników tu na purepc jak i innych stronkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie często ktoś go poleca i zbiera pozytywne opinie tylko te ramy wydają się być strasznie grube. Wolałbym coś zblizonego wyglądem do AOC i2369Vm czy LG 24MP76HM chyba ze miałoby to być kosztem jakości obrazu czy funkcjonalności (flicker free itd) wtedy bym zniósł jako taka szkaradność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w takim razie zostane przy tych które wybrałem, 2400 za 10 zł wiecej w porów Aniu do 2133.

 

Potrzebuję jeszcze kilku propozycji odnośnie monitora, jak narazić padła tylko jedna:

 

Iiyama X2483HSU-B1 - często polecany, straszą grube ramki

 

Reszta tego co wygrzebałem w necie:

 

 

LG 24MP76HM-S - ładny cienkie ramki, niestety mało opinii na jego temat, podobno strasznie srebrzy

 

AOC i2369Vm - pozytywne opinie, wygląd na plus, tylko 23 cale

 

Dell P2414H - grubawe ramki, ludzie się skarżą na bardzo nierówne podświetlenie rogów

 

DELL U2414H - cena prawie 900, warto do niego dokładać?

 

Prosiłbym kogoś oblatanego w temacie o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze alternatywę dla Della, mianowicie Samsung S24D590PL. Jest 200 zł tańszy, jakie są nad nim Della przewagi warte tych 200 zł?

 

@Dammeron

Jakoś mi się po prostu nie podobają :D a co do multi displayu, to w sumie chętnie bym sprobowal i może za kilka miesięcy kupił drugi

Edytowane przez apka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za podbicie tematu, ale mam jeszcze pytanie, a właściwie dwa. Wszyscy mówią ze Asrock Z97Pro jest lepszy, tylko w czym tak realnie?

I drugie - ceny na xkomie i morelach powoli aż sukcesywnie rosną, kupować zanim się wywindują jeszcze bardziej czy czekać na spadek (maks do końca stycznia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiejś płyty go porównać. To jedna z najtańszych płyt pod Z97, ale ma dość niezła sekcję zasilania. Sporo złącz. m.in Sata Express i M.2 i dość niezłe audio. Możesz poczekać jak chcesz, ale ceny mogą dalej rosnąć lub gwałtownie spadac. Wszystko zależy od kursu walut, które mogą mieć bezpośredni wpływ na ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, zastosowałem skrót myślowy :D w porównaniu do z97-g43, ktory zaproponowalem w 1 poscie. Niby tylko 30zl różnicy, ale mój budżet i tak będzie miał górkę, wiec jeśli jest zauważalnie lepszy czy do OC czy ma jakieś niezbędne ficzersy/porty to dołożę, ale jeśli to tylko kosmetyczne zmiany to wolałbym juz nie, bo tak dokładać i dokładać można bez końca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi dodatkowy zastrzyk gotówki, będę mógł dolożyć jakieś 800 do komponentów, chyba najlepiej do monitora czyli mógłbym na niego przeznaczyć do 1600.

Jakie są najlepsze opcje w tej cenie? Nie jestem fanem strzelanek, także 120hz nie jest wymagane. W czym najbardziej zauwaze różnice?

27 cali ips 1440p? Czy 24 cale ips fhd 120hz,jeśli są takie w tej cenie?

 

Chyba że dojdziemy do wniosku, że lepiej będzie dolożyć ta kwotę do innych komponentów, chociaż wg mnie buda jest wystarczająco wydajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie uwzględniłem od samego początku, brakowało mi tylko monitora, a ten Eizo chyba spelnia wszystkie wymagania, dzięki! :D

 

PS. Tak jak pisałem wcześniej różnica między 2133 cl9 a 2400 cl10 to 10pln, nie polecasz zamiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

wstrzymalem sie z zakupem grafiki od kiedy zaczely sie pojawiac pierwsze tematy zwiazane z 970 i calkiem dobrze zrobilem jako, ze wyszla memorygate. 

 

Nie skreslam calkiem 970, bo to nadal bardzo dobra karta, jednak ponad 1600zl w wersjach msi czy asus to duzo za duzo za jednak przeklamana specyfikacje i 3.5+0.5. 

 

Stad moje pytanie o stosunek cena/wydajnosc.

 

Jest mozliwosc kupienia

 

MSI GTX 970 za 1425zl (moze uda sie utargowac stowke przez wzglad na memorygate)

lub

MSI R9 290x za 1285zl + gosc moze wystawic fakture vat, czyli bez podatku wyjdzie 990zl.

 

Co w takiej sytuacji polecacie? 

 

Rozwazam wziecie po taniosci radka i wymienienia go w maju na serie 300

Edytowane przez apka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Morele kupujesz to zrób tak:  zapisz w koszyku zestaw, napisz do nich czy zeszliby z ceny. Przy dużych zamówieniach mi zrobili upust   rabat. Jeśli zejdą na tyle by to odpowiadało Tobie, zamawiaj. 

Jest jeszcze rabat na darmową wysyłkę, kod do niej jest na pierwszej stronie "polecanych zestawów PurePC"

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...